Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamrznuti i preskoceni pixeli prilikom exporta snimka HDD to mini dv

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zamrznuti i preskoceni pixeli prilikom exporta snimka HDD to mini dv

[ Pregleda: 1406 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Zamrznuti i preskoceni pixeli prilikom exporta snimka HDD to mini dv22.12.2004. u 15:31 - pre 235 meseci
Ciao.Znam da ovde ima jos ljudi koji se bave video editingom.
Naime od leta ove godine koristim Adobe premiere PRO 1.0.Do sada sam sa njim izmontirao(samo par tranzicija i isecanja kadrova)par celih kaseta,i nekoliko snimaka.Ali...problem koji se javio je daleko od prihvatljivog.
Originalni snimak je bez ikakve greske u reprodukciji,prebacim ga na HDD izmontiram u premiereu,renderujem,i exportujem nazad na traku
Naime u toku samog snimka,na kaseti od 80 minuta(Panasonic kaseta kupljena u BG elektroniku) na 7-8 mesta se pojave "zamrznuti" i "preskoceni" frameovi.
Kako bih objasnio,pa pod tim zamrzutim,mislim da se prakticno slika zaustavi na delic sekunde pa krene.Na "frame by frame" vidim da su 2 framea ista,prakticno slika je zaustavila na jednom frame-u.Preskoceni su ono kada bukvalno prekoci frame pa se javi neprijatan "trzaj" prilikom gledanja.Kazem na kaseti od 80 minuta se ti defekti pojave 6-7 puta u neravnomernim vremenskim intervalima.
Probao sam da ponovo importujem originalni snimak i da ga exportujem izmontiranog...isti problem,samo sto se javi na drugim mestima.
Inace snimak na HDDu je potuno OK.sto me je uputilo da razmislim da je problem u renderingu ili exportu.Inace rendering mi radi jako kratko!svega par minuta za 80 min video fajla,mislim na ono kada izadje onaj prozor i pise "rendering video files",potom krene da pusti snimak koji izadje na preview screen-u,i ja ne diram dok snimak ne dodje na kraj(mada ne znam da li to u premiereu uopste ima veze sa renderingom)
A da ja sam u premiereu stavio da mi obustavi export snimka u slucaju dropped frame-ova,sto uradi,ali on ove frame-ove ne posmatra kao dropped frame-ove sto je najgore.
Nazalost mojom nepaznjom originalna kaseta sa nemontiranim materijalom je presnimnjena,tako da sada imam samo ovaj materijal sa defektnim frame-ovima.U sustini kada importujes snimak od recimo 5-10 min(ili vise) izmontiras i exportujes,retko se javi taj defekt,ali na snimku od 80 minuta se javi 6-7 puta.

Ovako.
Za import materijala na HDD koristim WinDV
Za montazu i export Adobe premiere PRO 1.0(posto mi sa WinDV ne ostaje time code)
Moja masina je AMD 2100+,512 DDR(256X2),GeForce Inno MX 440,fireware kartica od 50 eur,ASUS A7V8X-X,HDD,Win XP SP1.

Nije mi jasno da li je to do kompa ili do premiere-a i da li vredi preci na PRO1.5
Kada sam koristio Pinnacle 8 i 9 nisam imao ovaj problem a imao sam ovu konfiguraciju kao i sada,ali iskreno premiere mi mnogo vise odgovara za rad i uopste je profesionalniji
 
Odgovor na temu

ndejan
Nikolic Dejan
Bajmok /YU

Član broj: 2520
Poruke: 82
*.proxy.astra-net.com.

ICQ: 316495524
Sajt: www.bajmok.co.yu


Profil

icon Re: Zamrznuti i preskoceni pixeli prilikom exporta snimka HDD to mini dv22.12.2004. u 20:05 - pre 235 meseci
Nebi ti znao tacno reci sta je zato sto nikad nevracam nazad materijal na traku! Ali probaj nabaviti adobe Premiere pro 1.5 i sve u njemu raditi i imoprt i export! A sa tim materijalom sto ga imas samo na kompu nebi znao sta da uradis mozda ti pomogne pro 1.5 !
Canon EOS 30D
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6
Canon EF 50mm f/1.8 II
Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC
Sigma 50mm f2.8 EX DG MACRO
Sigma 50-500mm F4-6.3 APO EX DG/HSM
Canon Speedlite 430EX
Hama Gamma 79
Lowepro CompuTrekker AW
Canon PS A95

Gaia-Film Kft.

www.bajmok.co.yu
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Zamrznuti i preskoceni pixeli prilikom exporta snimka HDD to mini dv22.12.2004. u 20:57 - pre 235 meseci
tebe sam i hteo da pitam za 1.5
materijal je kako tako prebacen na kasetu,pa je tako kao je.
Reci mi samo jednu stvar da li si ikakav bug primetio na 1.5
i kakav je interface kod 1.5
 
Odgovor na temu

ndejan
Nikolic Dejan
Bajmok /YU

Član broj: 2520
Poruke: 82
*.proxy.astra-net.com.

ICQ: 316495524
Sajt: www.bajmok.co.yu


Profil

icon Re: Zamrznuti i preskoceni pixeli prilikom exporta snimka HDD to mini dv22.12.2004. u 22:04 - pre 235 meseci
Interace je mislim isti kao i kod PRO 1.0 ! A za sada nisam primetio ni jedan bug. Radi lepo i dosta stabilno (XP professiona SP2)
Canon EOS 30D
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6
Canon EF 50mm f/1.8 II
Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC
Sigma 50mm f2.8 EX DG MACRO
Sigma 50-500mm F4-6.3 APO EX DG/HSM
Canon Speedlite 430EX
Hama Gamma 79
Lowepro CompuTrekker AW
Canon PS A95

Gaia-Film Kft.

www.bajmok.co.yu
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zamrznuti i preskoceni pixeli prilikom exporta snimka HDD to mini dv

[ Pregleda: 1406 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.