Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antene antene i ostale tene

[es] :: Wireless :: Antene antene i ostale tene

[ Pregleda: 2717 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cr4x0r
STC
ROOT

Član broj: 12673
Poruke: 225
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

Sajt: www.hepek.tk


+1 Profil

icon Antene antene i ostale tene05.12.2004. u 22:57 - pre 235 meseci
E ovako poisatvio bi jedan AP i cliente , posto ljudi nezele bas da potrose veliku lovu za kacenje na AP i posto bi AP trebao pokrivati nekoh 500m (cak i manje) odlucio sam se za Custom Made opremu. Sta bi mi vi preporucili koju shemu za antenu i koji tip

za AP sam kontao omnicu sa ovog linka:
http://www.geocities.com/lincomatic/collinear.html (kaze do collinear: 20 dB )

za cliente bazooka kantenu
http://www.geocities.com/lincomatic/homebrewant.html
(ORiNOCO built in: 26 dB
2 cans w/o collector: 36 dB
3 cans w/o collector: 37-38 dB
Trevor Marshall biquad: 39 dB
3 cans w/ collector: 43 dB (!))

sto se tice izrade stari mi je dip. el. ing. telekomunikacija al antene mu nisu specjalitet al je radio nesto na faxu inace je hobi elektronicar.

kakio vam se cine ove antene il imate li prijedlog boljih ???
i sta mislite koliko ce ovo biti efikasno u praksi, netrazim neku kvalitetu
Kome nevalja zna đe su vrata!!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Antene antene i ostale tene06.12.2004. u 02:00 - pre 235 meseci
Hm. kad saberes tesko da ti se isplati praviti te antene. Mozda u materijalu i ne kostaju 20 evra koliko kosta sasvim dobra kupovna klijentska antena ali kad saberes vreme i sve sto ulazi u pravljenje antene nesto mi se cini da je bolje kupiti gotovo.

Uzmi na primer kosjericku NST, odlicna za klijente i radi dobro i na mnogo vecim rastojanjima, kantena od 10dB, sa levkom pa je usmerenija, ukljucen nosac kosta 20 evra. Sve gotovo, sklopljeno, dobro napravljeno, hermeticki zatvoreno, spremno za montazu na stub. Ja za te pare ne bih ni pomislio da uzmem nekakav alat i pravim to.

Takodje mozes za nesto manje od 20 evra da kupis gotov bikvad u Subotici. Gotov u pravom smislu te reci, sve sklopljeno, u dobroj kutiji, sa nosacem za montazu, samo da montiras na stub.

Za AP antene vec mozes da razmisljas o samogradnji poso su oneskuplje mada i to ti je mac sa dve ostrice. Opet mislim da ispadne skuplja dara nego mera i da je jeftinije kupiti gotovo.


 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net.

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Antene antene i ostale tene06.12.2004. u 10:25 - pre 235 meseci
500 metara od ap-a do korisnika je zaista luk i voda ali kombinacija TM ili RC 8+8 na APovima i kosjericke NST kantene je najpametnija i najkvalitetnija kombinacija.Mada za 500 metara u cistom etru i ovo je zaista previse ali dobro sta da se radi.
 
Odgovor na temu

Srđan Krstić
Srđan Krstić
Princeton, NJ

Član broj: 7526
Poruke: 416
*.bankerinter.net.

Jabber: srkiboy@elitesecurity.org
ICQ: 193836365
Sajt: www.princeton.edu/~skrsti..


Profil

icon Re: Antene antene i ostale tene06.12.2004. u 11:13 - pre 235 meseci
Ja bih uvek hrabrio ljude za samogradnju. Npr biquad je prelepa antena, pojacanje 12 dBi, matarijal ne kosta vise od 200 dinara, a i nije strasno komplikovana da se napravi. Za prvi put ti mozda treba malo vise vremena, ali recimo meni sad ne treba vise od sat-sat i po da napravim dobar biquad. Imas uputstvo recimo na http://martybugs.net/wireless/biquad/ , mada imas mali milion uputstava po netu, nadji neko koje ti se svidja, ako se odlucis da pravis. Ako treba bilo kakva (logisticka) pomoc, javi se.
Poz
I HAD A NIGHTMARE
IT ALL STARTED NORMAL
10101010
10110011
THEN ALL OF A SUDDEN
1100102
GAAAAH
_____________________________
www.princeton.edu/~skrstic
www.niwifi.co.sr
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.medianis.net.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Antene antene i ostale tene06.12.2004. u 17:45 - pre 235 meseci
ma samo pravi antenice za tu daljinu i najgora kantena ima da radi a kosta prazna limenka nes kafe i konektor i za pola sata je gotova. naravno da se ne moze uporediti sa nts kantenom mada je i pitanje kako su oni izmerili da ima 10 db . skupa je oprema za merenje pojacanja antene.
p.s. ispravka Antena ne pojacava nista ona samo usmreruje i sakuplja :) pojacivaci pojacavaju :):):)
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

Cr4x0r
STC
ROOT

Član broj: 12673
Poruke: 225
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

Sajt: www.hepek.tk


+1 Profil

icon Re: Antene antene i ostale tene07.12.2004. u 17:14 - pre 235 meseci
:D ma ja mislim da je dozvoljeno 100mW , al nece se ljutiti ako predem malo ili :D (eter ej cist)
Kome nevalja zna đe su vrata!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Antene antene i ostale tene

[ Pregleda: 2717 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.