Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odabir DVD-RW snimača?

[es] :: Storage :: Odabir DVD-RW snimača?
(TOP topic, by StORM48)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211159 | Odgovora: 676 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
195.246.3.*



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?19.02.2006. u 10:59 - pre 221 meseci
Vidim da ovde ima poznavalaca situacije, pa ako neko može da razreši moju dilemu. Šta je bolje za kupiti:

1. plextor PX-750A/T3
2. philips SPD3000CC (USB-eksterni)

Oba koštaju cca 60 evra. U stvari najradije bih kupio taj USB, zanima me da li ga neko ima i kakva su iskustva? Da li je USB2.0 dovoljno brz da bez problema reže na najvišoj brzini? Da li po karakteristikama taj plextor ima nešto značajno bolje nego philips, radi čega bi ga se isplatilo kupiti?
Zna li neko kakav je taj plextor u odnosu na NEC ND-4551? Bolji, lošiji?

hvala unapred,

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?19.02.2006. u 11:38 - pre 221 meseci
Npr. Imam USB HDD rack (Intex), a preko njega sam drzao prikljucenog NEC-a 3520 koji je rezao i citao diskove perfektno.
Dakle, skine pun 4,7GB disk na hard za ravno 5 minuta, rezanje 16X traje izmedju 5 i 6 minuta bez padanja bafera, diskovi potpuno dobri. Dakle sto se USB varijante tice ne brini, ukoliko je sve OK nema pada performansi ni 1% (ma sta neko pricao), a drzim rezac na USB jer je po meni to mnogo bolje resenje jer nemas situaciju kad ubacis zagreban ili lose narezan disk pa da ti se cela masina zakoci na par sekundi dok rezac ne prepozna disk i generalno svaki softver ima za nijansu brzu komunikaciju sa rezacem kada je na USBu, a plus svega toga imas varijantu da ga skines i zakacis dok masina radi.
Sto se Plextora tice, nemoj se pouzdavati da je to neki posebno dobar kvalitet, nije nista bolji od konkurencije.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

BOSKO STRBAC
Privatnik
kraljevo

Član broj: 85112
Poruke: 12
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?19.02.2006. u 14:38 - pre 221 meseci
cao' imam problema oko rezanja diskova, problem je sledeci: imam hard disk verovatno podeljen na dva dela neverujem da ima dva komada, ima disk C i ima disk E disk E ima oko 56 GB a disk C oko 20, disk E uvek ima slobodnih 25 GB, a disk C je imao oko 8 GB, svremenom se broj gigabajta na disku C smanjivao cini mi se prilikom narezivanja i sad je spao na samo 60 MB i nemogu nista da rezem ni da ubacim na hard, pise da imam malo memorije, kad udjem na hard disk C ima par failova i medju njima i Administrator, kad stavim strelicu na njega pise da ima 11,3 GB necega u njemu a kad udjem u njega nemogu da nadjem vise od 3 GB, ako neko zna u cemu je problem neka mi molim vas javi ili neka ostavi broj da ga ja nazovem' hvala unapred'
BAKI
 
Odgovor na temu

rista77
Ivan Ristic
Krusevac

Član broj: 85669
Poruke: 1
*.nasamreza.com.



Profil

icon dvd rezac philips 110d21.02.2006. u 19:45 - pre 220 meseci
Ljudi molim vas za pomoc

kupio sam racunar sa kojim je u paketu bio i dvd rezac philips 110d.
radi se o sledecem:
sa harda mi reze sve ok i kad su u pitanju i cd i dvd diskovi, ali
kad idem na kopiranje dvd-a jos u citanju, blokira mi prvo citanje pa potom i ceo racunar.
cak mi neda ni mogucnost da mogu da izbacim disk ili da ga preko crtl+alt+del resetujem.
napominjem da se ovo desava samo kod kopiranja dvd diskova, nesto redje kod obicnih cd-ova.
promenio sam cak 4 vrste nero programa, odvajao fizicki dvd od harda preko kabla al ne vredi. ista prica.
moze li molim vas neko da mi pomogne.
sta da radim? da li je problem u dvd rezacu ili necem drugom.
Hvala unapred.
Ivan
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?22.02.2006. u 09:21 - pre 220 meseci
@rista
Obzirom da je racunalo novo,problem prirode koja zahtjeva neke radnje koje nisu u garanciji.... zovi servis firme gdje je to kupljeno!

 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?22.02.2006. u 12:01 - pre 220 meseci
Evo izašao je (bar u svetu) novi nec nd-4570A http://www.novatech.co.uk/novatech/specpage.html?nec-nd4570
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?23.02.2006. u 09:23 - pre 220 meseci
Citat:
zlatousti:
14.02.2006. u 13:12
Vratio sam im rezac nazad, ispunio opis kvara i sada ga salju nazad dobavljacu, a dobicu drugi rezac sledece nedelje u utorak. Bili su dosta korektni u servisu i nekako mi njihova reakcija uliva nadu cu zaista dobiti drugi rezac vec pocetkom sledece nedelje, no videcemo.

E pa, prevario sam se! Upravo danas su mi javili (konacno!!) da je isti rezac vracen nazad i da su nakon testiranju u servisu utvrdili da je ispravan.
Posto sam malo vise iskusan kada je u pitanju optika, tvrdim da je rezac 100% neispravan. Pored onih par diskova koji su pukli prilikom LeadIn-a, ustanovio sam (naknadno) da i neke sto je narezao, nije narezao dobro. Dva diska posle prvog gigabajta imaju oko 500MB preskoceno. Vidi se po boji diska da je na tom mestu disk prazan (lepo uocljiv prsten), pa je nakon toga nastavio da reze. To sto je narezano je citljivo, ali "fali parce" diska.
Ima li neko neki pregled sta raditi? Da unistim jos XY diskova da bi rezac konacno crkao nema rezona, da ga uvaljujem preko oglasa ne mogu jer znam da je neispravan...
U prodavnici me kuliraju, kao to je ispravno i to je to... mislim toliko o garanciji. :(


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?23.02.2006. u 15:51 - pre 220 meseci
Pa nećeš valjda sad da se predaš!?

Mnogo metoda se može primeniti, meni je jednom prilikom upalio pasivno-agresivni nastup
viseo sam im u radnji ceo dan dok im nije dosadila moja faca i na kraju ostvaro cilj.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?23.02.2006. u 21:58 - pre 220 meseci
Nakon pozivao da dodjem po rezac jer je vracen kao ispravan otisao sam ali bez namere da pokupim isti rezac. Krenuo sam sa pricom zasto nisu od mene hteli da uzmu uzorke neispravnih DVD diskova i da u DVD Info-u ili nekom slicnom softveru pogledaju da su snimani tim rezacem (vidi se po serijskom broju, a i dvd decrypter ocitava SN rezaca kojim je disk rezan), a pri tome je disk prazan, uradio je samo Lead In, kao i dva diska koja nisu dobro snimljena. Na to su oni krenuli pricu da je serviser proverio rezac i da je sigurno do mog racunara, a da je rezac dobar. Ja sam insistirao da mi daju dokaz, pokazu diskove koje su narezali tim rezacam. (naravno sve vreme je razgovora tekao opusteno, bez svadje)
Dakle trazio sam dokaze ili u suprotnom ako oni tvrde da je rezac 100% ispravan i posto je potpono nov (kod mene nije bio ni 24h), da ga lepo uzmu nazad, a meni vrate moj novac. Nakon toga je vlasnik radnje okrenuo servisera i dao meni tel. da popricam sa njim. Ispostavlja se da je serviser narezao 2 DVD diska i 1 CD. Rekoh super, ali to nije dovoljno da bi se neispravnost ispoljila.
Serviser je rekao da on sve to razume, ali da nema vremena i mogucnosti da reze 10 diskova da bi jedan pukao... Na kraju sam predlozio da umanje vrednost rezaca za 10% i da mi vrate ostatak novca. Na taj predlog se vlasnik smilovao i uzeo drugi rezac sa police i dao mi, a ovaj sto sam reklamirao stavio na policu (da saceka nekog drugog kupca).
Jos nisam stigao da istestiram novi rezac, ali nisam valjda toliki baksuz da ubodem dva losa zaredom.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?23.02.2006. u 22:12 - pre 220 meseci
Najlepse te MOLIM, okreni ovaj brok telefona
3227376, objasni im problem, otidji sa njima kod "prodavca" pa da vidis kako
ces da dobijes I S P R A V A N uredjaj (bez obzira na "dobavljaca")

Inace ovo je br. Od trzisne inspekcije, oni su bas danas na nekom radiu
pozivali da ih ljudi zovu za ovakve i sl stvari.

LJUDI HAJDE DA KORISTIMO NASA POTROSACKA PRAVA PA ZAR DA MI GUBIMO NASE
DRAGOCENO VREME NA NECIJU NESPOSOBNOST!!!
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?23.02.2006. u 23:03 - pre 220 meseci
Ovo sto cu napisati je van teme "Odabir DVD rezaca", ali ima veze sa tim sto si ti napisao i generalno sa trzistem i trgovcima u SCG, pa tako donekle ime veze i sa kupovinom DVD rezaca. ;) Nadam se da ce moderatori tolerisati.
Desilo se bas sinoc, odem da kupim sok u tetrapaku u najblizoj prodavnici i prilikom placanja sasvim slucajno primetim da je rok upotrebe soku istekao "upotrebljivo do 15. februara 2006."
Posto je sok trebalo da pije i moja zena (koja je u drugom stanju), nisam hteo da rizikujem i zamolio sam prodavca da ga zamenim za drugi. Naravno i svim ostalima je bio istekao rok upotrebe. Covek je u prodavnici imao (i verovatno jos uvek ima) pun frizider soka kojem je istekao rok upotrebe. Pitao sam prodavca da li zna da za tako nesto moze da plati veliku kaznu... odgovorio je "Ma ajde..."
Necu pisati o kojoj se prodavnici radi, ali dovoljno je reci da je u centru grada i da mnogi ljudi tamo kupuju. Da nasi zakoni i inspekcije u praksi funkcionisu ne bi se trgovci i dalje tako bahato ponasli.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?23.02.2006. u 23:24 - pre 220 meseci
Ma opšte je poznato kakva je situacija sa reklamacijama kod nas (čast izuzecima) zato to uvek probudi neki inat kod mene pa volim da stvar "ćeram" do kraja.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

sasa.ivkovic
muzicar
Smederevo

Član broj: 77085
Poruke: 72
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?24.02.2006. u 03:08 - pre 220 meseci
Slazem se u principu sa "Mrkidivx"-om.Jedino sto sam ja za konkretnije "metode" kad je u pitanju takvo pederisanje!

P.S.
Hvala za broj telefona trzisne inspekcije, zlu ne trebalo!Sto da se nerviram i da me ne daj Boze privode panduri, kad ima ko je placen za to.Ako i to ne upali, onda idu alternativne metode.Principa radi, najvise!
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?24.02.2006. u 10:04 - pre 220 meseci
I jos jedan telefon
3621338
Zastita potrosaca.

!!!!!NEMOJ DA IM DOZVOLIS DA TE PRAVE BUDALOM, NE PADAJU TEBI PARE SA NEBA
DA KUPUJES I BACAS KAD TI SE PROHTE!!!!
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?24.02.2006. u 13:50 - pre 220 meseci
A da li postoji neki period (definisan zakonom) od datuma kupovine u kome prodavac mora da obezbedi nov uređaj ako se kupljeni pokvari?
Znači ja danas kupim proizvod i sutra se pokvari. Da li moram da čekam 45 dana da se servisira taj uređaj a kod mene je bio samo 1 dan?
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?24.02.2006. u 14:11 - pre 220 meseci
Citat:
lord Vader: A da li postoji neki period (definisan zakonom) od datuma kupovine u kome prodavac mora da obezbedi nov uređaj ako se kupljeni pokvari?
Znači ja danas kupim proizvod i sutra se pokvari. Da li moram da čekam 45 dana da se servisira taj uređaj a kod mene je bio samo 1 dan?


Koliko ja znam po zakonu u roku od 30 dana od dana kupovine prodavac je duzan da ti vrati novac ili isporuci drugi uredjaj ukoliko kupljeni uredjaj ne ispunjava deklarisane karakteristike ili deklarisani kvalitet.

Ne znam kako se tretiraju kvarovi.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?24.02.2006. u 14:50 - pre 220 meseci
Da postoji, zakonski to iznosi 45 dana, i toga prodavac mora da se
pridrzava. E sad, bilo je u skorije vreme pametnica koji su drzali uredjaj
44 dana, pa ga vratili (pokvarenog) pa hteli opet da ga drze po vracanjuitd.
Opet Inspekcija POZIVA da joj se obrate ljudi sa takvim iskustvima, resavaju
stvar na licu mesta. Zovi ih, i videces, a za tog prodavca u centru grada.
Znas, ti si pazljiv, i nije sve jedno da se uzima sok, iako on mozda jos
jeste ispravan, za dete ili trudnicu, ali pazi, ti si to, ili ja, mogao da
primetim... Nikad... To je navika covece. I to dobra sa tvoje strane. Ja bik
to prijavio. To je bezobrazno i neodgovorno, ako posluje legalno,
garantovano u ugovoru postoji tzv. Rinfuz, nego nece on da se zeza sa tim.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?24.02.2006. u 23:53 - pre 220 meseci
Tačno, takve stvari odmah treba prijaviti tržišnoj inspekciji, jer u suprotnom smo i sami postali kao i ti prodavci. Zlatousti, prijavi ti njih slobodno, pa ćeš da vidiš kako će posle da ti se klanjaju, kao da si faraon. Još će da ti nude i nešto što nisi platio, samo da im oprostiš njihove grehe. A ti im onda ovako odgovori: " Žalim, ja nisam sveštenik, jedino on može da oprašta grehe ".

Mislim sve bukvalno što sam rekao pa tako i shvatite.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

blagojevic
Aleksandar Blagojevic
Nis

Član broj: 57477
Poruke: 112
212.200.97.*



+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?04.03.2006. u 17:57 - pre 220 meseci
Postovani "mrkidivx" kako si ti uspeo da pises po DVD-u? da li si od pocetka koristio NERO 6 ili 7
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Odabir DVD-RW snimača?04.03.2006. u 20:36 - pre 220 meseci
Konkretno nero 6.6.1.4
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Odabir DVD-RW snimača?
(TOP topic, by StORM48)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211159 | Odgovora: 676 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.