Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??

[es] :: GSM - servisiranje :: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8900 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ismar_mandra
bosna

Član broj: 14782
Poruke: 10
*.max.sa-vo.bih.net.ba.

Sajt: www.ismar.tk


Profil

icon Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??01.01.2005. u 21:38 - pre 235 meseci
Nabavio sam ovaj telefon, strava je super. Ima sve opcije koji danasnji telefoni podrzavaju. Ali pitanje je kako ga dekodirati i koliko bi to uopste kostalo. Svaka pomoc ce dobrodoci. Ja zivim u Bosnia. Hvala unaprijed svima koji ce se potruditi da pomognu.

I sretna vam Nova Godina!

isko_mc
 
Odgovor na temu

damko
damir j.
tuzla-bih

Član broj: 28454
Poruke: 239
*.as54.tz.bih.net.ba.

ICQ: 325


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??01.01.2005. u 23:45 - pre 235 meseci
Pa fino ga dekodiram kao i svaki telefon,spojim na racunar i to je to,ako si blizu Tuzle javi mi se na mail i zavrsit cemo.Sam ga nemozes dekodirati jer vjerovatno nemas opreme.
Ronnie Coleman-KING
 
Odgovor na temu

ismar_mandra
bosna

Član broj: 14782
Poruke: 10
*.as58.ob.bih.net.ba.

Sajt: www.ismar.tk


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??02.01.2005. u 21:05 - pre 235 meseci
E jebiga nisam bas blizu u Sarajevu sam. Proibacu nesto kod jednog lika to odraditi, ali kostace me oko 40 KM. Sta mislis jel to puno love za dekodiranje. Nesto sam citao postove na ovom forumu i vidio da ima ljudi koji daju neke kodove pomocu kojih se mobitel moze otkljucati. Znas li sta o tome. Mozes li mi na taj nacin pomoci??
isko_mc
 
Odgovor na temu

ismar_mandra
bosna

Član broj: 14782
Poruke: 10
*.as58.ob.bih.net.ba.

Sajt: www.ismar.tk


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??02.01.2005. u 21:18 - pre 235 meseci
Jos da te pitam pored kabla sa spajanje pc to mobile koji softver je potreban (ps ako je stvar povjerljiva posalji mi na privat), jer prosle godine sam imao isto ovako slican mobitel za dekodirati i lik je rekao da on to mora dekodirati preko Interneta, pa ce kostati malo vise nego recimo da dekodiras Nokiu. U cemu je razlika kod tog dekodiranja, zar nije telefon ko telefon svaki isti za dekodiranje??
isko_mc
 
Odgovor na temu

damko
damir j.
tuzla-bih

Član broj: 28454
Poruke: 239
*.as54.tz.bih.net.ba.

ICQ: 325


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??03.01.2005. u 19:38 - pre 234 meseci
Jarane da ti puno ne objasnjavam samo cu ti reci da svaki telefon nije isti "za dekodiranje",i da ti svoj v65 nemozes otkljucati preko kodova,40km nije puno za unlock tog sagema.
Pozdrav!
Ronnie Coleman-KING
 
Odgovor na temu

ismar_mandra
bosna

Član broj: 14782
Poruke: 10
*.as36.sa-vo.bih.net.ba.

Sajt: www.ismar.tk


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??03.01.2005. u 21:04 - pre 234 meseci
E prijatelju hvala na informaciji.. Ipak u cemu je razlika za odkodiranje NOKIA-inih telefona koji kostaju 10 KM i recimo ovog SAGEM-a koji kosta 40 KM?? E'b'ga ako je isto onda zasto je za ovaj skuplji. Eto kad navratis ovdje odgovori mi na ovo pitanje pa da onda dam ove pare da ga dekodiram, jer nemogu vise nosati kantu mobitel a ovaj mi stoji u ladici ;)
isko_mc
 
Odgovor na temu

Dr S E M A
semir đedović
TUZLA

Član broj: 20802
Poruke: 814
217.71.52.*

ICQ: 6061980
Sajt: www.turbo-support.com


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??03.01.2005. u 22:24 - pre 234 meseci
Razlika je u tome što nokiu mal te ne svako može otključati,a rijetki su oni koji rade sageme,i kada ubiješ nokiju lako je možeš podići,a sagema trebaš baš biti majstor i serviser,na nokiu samo nakačiš kablić i gotovo,a sagema moraš otvarati i spajati test point tačke ili test point adaptere itd itd............
P.S
Realna cijena otključavanja tog sagema je 20-30km
JOŠ MALO I OVI ĆE SVI PILIĆARI DA POCRKAJU
 
Odgovor na temu

ismar_mandra
bosna

Član broj: 14782
Poruke: 10
*.max.sa-vo.bih.net.ba.

Sajt: www.ismar.tk


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??04.01.2005. u 22:50 - pre 234 meseci
Nisam znao da se mora otvarati pa me zato zbunjivalo sto je za sagem skuplje. znam da je nokia komercijalniji telefon (i sam sam ga imao prije ovoga).. ma nista onda cu dati koliko bude to kostalo pa sta da se radi. ako je tako zawebano nema mi druge. na ljeto sam 2004 imao slican sagem v55 i ovdje ga je u sarajevu dekodirao jedan lik. odnjecu njemu sigurno ce i ovaj bez problema dekodirati. samo on kad je taj dekodirao rekao je da on spaja telefon na internet pa tako dekodira i zbog toga ce kostati 40 KM ili 20 Eura. e u svakom slucaju hvala na odgovorima na ove postove. svako dobro ;)
isko_mc
 
Odgovor na temu

Dr S E M A
semir đedović
TUZLA

Član broj: 20802
Poruke: 814
217.71.52.*

ICQ: 6061980
Sajt: www.turbo-support.com


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??05.01.2005. u 16:44 - pre 234 meseci
Dekodirao na ljeto MY-V55 ?????????????????? a u brate nešto tu nije u redu, i danas dan su šanse 1:1000000 da se dekodira,samo se mogu dekodirati oni koji su sa francuske mreže i to rade rijetki ljudi,koji su baš baš upućeni u ovaj posao,u prevodu ovisnici o ovom poslu ili ti ga fanatici.
JOŠ MALO I OVI ĆE SVI PILIĆARI DA POCRKAJU
 
Odgovor na temu

ismar_mandra
bosna

Član broj: 14782
Poruke: 10
*.as58.ob.bih.net.ba.

Sajt: www.ismar.tk


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??05.01.2005. u 19:54 - pre 234 meseci
E care jebiga nebih lagao. Licno sam se uvjerio. Dosla rodica iz swe i donijela ovaj V55. Posto nemamo roaming sa swe nije mogla koristiti svoju karticu pa smo joj kupili ultra holidays. stavimo karticu kad mobitel kodiran samo za njihovu mrezu. odnesem kod jednog lika kaze ne moze ga dekodirati nema opremu i software za njega, i preporuci mi ovog drugog lika. odem do njega i tako sa njim u pricu kaze moze se dekodirati ali ce kostati 40 KM. sad kontam puno love ali sta se moze (a ionako placa rodica), pa sam ga ostavio da se dekodira. dodjem sat poslije covjek uzme ovu nasu karticu (koja prethodno nije mogla) stavi je upali se mobitel, mreza ok, prozovem sam sebe radi, posaljem poruku radi. osjetim olaksanje sto sam udovoljio taj hir rodici i dam njenih 40 KM, hehe, i od tada njen telefon radi na svim mrezama svijeta;). ime ovog lika kod kojeg sam dekodirao necu javno objavljivati jr neko to moze zloupotrijebiti, ali ako te zanima gdje se nalazi poslacu ti na privat.
isko_mc
 
Odgovor na temu

zer0l

Član broj: 44157
Poruke: 13
*.vol.net.mt.

ICQ: 240


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??06.01.2005. u 13:35 - pre 234 meseci
Za one koji se razumeju u dekodiranje ima na netu free crackowani sagem-box (sheme i bin) i radi sve sageme 1000%. Ja sam upravo juce otkljucao 22 komada myv-55 program se zove "sagem code reader v14" u paketu dolazi i shema za dongle (hard key) i koristi atmega chip koji se programira obicnim pony programatorom.
Ko ima volje nek uziva
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??06.01.2005. u 14:03 - pre 234 meseci
Ovo nije istina 1000000 %, čovječe, nema šanse sa Sagem CDR v14 otkodirati Sagem myv-55. Spreman sam doći kod tebe sa 20 takvih telefona i platit ću ti 50 eura po komadu (dakle 1000 eura) da ih otkodiraš, dakle isključivo SAGEM MYV-55. Može? Ako me ispališ dat ćeš ti meni 1000 eura.

U medjuvremenu pgledaj ovo i uči:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=171247

http://forum.gsmhosting.com/vb...thread.php?t=153080&page=5

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=178610

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=174393
***Shark***
 
Odgovor na temu

BVC-Project
Rijeka

Član broj: 20572
Poruke: 344
*.cmu.carnet.hr.



+2 Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??06.01.2005. u 16:44 - pre 234 meseci
Čovjek je vjerovatno mislio na MyX-5,a za sada nema solucije da se dekodira MyV-55 sigurnim putem kao što je to išlo sa SCR-14.
Navodno se radi novi alat za novu Sagemovu platformu (procesore) i rade ga isti ljudi što su napravili SagemMaster i Code Reader, a kad će u prodaju nitko nezna.
 
Odgovor na temu

X-Cite
Goran Tadić
Mediacija, Tušmobil
Ljubljana

Član broj: 28706
Poruke: 625
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.baza-ukradenih-gsm.co..


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??06.01.2005. u 17:23 - pre 234 meseci
o majko moja... nije ovo prvo mjesto gdje sam čuo za tu stvar ali mi neide u glavu kako uraditi MyV-55 sa Sagem CDR v14 i to crackovanim :)

ajde objasni malo molimte gdje to ima da se kupi i koliko košta itd...

šta treba osim zdrave pameti ;)

ja sam inače izašo iz posla ali ima par ljudi kojima treba rješenje :)

Hvala unapred
Pozdrav
GoGy
 
Odgovor na temu

Dr S E M A
semir đedović
TUZLA

Član broj: 20802
Poruke: 814
217.71.52.*

ICQ: 6061980
Sajt: www.turbo-support.com


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??06.01.2005. u 17:39 - pre 234 meseci
O tome ja upravo i govorim nema još rješenja na pomolu,a kamoli da ga je bilo u ljeto prošle godine,ali se priča da će biti dat update sa sagmaster koji će se normalno platiti,nešto poput fighter-cruiser ili ako bude potpuno novi box davat će se stari reselerima uz doplatu za novi,al hajd budi sad pametan pa znaj šta će stvarno biti
P.S
Vjerovatno su ovi malo "pametniji" momci pomiješali V55 sa X5
@zer0l
Evo ja ću tebi dati svoj i code reader i sagmaster daj mi samo link gdje si vidio šemu boxa za najnovije sageme v55 , c4 ..........a da provjereno radi. i još ću ti doplatiti. A MOŽEŠ ZAMISLITI JOŠ FREEEEEE , pa ko prvi čovječe da rješenje za ove telefone ima da se obogati bio to REDBOX team ili SAGMaster team ili neko deseti, a sigurno će SAGMaster biti prvi.
JOŠ MALO I OVI ĆE SVI PILIĆARI DA POCRKAJU
 
Odgovor na temu

ismar_mandra
bosna

Član broj: 14782
Poruke: 10
*.as36.sa-vo.bih.net.ba.

Sajt: www.ismar.tk


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??06.01.2005. u 22:18 - pre 234 meseci
Ma vec cu ga nekako dekodiati. Hvala svima koji su ucestvovali u diskusiji.
isko_mc
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??06.01.2005. u 22:49 - pre 234 meseci
Citat:
BVC-Project: Čovjek je vjerovatno mislio na MyX-5,a za sada nema solucije da se dekodira MyV-55 sigurnim putem kao što je to išlo sa SCR-14.
Navodno se radi novi alat za novu Sagemovu platformu (procesore) i rade ga isti ljudi što su napravili SagemMaster i Code Reader, a kad će u prodaju nitko nezna.


Pa on je rekao da radi SVE SAGEME 1000 %. Tko je tu najslabija karika, tko će otići kući praznih džepova
***Shark***
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
213.244.197.*



+8 Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??07.01.2005. u 08:51 - pre 234 meseci
Citat:
zer0l: Za one koji se razumeju u dekodiranje ima na netu free crackowani sagem-box (sheme i bin) i radi sve sageme 1000%. Ja sam upravo juce otkljucao 22 komada myv-55 program se zove "sagem code reader v14" u paketu dolazi i shema za dongle (hard key) i koristi atmega chip koji se programira obicnim pony programatorom.
Ko ima volje nek uziva


Ja mislim da si ti jedan obican lamer I da ti nemas pojma o dekodiranju vec si to negde procitao i dosao ovde da nam prosipas pamet! Neka, nemoj snaci cemo se mi vec nekako i bez tebe,! Jeste da ce biti tesko ali...

Citat:
BVC-Project: Čovjek je vjerovatno mislio na MyX-5...


Pa ne bih rekao,My-X5 i My-V55 totalna razlika,X-V,5-55, dakle lamer

Citat:
Dejan Matijevic: ... Tko je tu najslabija karika, tko će otići kući praznih džepova...


A pratis i kvizove, bravo Deki, gde nalazis vremena za to?
Ja nemam ni za spavanje
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

zer0l

Član broj: 44157
Poruke: 13
*.vol.net.mt.

ICQ: 240


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??07.01.2005. u 09:51 - pre 234 meseci
citat

Ja mislim da si ti jedan obican lamer I da ti nemas pojma o dekodiranju vec si to negde procitao i dosao ovde da nam prosipas pamet! Neka, nemoj snaci cemo se mi vec nekako i bez tebe,! Jeste da ce biti tesko ali...

E pa deco ovako:
Prvo uopste nemam nameru da se raspravljam ovde sa vama. Drugo samo sam hteo da pomognem coveku koji trazi resenje za svoj telefon a verujete li vi u to ili ne zabole me bas. Trece je da ja dekodiram telefone priblizno od kako su se pojavili sto bi znacili zadnjih desetak godina, i garantujem da je svako od vas bar nekad koristio neki moj program za mobilne. E sad momci posto ste vi navikli da skinete sa neta program i napravite sve kako je nacrtano tamo naravno da ponekad nesto vam ne radi. Ako hocete da radite telefone moracete da naucite kako to radi i da shvatite zasto pojedini telefoni nece da se otkljucaju kao ostali i naravno da to ispravite.
Od mene toliko a vi mozete da pljujete koliko hocete ne pogaca me nesto posebno .
E da zaboravih

Hristos se rodi

Naravno

 
Odgovor na temu

zer0l

Član broj: 44157
Poruke: 13
*.vol.net.mt.

ICQ: 240


Profil

icon Re: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??07.01.2005. u 09:57 - pre 234 meseci
za gospodina Dejana Matijevica:


Pogledaj malo bolje link koji si meni postavio da ucim:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=171247


Poruka od momka sa nickom Sulpk stoji tacno ovako:

"I have solution for v55 but not for sale at the moment after one week i will gave for all of you"

Sto znaci da nisam jedini koji zna kako resiti problem myv-55 a verovatno i v-65 (nisam probao) a veruj da se taj telefon po Bg-u dekodira odavno.
I ja mislim da vi momci ne znate ni pinout da nadjete na tom telefonu dok vam neko ne slika to i obelezi gde da polemite zice.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Kako dekodirati SAGEM MY V65 ??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8900 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.