Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vratanca za DVD SKY (LG888)

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Vratanca za DVD SKY (LG888)

[ Pregleda: 2431 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ShomyM
Milos Rakic
Po]

Član broj: 38337
Poruke: 4
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Vratanca za DVD SKY (LG888)09.12.2004. u 14:52 - pre 235 meseci
Znam da je o ovoj temi bilo dosta diskusije, ali molim za pomoc...

Kao i mnogi "ponosni" vlasnici Sky-a i ja mucim muku sa vratancima. Naime potpuno su otkazala poslusnost. E sad kako me mrzelo da dolazim do BG-a, a u mom gradu nemam poverenja u servisere, uzeo sam stvar u svoje ruke iako nisam bas strucan po tom pitanju.
Nakon otvaranja plejera, uocio sam neki mehanizam koji cine neki tockic i zupcanik medjusobno povezani nekom gumicom (odmah iza displeja). Koliko sam ja shvatio, to je mehanizam za otvaranje (okretanjem zupcanika vratanca idu napred-nazad). E sad da bi se vratanca otvorila mora da se spusti mehanizam sa laserom, da bi vratanca "skliznula" preko njega. Problem je sto mi se cini da zupcanik nema "snage" da spisti taj mehanizam na dole (cuje se neko cijukanje). Ako ja rucno spustim mehanizam, vratanca ce se otvoriti.
Pre par godina imao sam slican problem sa videom (nije hteo da izbaci kasetu), i resio sam ga zamenom te gumice (mehanizam koji izbacuje kasetu je veoma slican ovom na Sky-u za vratanca). Da li cu i ovde resiti problem tako ili je nesto drugo u pitanju? Sta dalje??? Svaka pomoc bi mi dobrodosla...
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Vratanca za DVD SKY (LG888)09.12.2004. u 22:48 - pre 235 meseci
Ne bih da te gnjavim i ponavljam svoje stavove o ovom uredjaju, ali ako te interesuje, o ovom problemu je bilo vise "nego reci"?!?
Stoga nije na odmet, procitaj:
http://www.elitesecurity.org/tema/58256/13

Imas zanimljivo glediste o resavanju tog problema od jednog ucesnika foruma. Ako te ovo ne zadovolji onda procesljaj celu temu i naci ces sve samo ne pouzdane odgovore.
Ali ko je rekao da je ovo pouzdan uredjaj?!?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ShomyM
Milos Rakic
Po]

Član broj: 38337
Poruke: 4
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Vratanca za DVD SKY (LG888)09.12.2004. u 23:15 - pre 235 meseci
PICI MAN, posto smo "zemljaci" zanima me da li ti imas ovaj uredjaj i da li si imao slican kvar? Ima li nekoga u Po ko bi mogao da ga popravi???
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Vratanca za DVD SKY (LG888)10.12.2004. u 00:35 - pre 235 meseci
Imam ga "na nesrecu" kao i mnogi clanovi ovog foruma.
Takodje imam i problem sa vratancima koji nisam ni pokusavao resiti. Ali bicu iskren, ja ovaj plejer i ne koristim vise.
Koristim proverenu "tehniku" racunar povezan na TV i nemam nikakvih problema.
Sto se tice bacenih para to mi je valjda za pouku(nikad vise kupovati necu uredjaje nepoznatih proizvodjaca pa makar bili DZABE).
Verujem da bi ti kvar resio bilo koji TV-mehanicar u Pozarevcu.
Ili "ako je to mogucnost" kontaktiraj prodavca od koga si nabavio uredjaj i reklamiraj kvar mozda ti i urade bez ikakve nadoknade.
Pa to im je valjda i duznost.
Bolje receno to cu i ja da uradim. Ako ne upali onda je tu uvek neki lokalni "poznavalac elektronike", bilo koji servis TV aparata, pa zatim sledi njegovo utopljavanje nekom novom vlasniku pa nek njemu izjeda zivce. Dok cu utehu potraziti u nekom firmiranom modelu poznatih proizvodjaca(i to mislim, poznatih u svetu, ne samo "u zemljama u razvoju")?!?
Jeste zlobno ali........

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ShomyM
Milos Rakic
Po]

Član broj: 38337
Poruke: 4
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Vratanca za DVD SKY (LG888)10.12.2004. u 15:27 - pre 235 meseci
Ne verujem da ce mi uvaziti garanciju, jer sam ga otvoi menjao firmware...
Cini mi se da se sve probleme resio ako bih ga "bacio niz rijeku"...
Sumnjam da cu da uspem da ga prodam jer je trneutno hit neki TEC (isto sve kao Sky), cija je cena < 70 Evra...
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Vratanca za DVD SKY (LG888)

[ Pregleda: 2431 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.