Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Može li mala pomoć kod izbora kamere?

[es] :: Digitalne kamere :: Može li mala pomoć kod izbora kamere?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9096 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

G-man

Član broj: 43150
Poruke: 11
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Može li mala pomoć kod izbora kamere?25.12.2004. u 23:21 - pre 234 meseci
Treba mi kamera koja ima slijedeće: dv in/out, mini dv-medij, snimanje noću, karticu za fotografije (sd ili memory stick). Mora biti što manja jer ću ju koristiti za različite egzibicije- (skijanje, vožnja motorima i sl.). Razmišljam o Sony-u DCR-HC 40, ali vidim da na ovom forumu svi imaju neke averzije prema sony kamerama. Ako ima tko da mi predloži bolju kameru ili da mi kaže kako je ovaj model ok- bio bi Vam jako zahvalan.
PS: Limit mi je oko 750EUR.
Hvala.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
194.106.171.*



+1342 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?26.12.2004. u 08:56 - pre 234 meseci
Nju nemoj, pogledaj Panasonic 3-CCD GS 120 ili Canon MVX u toj ceni
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?26.12.2004. u 14:37 - pre 234 meseci
Nebojsa, jer i taj canon koji si naveo ima 3ccd..?! I kolika mu je cena..

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?26.12.2004. u 21:15 - pre 234 meseci
Eheeh, Canon 3-CCD je skoro tri puta skuplji...
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?26.12.2004. u 23:19 - pre 234 meseci
G-man
Panasonic NS120 je odlicna ali i nesto "kabastija" od DCR-HC40 Sony kamere. Ako trazis kvalitet onda 3 CCD Panasonica odnose pobedu nad manje ubedljivom Sony HC40 single CCD varijantom. Sa Canon-om 3xCCD je ista stvar. Medjutim ima nesto drugo - kao sto si naveo tebi treba kamera za raznorazne egzibicije i HC40 je za tebe bolji izbor. Iz vise uglova - cena, dimenzije i sitne prednosti Sony modela. Sitna prednost Sony-ja je njihova "low light performance" karakteristika (snimanje u uslovima smanjene svetlosti - Sony je i dalje gospodar ove oblasti). Panasonic se nije bas pokazao u ovim uslovima. Za Canon-a ne znam. Dalje, dimenzije - HC40 je zaista malaaaa kamera. Manje skoro da i nema. Mislim da ljudi sa vecim sakama cak imaju zamerke na njenu velicinu. I na kraju cele price - cena. Sony odnosi pobedu. Imas na pojedinim sajtovima i prikaze kamera kao i mnostvo ponuda (najbolje su ti iz USA - idi na camcorderinfo.com i videces da HC40 dobijas za oko 350 E - ne znam kako sada stoje stvari sa carinom i PDV-om ali to je vec obradjeno na forumu, pretrazi. Sve u svemu ne bi smelo da prebaci 500-550 E (po mom misljenju). Mislim da je to izvanredan odnos cena/kvalitet. Takoreci nepobediv.
Ja sam kupio pre 2 meseca Sony HC30 (300 E) i nemam ni najmanje zamerke. Vec je dozivela putovanje (planina) i sve je za pohvalu. Na prvom mestu nosenje u dzepu, poput veceg novcanika. Jedini minus su fotografije - nedovoljnog kvaliteta (640x480), ali ja i nisam kupovao kameru da bih sa njom fotografisao. HC40 ima nesto bolje fotografije (1152x864) ali i to nije za posebnu hvalu. Sto se tice video snimka sve je odlicno - boje, zvuk (neki Panasonic modeli imaju problem zujanja motora koji se cuje na snimku - GS55 je nazalost otpisan zbog tog minusa). Na kraju Panasonic koristi SD, a Sony - Memory stick duo kartice na kojima mozes da memorises fotografije a i da snimas u MPEG formatu).
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?26.12.2004. u 23:44 - pre 234 meseci
Prvo nema ovde niko averziju na Sony vec realno gledamo kvalitete kamera u toj klasi.
Da me neko pita koju da kupi kameru u klasi do 3200 eur,sigurno da bi i moj i odgovori drugih bio Sony VX2100.

Sony-ev kvalitet u consumer kategoriji je opao,tacnije izjednacio se sa kvaltietom drugih brandova,pre svega Panasonic,Canon (i JVC).

btw.I Nebojsa i ja koristimo Sony kamkordere.Verovatno smo zato(bar ja) sagledali i mane tih kamera.

HC 40 u sustini i nema neke low light performanse ali su u svakom slucaju bolje od HC85,PC330 i 350.Mada ti si verovatno mislio na nightshot,tj.IC snimanje,iskreno ja od te funkcije i nemam mnogo koristi na kameri,upotrebio sam je nekoliko puta i nista vise

Ja bih isao na GS120 u svakom slucaju,HC40 ne bih uzimao u obzir.
 
Odgovor na temu

bboba
Beograd

Član broj: 43260
Poruke: 45
62.108.111.*



+2 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?27.12.2004. u 11:34 - pre 234 meseci
hc40 za 350 evra gde to ?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?27.12.2004. u 13:04 - pre 234 meseci
ma kakvi 350 eur...u Francuskoj ti je HC 40 660 eur,a toliko je verovatno i kod nas.
Zato Nebojsa i ja kazemo,da je mnogo bolje dati 700 eur za GS120
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?27.12.2004. u 19:49 - pre 234 meseci
Za bboba i ostale,
Kao sto sam i naveo u poruci idite na camcorderinfo.com web sajt i tamo udjite u Sony camcorder forum. Poslednja informacija (danas 27.12.2004) sa ovoga sajta je da je HC40 478 USD (sto ti trenutno dodje 354 E, zar ne) i prodaje se u 49 web prodavnica. Cene variraju od jedne do druge i 478 USD je trenutno najbolja ponuda. Treba imati u vidu da su cene bile nesto vece ovih dana zbog (upravo proslih) Bozicnih praznika. Treba sacekati nedelju/dve i razlika ce biti primetna. Mnoge od pomenutih prodavnica nemaju nikakvih problema da salju pakete za Jugu i preostaje samo da se plate carina i PDV (sto cenim da ne moze zajedno sa transportom (+osiguranje)da prebaci narednih 150 E, zato sam i rekao total oko 500 E).
Dakle www.camcorderinfo.com za sve neverne tome. Usput, iskoristite trenutnu slabost dolara prema evru i ustedite jos koju desetinu evra prilikom kupovine. Ja sam mog Sonija (HC30) platio 309 E pre nepunih dva meseca. Sta drugo jos da vam kazem....Za malo para dobih dosta dobre muzike.
 
Odgovor na temu

bboba
Beograd

Član broj: 43260
Poruke: 45
*.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?27.12.2004. u 21:58 - pre 234 meseci
jeste samo za NTSC modele za PAL su slozices se vece cene a reci mi jel tvoja kamera NTSC i kakva su iskustva sa njom i da li koristis neki konvertor sa NTSC a PAL
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?28.12.2004. u 10:24 - pre 234 meseci
PAL. Doduse imao sam "problema" da je dobijem. Problem = vreme. 20-tak dana smo se dopisivali oko tog pitanja (NTSC/PAL) i na kraju sam dobio ono sto sam i trazio (PAL model). Da sam to zahtevao u poslednjih mesec dana - ne bi proslo (predbozicna kupovna groznica.). Sada kada se stisavaju potrosacke strasti u SAD, stvorice se prostror za isti manevar (nisam nista dodatno placao za PAL model). Ali ponavljam, mora se biti uporan.
HC30. Dobra kamera, veoma. Nije u rangu pro kamkordera, ali mi nije bila ni namera da se upucujem tamo. Nisam cak ni posto-poto hteo neki od 3xCCD modela, vec najbolji moguci odnos cena/kvalitet, plus mini-dimenzije (cesta putovanja), plus Memory Card (MPEG video zapis = internet video file), plus "analog pass to digital", (gomila starih i dragih VHS snimaka uspesno se preobratila u DVD odecu), plus povoljni komentari obicnih korisnika koji se mogu naci na netu u izobilju. Upravo ti komentari su me uputili ka HC30. Za HC40 je prijavljeno da ima prolem kada mu se baterija puni na kamkorderu (bez skidanja). Za panasonic GS55 (konkurent do samoga kraja mog izbora) losa "low light" performansa (previse zelene boje i tackast video zapis cak i bez velike "pomrcine") kao i problem snimanja zvuka rada motora kamere...GS15 i GS22 su takoreci na startu ispali iz razmatranja (previse razocarenja u ove modele). Ameri imaju fenomenalnu "30 days return" politiku - ako ti se proizvod ne svidja u prvih 30 dana, menjas ga za drugi, i tako redom dok ne dobijes ono sto te potpuno zadovoljava. Znaci mogu da probaju do mile volje i nemaju "pritisak" da hvale ono sto su kupili po sistemu "svaki ciga svoga konja...".

Na kraju sam prelomio na HC30.
PREDNOSTI: Ultra mala kamera. Dobar i ostar video zapis, dobre boje i dobra "snalazljivost" kamere u raznim svetlosnim uslovima. Za mracne zapise postoje "night shot plus" kao i IC "supernight shot" ali ovo drugo nisam do sada imao potrebe da koristim. NightShot lepo radi i mislim da je u ovom segmentu Sony ispred konkurencije (ovde iskljucivo mislim na isti rang). Znam da se ne snima mnogo po mraku (Severini preporucujem ovaj model iz sveg srca) ali kada dodje do toga NightShot ce vas prijatno iznenaditi. Mali 2.5in displej je ujedno samo "srce" kamere. preko njega se komanduje kamerom (touch command display) i nudi mnostvo zanimljivih i korisnih funkcija (Spot meter, Manual focus, digital effects...). Mozda ne bi bilo lose da je jos poneko dugme ostalo i za samo telo kamere (izuzev NightShot, Easy camcorder (rezim za totalne pocetnike), Back light i Battery info) ali to je upravo cena smanjivanja dimenzija kamere. Touch display radi besprekorno i "meni" je izuzetno lak i intuitivan. Samo prilagodjavanje na touch display trazi neko vreme, ali vec uz malo igranja sa kamerom postajete poprilicno naviknuti na njega.
NEDOSTATCI: Losa fotografija. 640x480 je rezolucija kojom fotografisu mobilni telefoni. Ako vas interesuje fotografija onda se ne kupuje video kamera (sama ova dva sistema se znacajno razlikuju i trebace jos vremena za dobar hibrid). HC40 nudi nesto bolju rezoluciju. Ipak, fotografisanje kamerom dodje vise kao "igra" nego ozbiljan zapis. Kamera ima opticki (10x) i digitalni (120x) zoom i licno smatram da je ovde bilo prostora da se napravi bolja varijanta. Zato ga smatram kao nedostatak.
Ne bi bilo zgoreg da je Sony napravio ovu kameru i sa "web camera" opcijom, pa zbog toga i ovaj detalj stoji kao nedostatak.

Na kraju, kome je namenjena HC30 - svima koji nisu spremni da odrese kesu za naprednije modele i traze sto jeftiniju a opet dobru kameru, svima kojima je potrebna laka za upotrebu kamera (Point & Shot = uperi ka cilju i snimaj, sto bi mi rekli), zatim onima koji zahtevaju da kamera bude sto manjih dimenzija kako bi je sto lakse nosili (dzep od skijaske jakne je itekako preveliki, ali ceo slucaj zahteva da niste pocetnik u skijanju), onima koji bi uz MiniDV zeleli usput i stare VHS kasete da preobrate u DVD-e... Ako se pronalazite u gornjim navodima HC30 je za svaku preporuku. Ja licno do sada nisam naletao na bug-ove ove kamere. Zato je i preporucujem. Za relativno malo para donece dosta uzivanja.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.87.EUnet.yu.



+3 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?20.03.2005. u 10:05 - pre 231 meseci
Citat:
Cyman: Kamera ima opticki (10x) i digitalni (120x) zoom i licno smatram da je ovde bilo prostora da se napravi bolja varijanta.


Ja merkam Sony HC 17 - noviji model, i tu je opticki zoom 20x. Sony je konacno odradio ono sto Panasonic nudi u svim entry-level modelima (doduse Panasonic to nudi 24x, ali da ne teramo mak na konac )

E sada, problem je sto nisam imao prilike da to vidim uzivo

I ja se spremam za kupovinu miniDV kamere i trenutno su najozbiljniji kandidati Sony HC 17 i Panasonic GS 17. Nemaju video-in, nemaju kartice, nemaju ni FireWire IN (meni je dovoljan samo OUT) - ali mi se ostale karakteristike svidjaju i dovoljne su.

U principu, odlucio bi se za Sony - ali ne znam kako se ta HC17 ponasa kada je zvuk u pitanju - sto je izgleda boljka svih Sony kamera Naime, kada god se koristi za snimanje napolju, cak iako nema vetra - na snimku sa Sony miniDV kamerama on se cuje
A ako jos ima vetra - moze se zaboraviti na snimanje bilo kakvog drugog zvuka.
Panasonic je tu odlican - ne da odseca vetar nego cak i moze da "zoomira" mikrofon u zavisnosti gde je usmeren objektiv (ne znam kako to postizu, ali sam video snimke iste turisitcke eskurzije i sa Panasonic i sa Sony kamerom - sa Panasonic se vodic odlicno cuje, a sa Sony-jevom se gotovo i ne nazire... )
 
Odgovor na temu

LAURA69
Laura Radulovic
Novi Sad

Član broj: 52049
Poruke: 29
*.105.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?20.03.2005. u 12:17 - pre 231 meseci
Imam ja Sony HC17,samo ima jos i E na kraju,20x opticki zum,640x digitalni...i meni je ocaj zivi,ton je super ali slika je grozna,uporedjivala sam sa starom Sony8 i na staroj mi je 100 puta lepsi snimak,boje su realne,a ovde ko kropz gazu snimano

Evo prodajem je
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.81.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?20.03.2005. u 21:01 - pre 231 meseci
Citat:
LAURA69: Imam ja Sony HC17,samo ima jos i E na kraju,20x opticki zum,640x digitalni...i meni je ocaj zivi,ton je super ali slika je grozna,uporedjivala sam sa starom Sony8 i na staroj mi je 100 puta lepsi snimak,boje su realne,a ovde ko kropz gazu snimano

Evo prodajem je



Da, to je bas taj model Sony HC17E (valjda to znaci da je PAL, za evropsko trziste).
Zar je moguce?
A ja slikom nisam ocekivao probleme - vec sa zvukom. Za Panasonic me recimo nebi cudilo da mu je stabilizacija malo losija, a boje kao malo "isprane", ali za Sony me to bas cudi
Doduse, ovo im je najjeftinija kamera - verovatno su samo zeleli da pariraju Panasonicu koji je poceo da im osvaja trziste tih low-end kamera (i ubija cenu, zasto i to ne reci), a da svi oni kojima bas treba DOBRA kamera ipak odvoje malo vise para i kupe neki napredniji model od 500+ eura, koji osim sto ima DV-in, video-in, MemoryStick - ima "slucajno" i bolju sliku (iako sa istom optikom i istim senzorom!!!)

Uf, izgleda da cu ipak na kraju da kupim Panasonic.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.dial.b92.net.



+3 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?20.03.2005. u 21:17 - pre 231 meseci
Citat:
LAURA69: a ovde ko kropz gazu snimano


A da li si siguran (sigurna) da se mozda ne radi samo o losem primerku,
ili mozda nekom lose podesenom parametru?

Kakva je sa snimanjem napolju ?
 
Odgovor na temu

LAURA69
Laura Radulovic
Novi Sad

Član broj: 52049
Poruke: 29
*.27.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?20.03.2005. u 23:48 - pre 231 meseci
Ha,napolju je savrsena,cista,ali unutra,crveno nije crveno,zuto je oker,uzas,cak sam i posumnjala da je to Sony

Iskreno,sada se bojim da bilo sta uzmem,da mi opet ne bude takva slika,ova stara mi ima super sliku,ali je teeeeska,velika,ruka mi otpadne
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.ear.eu.int.



+3 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?21.03.2005. u 08:45 - pre 231 meseci
Citat:
LAURA69: Ha,napolju je savrsena,cista,ali unutra,crveno nije crveno,zuto je oker,uzas,cak sam i posumnjala da je to Sony

Iskreno,sada se bojim da bilo sta uzmem,da mi opet ne bude takva slika,ova stara mi ima super sliku,ali je teeeeska,velika,ruka mi otpadne



Od mnogih ljudi sam cuo da im se snimci pravljeni starim Video8/Hi8
vise svidjaju od ovih pravljenih miniDV kamerama. Zato sam svojevremeno
ovde u forumima i pitao da li je to istina i svi mi rekose da je miniDV
definitivno najbolji standard i da te price nemaju osnovu... No, ipak,
crv sumnje je ostao
Mozda je miniDV superioran kao medijum za skladistenje, ali je optika
i dr. na miniDV kamerama losija? Uostalom i cene su pale, mozda se to
odrazilo na kvalitet?

Nazalost, bilo kako bilo, moracu da kupim miniDV kameru - sve ostalo izgleda
sada nema smisla, tj. glupo je.

Sto se tice lepih snimaka spolja a losih unutra, da li si probala da se
"igras" sa manual white balance opcijom? (dok snimas unutra)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?21.03.2005. u 09:42 - pre 231 meseci
Osnovni problem kod jeftinijih digitalnih kamera u odnosu na analogne je cinjenica da im treba mnogo vise svetla da bi ispoljili svoj potencijal.

Dakle, kada je svetla manje (indoor situacije), cesto se ljudima ucini da je snimak sa analogne "bolji". Nije on ni tada bolji u smislu ostrine i rezolucije, ali zaista ima manje suma i izgleda prirodniji nego sa consumer modela digitalnih kamera.

Ali ako u tim istim sitacijama pogledate snimak sa prosumer ili jacih digitalnih kamera, slika je i tada perfektna.
 
Odgovor na temu

LAURA69
Laura Radulovic
Novi Sad

Član broj: 52049
Poruke: 29
*.135.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?21.03.2005. u 10:13 - pre 231 meseci
Ma izgleda kao i u svemu,kol'ko para tolko i muzike.

Probala sam sa white balansom i bude za nijansu bolja slika,ili ako ukljucim back light,al nista drasticno

Kod moje stare kamere je visible min.low light 0.2 lux a kod ove sam negde nasla podatak 7 lux,ne znam da li to bas toliko utice

Znaci da ako uzmem skuplju,bice dobar snimak?Prosto se vise bojim
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Može li mala pomoć kod izbora kamere?21.03.2005. u 10:16 - pre 231 meseci
Sve ispod 1000 i nesto EUR je manje-vise jednako lose u tim uslovima
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Može li mala pomoć kod izbora kamere?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9096 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.