Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sagem MYX-6 Code reader

[es] :: GSM - servisiranje :: Sagem MYX-6 Code reader

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9788 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

budimir
Francuska

Član broj: 1276
Poruke: 87
*.fbx.proxad.net



Profil

icon Sagem MYX-6 Code reader04.01.2004. u 09:19 - pre 247 meseci
Pozdrav
Dobio sam Sagem MYX-6 telefon i naravno blokiran...
Saznao sam da program Code reader V10.0 moze uspjesno da ga odblokira.
Molio bih sve koji mogu da mi pomognu da nadem ovaj program (free naravno) ili da me upute kako da uspjesno a besplatno odblokiram ovaj Sagem.
Hvala
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader04.01.2004. u 13:09 - pre 247 meseci
1. Program nije free niti će ga biti, bar ne u skoro vreme
2. Sam program neće raditi bez dongla
3. Za taj telefon treba i test point pored ostalog

Cijelo zadovoljstvo košta oko 250 eura pa ti sad iskalkuliraj isplati li ti se to

Solucije:

1. Kupiš box za otključavanje i sam ga dekodiraš, 250 eura
2. Odeš u servis ili kod nekog tko se tim profesionalno bavi, platiš 10 - 20 eura
3. Nadješ link na internetu otključavanje preko IMEI-a, platiš opet 10 - 20 eura
4. Prodaš telefon i kupiš neki drugi ili takav, samo otključan


***Shark***
 
Odgovor na temu

budimir
Francuska

Član broj: 1276
Poruke: 87
*.fbx.proxad.net



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader04.01.2004. u 14:51 - pre 247 meseci
Hvala Dark_Shark
Dakle kod tebe sve dark...
A sta cu, ako mislis da ga je nemoguce deblokirati besplatno onda cu morati potraziti nekoga da to uradi za lovu...smrc....

PS: Sta mislis da je pametnije, da ga nosim u neki servis ili ta mogucnost sa IMEI-om?
Hvala.
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader04.01.2004. u 15:55 - pre 247 meseci
Dakle, upravo danas nakon što sam već napisao ovaj gore post kontaktirao sam Legiju u vezi kupnje logova za Sagem telefone i nažalost ove nove MYX-6 nije moguće preko logova rešiti

Ostaje ti mogućnost da ga odneseš u servis ili prodaš pa kupiš neki koji je jednostavnije otključati... nije baš sve tako crno...
***Shark***
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.teol.net



+42 Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader04.01.2004. u 21:22 - pre 247 meseci
@Budimir
Ti si se vec uvalio -;) imas los telefon . . . Em je los, em ga je tesko dekodirati, em ce da crkne sam od sebe prvom prilikom . . .
Prodaj ga, kupi nokiu, i dekodiraj je sa free kalkulatorom.
 
Odgovor na temu

budimir
Francuska

Član broj: 1276
Poruke: 87
*.fbx.proxad.net



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader05.01.2004. u 11:42 - pre 247 meseci
E, sad je*i ga...
Kako LOS??
Pa ima 65000 boja, ugradenu kameru, najbolju memoriju,infracrvenu komunikaciju bolji je od sony-ericsona 610...Kako ce da crkne sam od sebe?????
Dugo sam vagao i mislio sam da se nisam zaje...
Pa nije valjda bas tako los?
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.teol.net



+42 Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader06.01.2004. u 14:17 - pre 246 meseci
Sagem nikada ne moze biti dobar telefon.
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.teol.net



+42 Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader06.01.2004. u 14:17 - pre 246 meseci
Sagem nikada ne moze biti dobar telefon.
Ah, da, nema sanse da je bolji od SE T610. Velicina, ime, izgled . . .
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader06.01.2004. u 16:06 - pre 246 meseci
... a kamoli od Samsunga E700
***Shark***
 
Odgovor na temu

budimir
Francuska

Član broj: 1276
Poruke: 87
*.fbx.proxad.net



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader06.01.2004. u 17:19 - pre 246 meseci
Eh Legija, vidim da su ti Sagemovi telefoni prirasli za srce...
I hvala ti na dobronamjernim savjetima...
 
Odgovor na temu

geroder

Član broj: 17781
Poruke: 23
*.cis.cg.ac.yu



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader19.01.2004. u 14:52 - pre 246 meseci
E pa nisam mogao a da se ne ukljucim u raspravu!
Prvo:Sagem My-X6 je fenomenalan fon,a to moze znati samo onaj ko ga je imao! Svi ostali koji su mu u "klasi" su krntije u odnosu na njega,osim E700(njemu svak cast)!
Drugo:Legija izgleda da nisi upucen u proizvodnu tehnoogiju Sagema,tj njegov softver,jer da jesi ne bi tako govorio! Elem ko god poznaje srz dekodiranja,tj skidanja tel sa mreze,treba da zna da time pravi prepravke u samom programu moba,pa zato neki tel posle dekodiranja ne rade dobro,tj ili se gase ili gube mrezu i slicno a sve to zbog toga sto je neko "strucan" obrisao deo originalnog programa.
E sad sto se sagema tice on ima najbolju "zastitu" od toga,jer je sema skoro nemoguca za provaljivanje,a da se ne dese neke kasnije posledice na tel.Zato se desavalo da neki strucnjak lose odradi posao i fon kasnije crkne jer je on sjebao nesto u eeprom-u,a s obzirom da danas po servisima rade sve sami "strucnjaci" i "cuda od tehnicara" nije ni cudo sto se takve stvari desavaju.
Neznam jeste li upoznati sa tim da sagem pravi i racunare za automobile koji se ugradjuju u renault,citroen,peugeot i neka japanska vozila jos ali nisam siguran koja pa da ne lupam,i da je provaljivanje seme kompa skoro nemoguce zbog visokog stepena zastite,pa zbog toga Sagem ima najbolje i alarmne siteme koji kostaju celo bogatstvo i koristi ih samo uzi krug bogatuna.
Trece:Molio bih da vise ne lupate svasta o necemu sto neznate i u sta niste upuceni!
Ako koga interesuje jos nesto o Sagemu nek se javi na mail bikloner2003$yahoo.com
Pozdrav
GERODER,hm...pa sluzi za brajcovanje durcuga,pa da...
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.teol.net



+42 Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader20.01.2004. u 00:17 - pre 246 meseci
Slusaj ti, "newbye" legija je otkljucavao sageme dok si ti jos pisao u gace.
Jos jedan ispad ove vrste, i bices jednostavno obrisan. Prvo malo procackaj po net-u, pa vidi ko je legija, pa se onda vrati ovdje i pametuj.

Sto se tice Sagem platformi, istina je da je ova nova, ARM platforma, daleko bolja od stare Infineon platforme. Arm procesori se ugradjuju u Nokia telefone vec dugo vremena, tako da sa te strane Sagem ima nekih prednosti. Ali, nijedan sagem ne moze biti u klasi sa Nokia telefonom. To je svakom jasno, svima koji su imali priliku da koriste neki symbian telefon.

Znas li ti sta je myX-6 u odnosu na Nokiu 6600 ? Kineska igracka, nista drugo.

Ah, da, da se jos malo vratimo na "skidanje" sa mreze.
Gdje si ti to vidjeo/cuo/procitao/doziveo da se na bilo kojem sagemu, pa i onom najstarijem moze bilo sta cackati po eepromu ili softweru ? Svi sagemi su se uvek otkljucavali na kod, i uvek su koristeni kalkulatori. To sto si ti mozda nekad otkjucao neki 822 koristeci neki soft za idiote, te upisao polje 251 direktno u telefon, to je drugi problem, ali govoriti nekom ko poznaje sageme bolje od bolo kojeg covjeka u cijeloj ex-yu (osim Dejana -;) ) stvarno je neozbiljno.


Ako jos samo jednom vidim da lupetas gluposti na ovom forumu i lazes ljudima, obrisacu ti SVE poruke, pa idi lazi nekom drugom.

Citat:
geroder:
E pa nisam mogao a da se ne ukljucim u raspravu!
Prvo:Sagem My-X6 je fenomenalan fon,a to moze znati samo onaj ko ga je imao! Svi ostali koji su mu u "klasi" su krntije u odnosu na njega,osim E700(njemu svak cast)!
Drugo:Legija izgleda da nisi upucen u proizvodnu tehnoogiju Sagema,tj njegov softver,jer da jesi ne bi tako govorio! Elem ko god poznaje srz dekodiranja,tj skidanja tel sa mreze,treba da zna da time pravi prepravke u samom programu moba,pa zato neki tel posle dekodiranja ne rade dobro,tj ili se gase ili gube mrezu i slicno a sve to zbog toga sto je neko "strucan" obrisao deo originalnog programa.
E sad sto se sagema tice on ima najbolju "zastitu" od toga,jer je sema skoro nemoguca za provaljivanje,a da se ne dese neke kasnije posledice na tel.Zato se desavalo da neki strucnjak lose odradi posao i fon kasnije crkne jer je on sjebao nesto u eeprom-u,a s obzirom da danas po servisima rade sve sami "strucnjaci" i "cuda od tehnicara" nije ni cudo sto se takve stvari desavaju.
Neznam jeste li upoznati sa tim da sagem pravi i racunare za automobile koji se ugradjuju u renault,citroen,peugeot i neka japanska vozila jos ali nisam siguran koja pa da ne lupam,i da je provaljivanje seme kompa skoro nemoguce zbog visokog stepena zastite,pa zbog toga Sagem ima najbolje i alarmne siteme koji kostaju celo bogatstvo i koristi ih samo uzi krug bogatuna.
Trece:Molio bih da vise ne lupate svasta o necemu sto neznate i u sta niste upuceni!
Ako koga interesuje jos nesto o Sagemu nek se javi na mail bikloner2003$yahoo.com
Pozdrav


 
Odgovor na temu

Tabak
SCG

Član broj: 18985
Poruke: 25
*.ptt.yu.

ICQ: 338633060


Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader20.01.2004. u 00:37 - pre 246 meseci
Zadnje je vreme doslo ..... legija poceo da preti :)
pusti coveka ..... mada istini na volju cak se i za stare verzije sagem-a koristio kalkulator to znam jer sam se svojevremeno bavio dekodiranjem.
long live Abraksas
 
Odgovor na temu

geroder

Član broj: 17781
Poruke: 23
*.cis.cg.ac.yu



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader21.01.2004. u 15:22 - pre 246 meseci
...

[Ovu poruku je menjao geroder dana 23.01.2004. u 17:08 GMT]
GERODER,hm...pa sluzi za brajcovanje durcuga,pa da...
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.teol.net



+42 Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader22.01.2004. u 01:45 - pre 246 meseci
Citat:
geroder:
Pametnjakovici u pravu ste!
Necu vise da se kacim sa Legijom jer ce mi obrisati sve poruke!
Samo nemoj da prepravljas poruke koje sam vec napisao nego ako nesto imas da demantujes napisi,pa neka ostali provere sta je tacno.
Toliko od mene...
A i decko voleo bih da mi pokazes neki tvoj ozbiljniji projekat iz oblasti elektronike,vezano za telefoniju,....a to tvoje sadasnje zanimanje ne donosi neki kes ni ugled,tako da si ugledan samo u ocima decaka koji neznaju ni Kirhofova pravila a ne sta drugo,a sto se tice kesa...hahaha...kakav auto vozis?


Stvarno ne bih voleo da zvucim nadmeno, ali imas li ti uopste pojma ko sam ja?
Elektronikom se ja ne bavim vec nekih petnaestak godina, mislim razvojem, jos od vremena razvoja i pravljenja pojacala za gitare -;)
GSM-om se bavim nekih pet sest godina, nisam vise siguran. U prosjeku, dnevno zaradjujem oko 250€ baveci se trgovinom, i prodajom GSM opreme (one skupe).
Auto ne vozim, jer nemam vremena, placam ljudima koji se tim bave profesionalno.
Nosim cipele br 44, imam 35 godina, ozenjen sam, imam dva sina, jedan 9, jedan 2 godine. Imam dva telohranitelja, koji me cuvaju jer nosim puno para sa sobom. :D
Kao referencu, evo par linkova za tebe:
www.telempire.com -GSM forum, tu sam SUPER moderator -;)
http://forum.gsmhosting.com/vb...1acc192bf4&threadid=114621
Ovo gore je forum sa oko 50.000 clanova (ne znam tacno) pazljivo procitaj sta drugi misle o meni.
Takodje, pored moje slike na forumu, imas priliku kliknuti na "lupu" pa s nacitaj mojih postova na tom forumu, i dobices nekakvu sliku o meni, kako ti rece, pubertetliji.

Dakle, ako ti jos uvijek mislis da se mozes suprostaviti mom AUTORITETU koji posteno govoreci posjedujem, onda stvarno nesto nije u redu sa tobom, i kao takvom ti nije mjesto na ovom forumu.

PS.
"Glede" editovanja poruka, to si trebao sam da uradis. Ja u principu ne volim nikom brisati poruke, osim ako je u ptanje TESKA povreda pravila. Nikad ne brisem poruke novih clanova, uvijek ih unapred upozorim.
Ali, ti si stvarno pretjerao, stvarno si se nalupao kojekakvih cuda.

 
Odgovor na temu

geroder

Član broj: 17781
Poruke: 23
*.cis.cg.ac.yu



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader22.01.2004. u 14:01 - pre 246 meseci
Tebra OK,ne sumnjam vise u tvoj autoritet,dosta si mi pokazao.
Hvala na licnim podacima koje si izneo,mada sam ocekivao da ces da poludis posle poruka koje sam ostavio juce :)
Ipak si ispao OK,a to volim kad se neko ne moze isprovocirati toliko da se sam spusta nisko i zadaje niske udarce!
Ako je bilo nesto u mojim porukama sto te je uvredilo,a verovatno jeste,duboko se izvinjavam,ali nemoj da mislis da ti se slihtam,jer to nisam radio ni silnom Gospodinu Mihajlovicu pa necu ni tebi!
Veliki pozdrav!
GERODER,hm...pa sluzi za brajcovanje durcuga,pa da...
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.teol.net



+42 Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader22.01.2004. u 18:03 - pre 246 meseci
"Tebra" odnosna brate, nije ok, ali nema veze.
KO je u stvari "silni" Mihalovic ? Prezime mi zvuci poznato, ali nemam pojma na koga mislis . . .

Ja ne podnosim "uvlakace" i bas mi je drago da nisi jedan od njih.
 
Odgovor na temu

geroder

Član broj: 17781
Poruke: 23
*.cis.cg.ac.yu



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader23.01.2004. u 15:07 - pre 246 meseci
Ma necu da pominjem ko je ali mislim da znas na koga mislim.
Necu vise da se prepiremo kao neki klinci,sto je bilo bilo je,video sam ko si,a nadam se da cemo se negde i upoznati,iskreno bila bi mi cast!
P.S Ne bih da vise smetamo ljudima nasim prepucavanjima,vec da im pomognemo ako je to moguce.
Veliki pozdrav!
GERODER,hm...pa sluzi za brajcovanje durcuga,pa da...
 
Odgovor na temu

|bladerunner|

Član broj: 13521
Poruke: 17
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader23.01.2004. u 19:23 - pre 246 meseci
Citat:
legija:
Slusaj ti, "newbye" legija je otkljucavao sageme dok si ti jos pisao u gace.
....


Ako si ti "otkljucavao" Sageme onda sada znam ko je odgovoran za gomilu spaljenih i losih telefona i za los glas koji bije Sagem telefone. Da li znas kada si toliko pametan kako se ulazi u treci secret menu kod MC-9xx serije Sagem telefona ? Pretpostavljam da si se najvise i bavio tim modelima u svojim pokusajima "otkljucavanja telefona" ?

I jos nesto, te pretnje o izbacivanju sa foruma mogu samo da te degradiraju totalno jer ako samo ovde "vladas" onda si tezak slucaj ...
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.teol.net



+42 Profil

icon Re: Sagem MYX-6 Code reader23.01.2004. u 22:51 - pre 246 meseci
Citat:
|bladerunner|:
Citat:
legija:
Slusaj ti, "newbye" legija je otkljucavao sageme dok si ti jos pisao u gace.
....


Ako si ti "otkljucavao" Sageme onda sada znam ko je odgovoran za gomilu spaljenih i losih telefona i za los glas koji bije Sagem telefone. Da li znas kada si toliko pametan kako se ulazi u treci secret menu kod MC-9xx serije Sagem telefona ? Pretpostavljam da si se najvise i bavio tim modelima u svojim pokusajima "otkljucavanja telefona" ?

I jos nesto, te pretnje o izbacivanju sa foruma mogu samo da te degradiraju totalno jer ako samo ovde "vladas" onda si tezak slucaj ...


Danas sam stvarno umoran . . . .
Koji si ti, majke ti ? I sta u stvari hoces ?
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Sagem MYX-6 Code reader

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9788 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.