Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s mrežom pad servera blokada itd..

[es] :: Windows mreže :: Problem s mrežom pad servera blokada itd..

[ Pregleda: 2006 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djovan

Član broj: 41307
Poruke: 26
*.vodatel.hr.



Profil

icon Problem s mrežom pad servera blokada itd..11.12.2004. u 17:13 - pre 235 meseci
Umreženo nam je 20-setak kom, na jedan server, komp, su označeni sa pc 1,2 3itd
kod rada neko knjiži a drugi čekaju i šize kako da znam ko u mreži trenutno blokira rad?????? Radimo u Dos-u.
 
Odgovor na temu

sharpshooter
Kiev

Član broj: 14299
Poruke: 167
*.ukrtel.net.



Profil

icon Re: Problem s mrežom pad servera blokada itd..11.12.2004. u 19:20 - pre 235 meseci
Da li se radi o clipper programu koji radi u dos-boxu pod windowsom?
 
Odgovor na temu

djovan

Član broj: 41307
Poruke: 26
*.vodatel.hr.



Profil

icon Re: Problem s mrežom pad servera blokada itd..11.12.2004. u 21:57 - pre 235 meseci
Neznam baš dobro a mislim da, da prem da mi nemamo instalirane widowse kod sebe neki u mreži imaju.
Ja bi mislim trebao ukucati to nešto ,da mi on pokaže ko čini problem. Ustvari koji pc
 
Odgovor na temu

sharpshooter
Kiev

Član broj: 14299
Poruke: 167
*.ukrtel.net.



Profil

icon Re: Problem s mrežom pad servera blokada itd..12.12.2004. u 08:49 - pre 235 meseci
Ovo sam te pitao zato što sam video da kada se na NT-olikim sistemima startuje clipper program, on zauzme 100% procesorskog vremena, pa onda server ništa ne može da radi. Probaj da na kompjuteru koji je server niko ne radi i da na njemu program bude isključen, pa javi kakvi su rezultati.
 
Odgovor na temu

djovan

Član broj: 41307
Poruke: 26
*.vodatel.hr.



Profil

icon Re: Problem s mrežom pad servera blokada itd..12.12.2004. u 17:56 - pre 235 meseci
Nisam te razumio baš najbolje, kad niko nije uključen sve je u redu, a prvi koji dođe i radi u programu kao i ja nema problema, problem nastaje u knjiženju podataka na server što je i logički kada neko radi knjiženja da drugi u tom programu nemogu raditi jer bi izmjenili podatke njegove i krivo bi bilo pohranjeno. Ja bi želio znati ko je od nas 20 setak taj koji smeta. Jer neko nema baš preku potrebu da to tada radi i ometa druge u radu. E sada ja trebam na svojoj komandnoj liniji ukucati podatak da mi on pokaže ko blokira a to ja nemogu dokučiti.
 
Odgovor na temu

sharpshooter
Kiev

Član broj: 14299
Poruke: 167
*.ukrtel.net.



Profil

icon Re: Problem s mrežom pad servera blokada itd..12.12.2004. u 18:20 - pre 235 meseci
Ja sam ovo sve pitao jer sam imao problema sa ovakvim okruženjem. Konkretno, bio je instaliran program koji je rađen u clipperu, u kojem su ljudi unosili narudžbine. Ljudi su se žalili da kada više od dvoje ljudi radi u programu, da ne mogu da rade, tj. da se odziv programa višestruko poveća. I tamo je bio "server", s tim da server nije ništa drugo nego računar koji ima shared foldere koji su povezani kao diskovi na radne stanice, i sa kojih onda lokalna kopija programa čita fajlove. Problem se javljao kada neko pokrene program na serveru, jer onda program zauzme 100% procesorskog vremena i ne može da dostavlja podatke stanicama preko mreže. Onda se ljudima činilo kao da program zablokira. Ako je isti slučaj kod vas, onda je rešenje da program ne bude pokrenut na serveru. Zato sam i pitao da li se radi o programu koji je pisan u clipperu ili ne. Ako je nešto drugo u pitanju, onda i ja sam nemam ideju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem s mrežom pad servera blokada itd..

[ Pregleda: 2006 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.