Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li psotoje neki sabloni za asp.net u razvoju web aplikacija vezano za dizajn?

[es] :: .NET :: ASP.NET :: da li psotoje neki sabloni za asp.net u razvoju web aplikacija vezano za dizajn?

[ Pregleda: 4514 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanvla
Srbija

Član broj: 11686
Poruke: 132
*.verat.net.



Profil

icon da li psotoje neki sabloni za asp.net u razvoju web aplikacija vezano za dizajn?11.01.2005. u 20:19 - pre 234 meseci
Pozdrav,

nov sam u .NET svetu i radim na izradi web aplikacije u ASP.NET sa SQL SERVER. Zanima me sledece. radio sam dosta dugo sa Php/Mysql i tamo sam koristio smarty tempaltes engine (http://smarty.php.net) i uz pomoc njega skroz odvajao code i design.

zanima me ima li nesto slicno tome i za asp.net?

Hvala
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: da li psotoje neki sabloni za asp.net u razvoju web aplikacija vezano za dizajn?12.01.2005. u 07:56 - pre 234 meseci
ASP.NET se razlikuje od PHP-a i ASP-a između ostalog i po tome što je po defaultu odvojen kood od dizajna. Drugim rečima, već imaš nešto nalik na smarty ugrađeno u sam sistem. Hint: runat=server.
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: da li psotoje neki sabloni za asp.net u razvoju web aplikacija vezano za dizajn?13.01.2005. u 11:43 - pre 234 meseci
To je u samom projektovanju asp.net bio jedan od ciljeva. Što veće odvajanje koda od design-a. Praktično kada se koristi code-behind (podrazumevano stanje ako praviš aplikaciju u visual studiju) celokupan dizajn praviš u aspx strani, a kodiraš u source stranama (pristupaš objektima na strani i slično), drugo asp web kontrole imaju jako velike mogućnosti za formatiranje, a to kombinovano sa html, css i sl. uveliko olakšava dizajniranje web strane.
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: da li psotoje neki sabloni za asp.net u razvoju web aplikacija vezano za dizajn?13.01.2005. u 12:58 - pre 234 meseci
Inače, u ASP.NET 2.0 vraćaju podršku za mešanje dizajna i logike na zahtev mnogobrojnih Web developera.
 
Odgovor na temu

shegi
Beograd

Član broj: 5176
Poruke: 11
217.24.18.*



Profil

icon Re: da li psotoje neki sabloni za asp.net u razvoju web aplikacija vezano za dizajn?14.01.2005. u 14:19 - pre 234 meseci
Mislim da ce ovo malo da pomogne

http://msdn.microsoft.com/msdn...ues/04/06/ASPNET20MasterPages/

Pozdrav,
Shegi
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: da li psotoje neki sabloni za asp.net u razvoju web aplikacija vezano za dizajn?

[ Pregleda: 4514 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.