Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlike izmedju RAW i JPEG formata

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Razlike izmedju RAW i JPEG formata

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14042 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Razlike izmedju RAW i JPEG formata23.11.2009. u 18:13 - pre 175 meseci
Polako. Artcool je više puta upozoren da bude konstruktivniji, dosta poruka mu je i obrisano, ali on se pravda da ga stalno provocirate i prozivate.

Staćemo sa svim mogućim prozivkama.

Pošto je ovo tema RAW vs. JPEG, bilo bi korisno da oni koji pretežno rade u RAW-u slabije upućenima pokažu neki primer koji će pokazati šta je to dobijeno snimanjem na taj način.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Razlike izmedju RAW i JPEG formata23.11.2009. u 18:24 - pre 175 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Polako. Artcool je više upozoren da bude konstruktivniji, dosta poruka mu je i obrisano, ali on se pravda da ga stalno provocirate i prozivate...


a gde si ga to JAVNO upozorio?

i, kojih to dosta poruka?

koliko, recimo u ovoj temi?

Pozz

p.s. preporucujem da umesto njegovog "pravdanja" malo vise sam citas i razmatras smislenost njegovog pisanja generalno ali i konstruktivnije ucestvujes u raspravama, pogotovo onima u kojima ucestvuje i ArtCool.
 
Odgovor na temu

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
92.36.248.*



+7 Profil

icon Re: Razlike izmedju RAW i JPEG formata23.11.2009. u 18:28 - pre 175 meseci
dobar link storm
kako poceti sa stokom, mislim da ga nema kome ne zatrebaju motivi za neki katalog, panflet ili slicno
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Razlike izmedju RAW i JPEG formata23.11.2009. u 18:29 - pre 175 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:

Pošto je ovo tema RAW vs. JPEG, bilo bi korisno da oni koji pretežno rade u RAW-u slabije upućenima pokažu neki primer koji će pokazati šta je to dobijeno snimanjem na taj način.


To sam ja zamolio i u svojoj prvoj poruci i vise puta trazio i postavio svoje slike koje se MENI svidjaju da li tu raw kao primarni format moze vise.Ili ne kao takve mogu dobro i sa JPG-om.
I meni nije jasno sta je tu trolovanje sem 21 poruke.Neka mi se objasni da to ne bi radio od svoje prve poruke kada sam dosao na forum do poslednje po recima uvazenog kolege.

Pozz.

P.S
Ja sam hteo da vidim i nista vise.
Bogami imao sam i sta da vidim.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Razlike izmedju RAW i JPEG formata23.11.2009. u 18:33 - pre 175 meseci
Ne brojim koliko poruka brišem, niti kome brišem, gledam samo koliko je moguće da se ne rasplamsava besmislena i često lična "diskusija".

Kada sam tu, brišem već prvi post koji će da stvori flame, ali kada napravite haos kada nisam tu, nekad pobrišem sve, a nekad ostavim. Teško je tada temu selektivno pročistiti, ali često i nema ničeg pametnog da se ostavi.

Naročito je besmisleno prepucavanje ko je "pametniji" ili ko više zna, kada se ko koliko zna vidi iz aviona.

Zato evo javni apel svima da ne provocirate i ne prozivate jedan drugoga. Isuviše dobro se vidi ko je gde, tako da nema potrebe ni za kakvim ličnim kvalifikacijama. ES je mesto koje dobro za sve, bez obzira na nivo znanja, samo treba poštovati druge.



 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Razlike izmedju RAW i JPEG formata

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14042 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.