Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.

[es] :: Access :: Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.

[ Pregleda: 2645 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.02.01.2005. u 18:54 - pre 234 meseci
Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.
Ovako imam sql izkaz koji mi daje tablicu artikla ulaz_kolicina,Ulazna_vrijednost,Izlazna_kolicina,Datum_promijene!
Problem je što nemogu u reportu dobiti prosječnu cijenu.

Npr.Neznam dali će tablica dobro bit postavljena jer se uvijek zgužav kod postavljanja teme!

U_kolicina|U_vrijednost|_kolicina|Pros_cijena|I_vrijednost|Datum_promijene|S_kolicina|S_vrijednost|Pros_cijena
1 1000 0 0 0 01/01/04 1 1000 1000
3 500 0 0 0 02/02/04 4 2500 625
0 0 2 625 1250 02/06/04 2 1250 625
2 1500 0 0 0 03/06/04 4 4250 1062,5
..........

Znači u reportu bi trebao računat S_kolicina|S_vrijednost|Pros_cijena gdje je S_kolicina=u_kolicina-I_kolicina(pa aumirano) ,S_vrijednost =U_vrijednost-U_vrijednost.

Problem mi se čini da nastaje kod I_vrijednosti jer je se ona ne unosi nego se dobiva na bazi izračuna u reportu Pros_cijena*I_kolicina.Dali tko ima kakav prijedlog!Kako se ovo riješava??Možda nisam dobro i razumljivo iznio problematiku ????HELP PLESE!


romano
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.03.01.2005. u 16:54 - pre 234 meseci
Nešto nemogu dobro da te razumijem.
Da predpostavim da pravis stanje na osnovu dvije tabele ulaz-izlaz
Prvo ulazna i izlazna cijena iste stavke nemora biti ista.
E sad dali trazis srednju vrijednost ili nivelisanu cijenu to ne znam.

zxz
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.03.01.2005. u 17:27 - pre 234 meseci
Nezanm dali ću dobro prezentirat što mi treba ali potrudit ću se .Najbolje bi bilo kad bi mogao nekako tablicu prikazat ili da nekako zakačim taj report na forum pa da pogledaš.Kako da stavim attachment?
Na osnovu dvije tablice ulaz-izlaz dobivam tabelu za izvještaj.
Po artiklima ulaz i izlaz poredano po kronološkom redu.
Za ulaz unosi kolicinu i vrijednost i datum ,a za izlaz samo kolicinu.
S tim da mi vrijednost izlkazne kolicine u reportu treba biti izračunana na bazi zadnje prosiječne cijene za taj artikal.
Naravno ako unesem prvo 01/01/04 -10 kom jabuka za 100 kn ispada prosječna cijena je 10,a 02/02/04 20 kom jabuka po 300 kn –tada je stanje na kartici 30 kom jabuka a vrijednost 400 kn što je prosiječno 13,33 za jabuku.
Ok to znam napravit ,međutim ako sa 01/03/04 razdužujem 5 jabuka u reportu mi mora uzet zadnju prosiječnu cijenu što u ovom slučaju iznosi 13,33 kn a izlazna vrijednost je 66,65.Nakon izlaza stanje na kartici jabuka bilo bi 25 kom a vrijednost 333,35 prosijčna cijena 13,33 kn.
Sada ako imam novi ulaz po nekoj terećoj vrijednosti prosiječna cijena bi se opet mijenjala.....
Znači prilikom izrade izvještaja report bi trebao biti tako postavljen da prilikom svakog ulaza ili izlaza uvijek računa stanje za pojedini artikal-količinu vrijednost i prosiječnu cijenu.
A ako je izlaz onda iz tablice uzme količinu a prosijčnu cijenu uzima na bazi trenutnog stanja na kartici.(jedan red iznad).

romano
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.03.01.2005. u 21:47 - pre 234 meseci
Mislim da ti ovakone mogu pomoci, posalji mi tabeli querye pa cu pokusat da ti rijesim. Sve ostalo bi bilo mukotrpno.
Pozdrav
zxz
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.04.01.2005. u 17:02 - pre 234 meseci
Da pokusam da razumem ovako:

1) Prosecna cena se izracunava svaki put kad se roba unese (dodaje se rekord u tablicu Ulaz)
2) Prosecna cena = (Stanje pre poslednjeg unosa + Unesena nova kolicina)/(Cena za novu kolicinu)
3) Cena za Izlaz = poslednja prosecna cena.
4) Ako imas vise izlaza izmeddju dva ulaza, svi ce ici po istoj prosecnoj ceni. Drugim recima, promena stanja zbog izlaza ne utice na prosecnu cenu. Prosecna cena zavisi iskljucvo od stanja neposredno pre novog ulaza, nove kolicine i nove cene (vidi tacku 1)

Reci da li je ovako? Ako jeste, onda su Izlaz i Ulaz na odredjen nacin zavisni. Cena na izlazu zavisi od poslednjeg ulaza. Da li se cena pamti u bazi ili se izracunava nije toliko bitno. Bolje je da se ne pamti, ali pretpostavljam da je ti izracunas pri ulazu i spakujes u bazu. Posto cena na izlazu zavisi od neke cene na nekom ulazu, je bih u tabeli Izlaz cuvao podatak o tme koji Ulaz ce se koristiti za odredjuvanje prosecne cene. Ako si sacuvao prosecnu cenu u tabeli Ulaz, samo je onda procitas odande. Ako je nis sacuvao, onda je izracunas u momentu kad ti zatreba. Ovo znaci da u tabelu Izlaz dodas polje Broj_Poslednjeg_Ulaza_Koji_je_bio_pre_ovog_ulaza. Tada ce SVAKI izlaz da ima neki odgovarajuci ulaz. Napravis kveri gde je JOIN po polju Ulaz.Broj_Ulaza=Izlaz.Broj_Poslednjeg_Ulaza_Koji_je_bio_pre_ovog_ulaza. Onda ili procitas prosecnu cenu, ili je izracunas. Ako cenu vec racunas i cuvas u tabeli Ulaz, neka ostane tako. Ako ne, videcemo sta je zgodnije.
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.04.01.2005. u 20:37 - pre 234 meseci
Evo da pokusamo ponovo.
Ja to radim ovako:
Imam tabelu artkala: sifra,naziv artikla,jedmjere,sifraporeza,prodajnacijena.
Druga tabela je Ulaz-Kalkulacija: sifraartikla,nabavna cijena,rabat,trosak 1,2,3,4 (cetiri do pet polja), marza,prodajna cijena.
Pravimo prvi ulaz: sa sifraom artikla 1 kom 10 Prodajna cijena + porez= 1.(Novcanica) i zapisujemo prodajnu cijenu u tabelu artikala i koristimo je pri izlazu kao izlaznu cijenu Naravno i u tabelu ulaza (a tu se moze dobiti iracunski ako hoces).
Treca tabela izlaza: sifra artikla,kolicina, cijena (iz tabele artikli) iznos poreza,tarifa,
pravimo izlaz: sifra 1 kom 20 cijena 1 porez 10% tarifa tb(neka).
Pravimo drugi ulaz: sifra art 1 kom 10 prodajna+porez= 2.(novcanica) i sada na formi radimo (prije upis u tabelu) nivelaciju-prosjecnu cijenu:zbir kolicina ulaz-zbir kolicina izlaza=stanje' x cijena(iz tabele artikli)=UkupnoCijena' sada stanje'+10 Broj komada sa forme)=UkupnoKom UkupnoCijena'+(10 (broj Kom. sa ekrana)* 2(cijena sa forme)=20, te ovaj (iznos+Ukupnacijena')/(UkupnoKom+10 (sa forme)=nivelisana-srednjacijena) i koristi se kao cijena izlaza.
Tvoj nacin:
Imas ulazne cijene a nevidim cijenu izlaza ili nisam razumio pa da vidimo.
Da pretpostavimo imas u ulazu 40 kom i prosjecnu cijenu 1 i napravis izlaz 5 kom a nisi zapisao po kojoj cijeni. sada naprvis ponovo ulaz i imas 50 kom u ulazu dobijes napr. prosjecnu cijenu 1,2 sada parvis izlaz naravno po novoj cijeni ali je nigdje ne pises i nevidim kako na izvjestaju dobijes prosjecnu cijenu (opet kazem ako sam dobro razumio). onda ima tu jos niz problema i ako to moze. Napr. ako imas 10 000 razlicitih artikala i imas 200 ulaza i 2000 izlaza i sada napravis nekakav jedan ili vise querya da to sracunaju. to bi podugo trajalo i nanaj boljoj masini a ne na nekoj losijoj koja se vjerovatno koristi. Znaci treba raditi artikal po artikal.

Ako se odlucis na moj nacin spreman sam pomoci ili da bolje opises svoj ili pak da postavis svoje tabele (mogu biti i tekstulane) na ovaj forum jer ih nisam dobio.
Pozdrav i sretan rad.
zxz
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako u reportu napravit prosiečnu cijenu.

[ Pregleda: 2645 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.