Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odabir DVD-RW snimača?

[es] :: Storage :: Odabir DVD-RW snimača?
(TOP topic, by StORM48)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211530 | Odgovora: 676 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?10.04.2006. u 20:49 - pre 219 meseci
Najpre, ovo NIJE mesto za žalbe, pitanja i predloge, koji nisu vezani za temu.
Objašnjenje za takvu politiku foruma postoji od ranije, a sve sa materijalnim dokazima u vidu tema koje su u 100% slučajeva (znači ne 99 ili 99,9999%, već upravo 100%) završavale sa opštom svađom, samoreklamiranjem, kontraleklamiranjem, nelojalnom konkurencijom i nazovi to kako god želiš.

Zato je uvedena politika totalne zabrane reklamiranja i kompletan moderatorski tim je protiv menjanja takvog rešenja. Znači, ništa od toga - nikad više.

Dalje, ovo je tehnički forum, a ne oglasni i diskutujemo isključivo o tehničkim temama, na tehnički način :)

Pozdrav

P.S. Uzgred, ovo je samo po sebi off-topic, mada sam iskoristio Tvoj post da još jednom pružim retrospektivu u kratkim crtama, u odnosu na pređašnje događaje. Za pitanja i predloge postoji zaseban forum istoimenog naziva.
 
Odgovor na temu

homerruma
VOJVODINA-RUMA

Član broj: 78385
Poruke: 221
212.62.46.*

Sajt: gpsruma.tk


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?12.04.2006. u 11:26 - pre 219 meseci
Rece mi jedan prodavac(pouzdan!!!) LG ima mnogo manje reklamacija nego NEC i Pioneer
a ja sam bas zadovoljan sa NEC-om.Sta mi je ciniti?
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?12.04.2006. u 11:38 - pre 219 meseci
Sve ti je to danas manje više isto, tako da izaberi šta želiš.
Mene moj nec 3550 preflešovan u 4551 i dalje dobro služi posle preko 200 narezanih dvd diskova (nijeda nije "puko")

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 12.04.2006. u 12:48 GMT+1]
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?12.04.2006. u 11:40 - pre 219 meseci
nemanja1234

Kupiš lepo nec 3550 i preflešuješ ga u 4551 i dobiješ labelflash.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

homerruma
VOJVODINA-RUMA

Član broj: 78385
Poruke: 221
212.62.46.*

Sajt: gpsruma.tk


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?12.04.2006. u 11:55 - pre 219 meseci
Citat:
Mene moj nec 3550 preflešovan u 4551 i dalje dobro služi posle preko 200 narezanih dvd diskova (nijeda nije "puko")


NAREZANO OKO 1500 komada
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?12.04.2006. u 12:18 - pre 219 meseci
Citat:
StORM48:
Dalje, ovo je tehnički forum, a ne oglasni i diskutujemo isključivo o tehničkim temama, na tehnički način :)

Dobro, vredelo je pokušati! :D

@mrki
NEC 3520 je bio jedno, sve posle njega od NECova nije ni blizu tog kvaliteta, pisao sam ranije kako sam imao problema sa NECom 3550,
nakon toga sam ga nekako izreklamirao, dobio drugog, kad ne lezi vraže, drugi nije mogao da nareže ni jedan CD kako treba, ali tu
su mi prihvatili reklamaciju bez problema jer je bilo očigledno da je drajv neispravan.
Konačno treći primerak radi, ali nisam zadovoljan. Ni meni ni jedan disk nije pukao, ali je kvalitet zapisa loš. Drugo dešava se da nareže
disk koji je na drugim čitačima slabo ili nikako čitljiv itd.
Što se čitanja DVD diskova tiče, ni ne pokušavam da ubacim ništa osim Verbatima i sl., NEC 3520 je imao loš algoritam za korekciju grešaka, ali
NEC 3550 ima najlošiji do sada viđen (moje iskustvo).
Jednostavno disk mora biti Verbatim ili TDK ili Maxell i sl. i mora biti NOV, sve drugo je pod velikim znakom pitanja da li će pročitati.
Na Benchmarku je urađen test DVD rezača novije generacije. Po njima je Sony favorit, ali nažalost ja nisam imao iskustva sa Sony-jem,
mada verujem da su u pravu jer što se tiče ostalih rezača (koje sam sve imao prilike da probam) rezultati testova se nekih 99% poklapaju sa mojim iskustvom.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?12.04.2006. u 14:39 - pre 219 meseci
Svaki od dvd rezača novije generacije ima neke svoje "bisere", a zašto je to tako znamo iz već 1000X prežvakane priče-što manji troškovi proizvodnje koji ne važe samo za optičke uređaje već i za sve ostalo.

Lično mene kod 3550 iliti 4551 najviše nervira njegova strategija zapisa na 8X brzini rezanja, neobično je duga i prelazi 10 minuta dok je kod ostalih rezača ovo vreme osetno kraće oko 8 8 i po minuta.Što se samog kvaliteta rezanja tiče odmah u startu zaboravite prinko diskove nec-ovi ih tradicionalno ne podnose, najbolje stari dobri i provereni verbatim.Plus dvd medije reže nešto bolje nego minus što se i može utvrditi skeniranjem na greške.

Što se čitanja tiče on je zaista neobičan drajv nekad očita nešto što nijedan drugi drajv ne može nekad se ukopa na nečemu što ostali bez problema čitaju.

Što se pak Sonija ili u prevodu (najčešće) prepakovanog LITE ON-a tiče konkretno posedujem Lite on SHW 16H5S što je isto što i SONY DW-Q31A, radi fino nešto bolje podnosi nekvalitetne diskove nego nec ali i on ima nekih svojih "bisera".Glavna stvar koja mi smeta je što ne može da ripuje diskove velikom brzinom kao nec, valjda će se već pojaviti neki patch za firmware koji otključava maximalnu brzinu ripovanja.

Sve u svemu po ko zna koji put-koliko para toliko muzike!

[Ovu poruku je menjao mrkidivx dana 12.04.2006. u 15:40 GMT+1]
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 02:09 - pre 219 meseci
Citat:
mrkidivx: Svaki od dvd rezača novije generacije ima neke svoje "bisere", a zašto je to tako znamo iz već 1000X prežvakane priče-što manji troškovi proizvodnje koji ne važe samo za optičke uređaje već i za sve ostalo.

Sa ovom teorijom se baš i ne slažem, naime, ne možeš gledati samo maloprodajnu cenu uređaja i na osnovu toga što je cena očigledno niža nego ranije donositi zaključke. Kao prvo čak i ako gledamo tu razliku u ceni ona nije drastična, najnoviji NECovi modeli koštaju oko 50 eura što je nekih 15-20 eura niža cena u odnosu na NEC 3520, odnosno Pionira 108D (kada su oni bili top modeli dvd rezača ovih firmi).
Treba malo pogledati statistiku prodaje DVD rezača ove, prošle i pretprošle godine. Prodaja raste i još uvek nije dostigla svoj vrhunac, iako je DVD tehnologija na zalasku i uskoro će prepustiti tržište HDDVD-u ili BRay-u.
Skroz je logično da kada je prodaja drastično veća, da je i zarada veća i da se može ići sa nižom cenom. Drugo, uvek neka tehnologija više košta kada je nova, nego kada je skoro pred penzijom. Uvek se na početku ubira extra zarada i to se vremenom smanjuje.
Opet je logično da su proizvođači posle ovoliko vremena usavršili DVD tehnologiju do nekog maximuma i što se drajvova tiče i što se strategija snimanja teče, pa i algoritama za korekciju grešaka i materijala od kojih se izrađuju DVD diskovi.
Zbog svih gore navedenih razloga smatram da je van svake pameti da danas imamo lošije drajvove nego što smo imali pre godinu i po dana. Bez obzira na možda smanjenu kontrolu kvaliteta zbog velikih količina i niske cene, sa druge strane trebalo bi da je tehnologija proizvodnje daleko naprednija i jeftinija danas, nego pre dve godine.
Citat:
mrkidivx:
Što se čitanja tiče on je zaista neobičan drajv nekad očita nešto što nijedan drugi drajv ne može nekad se ukopa na nečemu što ostali bez problema čitaju.

To da pročita nešto što ni jedan drugi drajv ne može, e to bih voleo da vidim! Ne znam zašto od kad imam ovog NEC-a svaki čas vadim iz ormana stari LG DVD ROM, koji je još pre 2 godine bio loš, a danas čita diskove koje NEC ne može i na mestima gde se NEC zakuca, ovaj prođe, a da ne spusti brzinu ni 0.1X. (pratim iz Decryptera).

Moj saveti svima je da NECa preskoče, pogotovo ako u kolekciji imaju starih diskova, a ako imaju Pricno diskova, onda neka zaborave na NECa. Kada je Verbatim košta 200 dinara komad, a Princo čini mi se 90din, onda sam koristio Princo a to je sada naučna fantastika pročitati sa NECom.
Baš me zanima kakav je Benq i Sony, šta prvo nadjem, menjam ovog NECa.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 07:53 - pre 219 meseci
Pazi tih 15-20 evra je velika razlika ako je, npr, uređaj koštao 70 a sada 50 evra to je čitavih 40% pojeftinjenja i mislim da ta priča o povećanoj prodaji baš ne drži vodu.Objasni mi onda zašto po raznoraznim forumima kukaju na mnoge nove modele i upoređuju ih sa svojim starijim proizvodima istih proizvođača.

Tržišna utakmica je žestoka i svaka firma ako želi da opstane i drži cene dovoljno niskim mora nepobitno da u izvesnoj meri žrtvuje kvalitet svog proizvoda.Još uvek imam i običan cd rezač SONY-crx 225e koga je na tržištu nasledio crx-230 čija je jedina razlika u preflešovanom biosu (to je njihov "novi model") a kasnije se pojavila hardverski osakaćena verzija crx 230 samo da bi uštedeli još koji cent pri izradi i time jeftinije prodali svoj proizvod.


Što se čitanja diskova kod nec-a tiče ovo što sam rekao da nekad pročita ono što nijedan drugi dvd drajv ne može je istina.
U to sam se nekoliko puta uverio, čak je neke od tih diskovao pročitao bez smanjivanja brzine.

Naravno meni lično je svejedno i nijednog proizvođača ne favorizujem, ako se sutra, npr, pojavi neka druga firma koja nudi isti kvalitet ali po nižoj ceni bez problema bi u meni našli novu mušteriju.

[Ovu poruku je menjao mrkidivx dana 13.04.2006. u 08:55 GMT+1]
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 13:07 - pre 219 meseci
Citat:
Ako je ranije koštalo nešto 70e, a sada 50e, to je manje od 30% pojeftinjenja, po nekoj mojoj matematici!


Nije bitno rekao sam napamet i 30% je velika razlika.




Citat:
mrkidivx: mislim da ta priča o povećanoj prodaji baš ne drži vodu.


A na čemu je zasnovano to mišljenje?? Uzmi za primer bilo šta kikiriki, banane, šta hoćeš, ako kupiš 1kg dobićeš jednu cenu, ako kupiš tonu dobićeš drugu (dosta nižu) cenu. I sad ćeš reći da je ta totana manjeg kvaliteta zato što je cena niža?
Jednostavno, prodaja raste, rade se daleko veće serije i logično je da cena ide dole. U 2006. se očekuje rekordna prodaja DVD RW uređaja i DVD medija.



Tačno je da se rade veće serije i da zbog toga postoji izvesno pojeftinjenje ali da li je ono baš tih, u našem primeru, 30% samo zbog toga ili možda zbog još veće "racionalizacije" (čitaj uštede delova) u proizvodnji.



Citat:
Evidentno je da je kvalitet DVD rezača najnovije generacije očaj i zaista mi nije jasno zašto je to tako, u ove razloge koje si ti Mrki naveo ne mogu da poverujem, jednostavno se to opire mojoj logici.


Pa na žalost je tako.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 14:06 - pre 219 meseci
Interesuje me, ako neko moze da mi odgovori, koji je od sledecih proizvodjaca ponajbolji u proizvodnji DVD pisaca:
1. Benq
2. BTC
3. LG
4. Pioneer
Dakle trenutno stanje na trzistu posto nameravam da pazarim pisac u narednih nekoliko dana.
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 14:56 - pre 219 meseci
Sva ova diskusija moze da se svede na jedno, otidji u prvu radnju, vidi koji
dvdrw ima najlepsu KUTIJU, znaci full pakovanje, vrati se kuci i uzivaj.
Budes li sada trazio ribu(uredjaj) u ponudi koja je kao nadosla Sava, ima da
siznes i postoji VELIKA verovatnoca da ti zapadne neki malerozni komad.
Cudno je to, i mogla bi studija da se o tome ispise, ali licno sam najbolje
prolazio kada sam bez mnogo SUPER ANALIZA kupovao FULL pakovanja, naravno
hardver (koji nije vezan za optiku) najcesce dolazi u FULL pakovanju.
Ne znam, ima to veze i sa verom i poverenjem, kada vidim da je upakovan,
hermeticki zatvoren, ususkan u stiropor znam da je zdrav i citav, BUKVALNO
NE BI VEROVAO SA KOLIKO "NEZNOSCU" SE HARDVER ODPREMA I DOPREMA, n e b i v e
r o v a o, monitori, crt, pa to lete bre ko lopte po magacinu, hdd ovi
manje, jer ipak, ali ostalo, ploce, grafike, optika, mama moja.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

homerruma
VOJVODINA-RUMA

Član broj: 78385
Poruke: 221
212.62.46.*

Sajt: gpsruma.tk


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 20:18 - pre 219 meseci
Sta smo zakljucili za LG?
 
Odgovor na temu

dizzel
43,92 21,37

Član broj: 34518
Poruke: 1176
194.106.174.*



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 20:30 - pre 219 meseci
bencmark.co.yu
Kao i kod prethodne generacije, LG koristi P-CAV metodu za snimanje dvd ±R medija uz pomoc koje je i dalje šampion 16x snimanja. Uprkos najavljenim 18x CAV snimacima od strane Plextora i LiteOn-a, LG vec u ovom trenutku postiže ekvivalentna vremena snimanja bez povecanog rizika usled prekoracenja granicne brzine rotacije i nedostatka odgovarajucih medija. Ukoliko vam je kratko vreme snimanja imperativ, LG je pravi izbor za vas. Medutim, kao potpuni kontrast, postignute brzine citanja dvd ±R formata su znatno ispod proseka. Primetili smo i da se gornja strana kucišta znacajno greje u toku rada i poželjno je da ga postavite izdvojeno ukoliko je moguce. GSA-4167B je u principu solidan uredaj, iako nismo u potpunosti zadovoljni svim postignutim rezultatima. Kvalitet snimanja je odlican za +R, ali je citanje oštecenih medija izuzetno loše (pokazao se slabijim citacem cak i od Nec modela), a kada se tome doda i ne baš sjajna brzinska specifikacija... Ipak, cini nam se da LG u svojim uredajima namerno ogranicava brzinu citanja dvd medija na 10x kako bi se zadržao epitet tihog drajva. Glavni adut ovog modela ce upravo i biti tišina u radu (pod uslovom da ne koristite max. brzinu snimanja), izuzetna brzina snimanja DVD+/-R i podrška za DVD-RAM.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 21:55 - pre 219 meseci
Ljudi ne verujte mnogo raznim testovima mnogo je naručenih i subjektivnih, gledajte više reakcije običnih ljudi po forumima a najbolje je lično iskustvo.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 23:07 - pre 219 meseci
Ma ovo što su napisali za LG je 100% tačno. Sad nisu oni narezali 500 diskova da vide posle petstotog kakav će kvalitet čitanja/pisanja imati svaki od rezača. Baš ciljam na ovo jer je po meni JAKO bitno i to je mestu gde LG puca i zaostaje za konkurencijom.
Citat:
Vill: Sva ova diskusija moze da se svede na jedno, otidji u prvu radnju, vidi koji
dvdrw ima najlepsu KUTIJU, znaci full pakovanje, vrati se kuci i uzivaj.

Pazi, jedan jdini optički drajv koji sam kupio u full pakovanju je MSI dual writer i to je bio najlošiji rezač koji sam u životu video. Znači toliko loš da ne vredi ni diskutovati o njemu. A pakovanje, šta da ti kažem, bilo je lepo zeleno, sa puno nekih šarenih sličica, drajv ušuškan, milina! Nije čak bio običan stiropor unutra nego neki plastificirani, plus softver, Nero... Full pakovanje ti nije nikakva garnacija da je uredjaj dobar.
Ako ćemo ići tom logikom, onda najbolje kupiti brendiranu konfiguraciju i ZAISTA uživati. Ne vidim zašto bi optički uređaj jedini bio privilegovan, kad ima i važnijeg hardvera od optike.
Citat:
SaturdayNightFihrer: Interesuje me, ako neko moze da mi odgovori, koji je od sledecih proizvodjaca ponajbolji u proizvodnji DVD pisaca:
1. Benq
2. BTC
3. LG
4. Pioneer

Ako mene pitaš biraj između Pionira i Benq.
Pionir je u najmanju ruku solidan uredjaj, mada nije što je nekad bio, poslednji (po mom mišljenju) extra Pionir je bio 107D, posle njega sve kreće niz brdo, ali ne drastično.
Benq odmah da ti kažem nisam lično probao, mada nameravam da ga uzmem za sebe, po svim mogućim testovima je postigao dobre rezultate.
Ako hoćeš da ideš na sigurno, uzmi Pionira i nećeš puno pogrešiti.


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?13.04.2006. u 23:20 - pre 219 meseci
Citat:
mrkidivx: Ljudi ne verujte mnogo raznim testovima mnogo je naručenih i subjektivnih, gledajte više reakcije običnih ljudi po forumima a najbolje je lično iskustvo.

Sa ovim se opet slažem samo delimično. Evo uzmi moj primer, kupio sam jednog NEC-a 3550 koji nije valjao, reklamirao, dobio drugog, koji opet nije valjao i na kraju koristim trećeg sa kojim nisam zadovoljan. Postoje dve mogućnosti, prva je da je NEC zaista jako popustio sa kvalitetom i da su retki dobri primerci ovog uređaja, a postoji i druga mogućnost, a to je da sam ja je*eni baksuz i da su mi zapala tri loša primerka. (što sumnjam jer sam poslednji put lično birao iz magacina sa gomile od 30tak rezača, mada dopuštam i tu mogućnost).
Naravno da ću ja ovde na forumu napisati sve najgore o tom NECu jer je moje iskustvo takvo. Na primer tvoje iskustvo sa NECom je dosta bolje. Sad opet, da li si ti imao extra sreće ili si dobio prosečan uređaj veliko je pitanje.
Po meni, treba pročitati par review-a ozbiljnijih stranih sajtova kojima se može koliko toliko verovati, malo kritičnije prići tekstu jer čak i kada je review naručen ni jedan ozbiljan hardverski sajt neće sebi dozvoliti da odlično oceni uređaj koji je prosečan ili zaista loš.
Obično se ti tekstovi završavaju u stilu "uređaj ima te i te nedostatke koji nisu strašni, ali za te pare..." Čim vidiš da autor teksta izvrdava i koristi neke uslove tipa "za te pare", "ako izuzmemo ovo ili ono", "sve u svemu..." i sl. odmah možeš znati da se autor trudi da uređaj predstavi bolje nego što realno jeste, a sa druge strane i želi da se ogradi.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

sasa.ivkovic
muzicar
Smederevo

Član broj: 77085
Poruke: 72
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?14.04.2006. u 03:42 - pre 219 meseci
Ja imam NEC 4550A od polovine decembra.Ubrzo nakon sto sam ga kupio flash-ovao sam ga na firmware v1.07 (fabricka je 1.06).Sad, da li sam se tu za*ebao ili ne...

Citam komentare i iskustva posetilaca ovog foruma (posta) vezanih za iskustva sa DVD rezacima i smem da se slozim sa jednom konstatacijom da se radi o stvarno cudnom uredjaju.Tacno je da se radi o izbirljivom uredjaju, nema sanse da guta sve i svasta, a i ako ocita neki "Princo", to malo zna da potraje.Po mo misljenju malo je "lenj" pri ocitavanju diskova, svejedno da li je u pitanju DVD ili CD.
Desavalo mi se vise puta da mi "pukne" rezanje, DVD-a ali UVEK kad otvorim jos neku aplikaciju u toku rezanja.Poslednji put mi puklo rezanje obicnog CD-a.U pitanju je bio film na brzini od x48.Nista nisam dirao, cekao sam da ga nareze, stigao je do 98% i tu je izbacio "failed"!!!U pitanju je bio obican verbatim deklarisan na x52, s' tim da disk nije bio u bas sjajnom stanju (dakle, probirac!).
Verbatim DVD i + i - reze (ako nista usput ne diram) bez problema, bez zapinjanja bilo gde.Rezem uglavnom na x16 (namerno).Multisession pri toj brzini odradjuje bez problema (mp3, filmovi, fotografije-imam ta 3 DVD-a koja jos nisam zavrsio).
Kupio sam skoro nekoliko komada DVD "GigaMaster", deklarisanih na x8,'Ladno ih je rezao na x12 (kao i surakov "Pioneer 110).Te iste diskove je "Plextor 716A" rezao na x16!
Koliko vidim, generalni zakljucak je da su novi DVD rezaci bas losi.Da li to ide u prilog firmi "Plextor"?Meni je malo falilo da se "izujem" za 716A.Nisam siguran da bih pogresio.Ili da ne bih.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?14.04.2006. u 17:08 - pre 219 meseci
Da budem precizniji meni treba takav uređaj koji će moći da pročita sve i svašta, kao nekada Teac, Bog da mu dušu prosti. :-). Naravno, ako može da ne bude Plextor tj. da ne košta 120 evAra. :-) A što se rezanja tiče, tu se ne sekiram. Recept: rezati na što manjim brzinama (a gde se pa žurim? nije šećer u vodu), na kvalitetnim diskovima (Verbatim, TDK, Maxell...) i na kraju, naravno, "verify data after burning". I nema da te boli glava. Na kraju krajeva, neću da režem 10 komata na dan. Dane piraterije su odavno pojeli skakavci.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?14.04.2006. u 20:20 - pre 219 meseci
Citat:
SaturdayNightFihrer: Da budem precizniji meni treba takav uređaj koji će moći da pročita sve i svašta, kao nekada Teac, Bog da mu dušu prosti. :-). Naravno, ako može da ne bude Plextor tj. da ne košta 120 evAra. :-)

Tako nešto se danas ne proizvodi, ako nemaš specijalnih prohteva, uzmi tog Sony-ja, po testovima je dosta dobar, a i Mrki je potvrdio da je ok rezač.
A ako baš hoćeš nešto od onoga što si naveo na listi, uzmi Pionira.
Inače velika je zabluda da je Plextor svemoćan. Meni čak nije hteo da prepoznaje noname diskove i generalno je jako izbirljiv, voli samo kvalitetne diskove.
Citat:
SaturdayNightFihrer:
A što se rezanja tiče, tu se ne sekiram. Recept: rezati na što manjim brzinama (a gde se pa žurim? nije šećer u vodu)

Loš ti je recept. Tvrdim, da ako je rezač ispravan i ako je disk normalan, rezanje na 16X može da bude odličnog kvaliteta, čak često i boljeg nego disk narezan brzinom 4X, a u najmanju ruku kvalitet zapisa ne zaostaje. Sa povećanjem brzine, povećava se i snaga lasera, tako da bez obira na povećanu brzinu dobijemo opet "otisak" sličnog kvaliteta.
Radni vek rezača je izražen u radnim satima, a ne u broju narezanih diskova, u prevodu rezanjem na 4X samo duže "trošiši" rezač.
Ja sam jedno vreme rezao diskove 6X (4X mi je uvek bilo sporo), pa sam počeo 8X, pa 12X, pa sam na kraju stigao na 16X i ne primećujem da ti diskovi po bilo čemu zaostaju u odnosu na one rezane 6X ili 8X, rade, ako je film u pitanju radi odlično i na stand alone playeru.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Odabir DVD-RW snimača?
(TOP topic, by StORM48)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211530 | Odgovora: 676 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.