Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc / linkovanje u flash-u

[es] :: Flash :: pomoc / linkovanje u flash-u

[ Pregleda: 3428 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakimaki
semir alija
prishtina

Član broj: 9376
Poruke: 71
80.80.170.*



Profil

icon pomoc / linkovanje u flash-u06.12.2004. u 16:26 - pre 235 meseci
Momci stvarno mi je potrebna pomoc oko linkovana u flesu. Nasao sam nekoliko pitana po ovoj temi ali meni jos nije jasno.

Kako linkovati buton pomocu flesa. Link se mora povezati sa Download.html gde se nalazi u C:web stranica/Download.html da bi se link kao takav otvorio na netu dakle kliknes dawnload buton pa se otvori Download.HTML.


Nadamse da sam bijo jasan

Unapred zahvalan

[Ovu poruku je menjao Trunks dana 06.12.2004. u 21:58 GMT+1]
semiralija
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Ztvarno mi je potrebna pomoc06.12.2004. u 17:03 - pre 235 meseci
Ovo je za Flash MX...

Odaberi objekat koji hoćeš da ti se ponaša kao link i upiši sledeći kod u Actions:

on(release)
{
getURL("Download.html");
}

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

dakimaki
semir alija
prishtina

Član broj: 9376
Poruke: 71
80.80.170.*



Profil

icon Re: Ztvarno mi je potrebna pomoc06.12.2004. u 18:45 - pre 235 meseci
Odabrao sam objekat Napisao sam komandu ali nece, sad mi nije jasno Kako ce ovaj kod da procita lokaciju Download.html kad recimo meni se ovaj fajl nalazi u c:
A u komandu Action skripta nije potebno napisati.

Sta treba sad postupiti

Gde da sacuvam swf file

Ili treba nesto drugo koje sam ja propustio.

Hvala
semiralija
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Ztvarno mi je potrebna pomoc06.12.2004. u 19:24 - pre 235 meseci
pa pazi ovako... nadam se da si komande upisao u onaj donji prozor, ispod same scene, gde se dodaju akcije...

drugo, ako stavis putanju na C:/nesto/download time ces posetioca poslati na tu istu putanju na njegovom C:/nesto/download.... a sto naravno ne zelis... nadam se

znaci imas opciju relativne putanje, kao sto ti je vec objasnjeno u prethodnom postu ili apsolutne putanje, koja bi trebala da izgleda npr. ovako : http://www.tvojsajt.com/download.htm

kad to uradis onda exportujes taj movie u .swf file, a taj file insertujes u html stranicu... i voila

to je to
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

dakimaki
semir alija
prishtina

Član broj: 9376
Poruke: 71
80.80.160.*



Profil

icon Re: pomoc / linkovanje u flash-u07.12.2004. u 13:41 - pre 235 meseci
Pa ja ne znam na koji drugi nacin da pisem u skriptu jedino kad pritisnem na objekat
i idem odma pisem u njega ( dakle u actions nema druga tabela gde bi se mogao piati kod ) Ipak kod mene i dalje nece ne znam zasto napisem kod
on(release)
{
getURL("download.html");
}

sacuvam kao swf ( mosta je tu problem gde ga sacuvati pa posle insert u front page) posle pomocu front page insertujem ali kad idem preview izlazi

The page cannot be displayed

Pokusao sam da taj rad objavim na netu ali i dalje isto

The page cannot be displayed
semiralija
 
Odgovor na temu

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa.

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Re: pomoc / linkovanje u flash-u09.12.2004. u 11:12 - pre 235 meseci
Citat:
dakimaki: Pa ja ne znam na koji drugi nacin da pisem u skriptu jedino kad pritisnem na objekat
i idem odma pisem u njega ( dakle u actions nema druga tabela gde bi se mogao piati kod ) ...


Prijatelju ne razumem sta si ti ovim hteo da kazes.
Kakva druga tabela?
E sad pocetnicki:
Selektuj taj button. Desni klik i odaberes actions(ili pritisnes F9). Kada ti se otvori prozor bele povrsine sa tvoje leve strane imas izbor Akcija. Pod Browser/Network akcijama dvaput kliknes na getURL(podrazumeva se da je panel postavljen na normal mode) i... sa desne strane ces videti kod:
on(release)
{
getURL("");
}
Gore iznad tog "koda" ces videti URL i tu upises putanju ka tvom fajlu (stranici) i to je to.Imas i opciju window, pa izaberes da li ces da otvori novi prozor (_blank) u istom prozoru (_self) ili sta god vec hoces.
Uglavnom "kod" treba ovako da izgleda:
on(release)
{
getURL("download.html");
}
Kao sto ti je i malisha rekao, da se ne ponavljam(a ponavljam se jel? )
Znaci ako si u www root ubacio naprimer index.html (tu ti se nalazi swf) a u folderu stranice ti se nalazi download.html onda ti je putanja "stranice/download.html" (znaci bez ikakvih C: , http:// i ostalih stvari ). A ukoliko ti se download.html nalazi na istom mestu kao i index.html onda ti je putanja samo "download.html".
Naravno je da se podrazumeva da ti je taj swf fajl na istom mestu kao i index.html u tvom slucaju.
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: pomoc / linkovanje u flash-u

[ Pregleda: 3428 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.