Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vb.net datarelation style !!!!!!!!!!!

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: vb.net datarelation style !!!!!!!!!!!

[ Pregleda: 2649 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.33.EUnet.yu.



Profil

icon vb.net datarelation style !!!!!!!!!!!17.12.2004. u 09:16 - pre 234 meseci
Imam dataset sa vise tabela i izmedju nekih postoji relacija.
Prvo pitanje:
Kada kliknem na plusic GRID-a nekog reda parent tabele Opstine, pojavi mi se link ime relacije 'relOpstineMesneZajednice.' Kako da promenim taj ruzan naziv (caption ili nesto slicno)? Kad promenim ime ralacije, taj link se ne menja.

Drugo pitanje:
Slican problem imam i sa listom link naslova tabela u gridu. Zasto mora MesneZajednice, ako moze Mesne zajednice ili nesto sl.?

Trece pitanje:
dsSifarnici mi je dataset koji ima vise tabela. Za fill-ovanje, updateovanje svake tabele koristim poseban adapter, koliko tabela, toliko adaptera. Zar ne moze to sa jednim adapterom?


kopca
 
Odgovor na temu

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.83.eunet.yu.



Profil

icon Re: vb.net datarelation style !!!!!!!!!!!17.12.2004. u 10:38 - pre 234 meseci
Uspeo sam da obrisem i dodam istu relaciju pod slicnim imenom, ali nisam zadovoljan! (.NET junkies). Ako sam osudjen na vise adaptera (a mislim da nisam) molim vas, kako da znam u kojoj je korisnik tabeli i koju da updateujem? Da li prilikom editovanja parent tabele mogu ocekivati promene polja u child tabeli u istom dataset-u samo zato sto sam editovao setovanja za relaciju izmedju tabela (cascade delete,update, accept changes)?
kopca
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: vb.net datarelation style !!!!!!!!!!!

[ Pregleda: 2649 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.