Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

E ljudi kako se ubacuju obicne slike

[es] :: 3D modelovanje :: E ljudi kako se ubacuju obicne slike

[ Pregleda: 2762 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.041net.co.yu.



+2 Profil

icon E ljudi kako se ubacuju obicne slike03.12.2004. u 23:42 - pre 235 meseci
Poceo sam da pravim sah napravio sam sve proste figure ali konjinu nikako u tutorialu mi je opisano da treba da ubacim sliku konja i po njemu da vucem linije oblikujem itd e sada taj konj je obicna slika .bmp probao sam import nece probao na sve moguce nacine da ga iskopiram nece dakle kako u 3DStudio MAX-u da ubacim obicnu sliku .bmp .jpg ...
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: E ljudi kako se ubacuju obicne slike04.12.2004. u 00:18 - pre 235 meseci
Zajcev pazi.... .bmp, .jpg, itd... ne mozes uvezati na Import.

Ovo sto tebe interesuje se radi ovako (npr.). Napravi "plane" i u Material Editoru uvezi tu sliku (.bmp,...) i nalepi je na taj plane i onda pocnes da crtas "po slici". Znaci imas sliku konja iz profila i kada je nalepis na plane ti odes i iz Left/Right viewport-a pocnes da izvlacis linije.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: E ljudi kako se ubacuju obicne slike04.12.2004. u 00:19 - pre 235 meseci
.... a mozes je staviti i kao pozadinu, ali je ipak bolje da je nalepis na neki objekat.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.041net.co.yu.



+2 Profil

icon Re: E ljudi kako se ubacuju obicne slike04.12.2004. u 15:19 - pre 235 meseci
ijaooooooooo

jel abiasi pomazi ;))

ne mogu da prebacim sliku na plane gledaj napravim materijal ono stavim mu bitmap ono iz get material i ubacim sliku ali kada idem da je stavim na plane dobijem samo siv kvadrat i tek kada izrednderujem sliku vidim konja ali ne vidim dok radim nista osim sivog kvadrata, a kada udjem u tutorijal napravim sve isto kao konjina na tutorijalovom materijalu i njegov oce da prebaci na plane a moje nece iskreno ovo nikada do sada nisam radio, mislim ubacivao materijal ali ako su ova dva identicna kako jedno radi a drugo ne gde gresim!?
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: E ljudi kako se ubacuju obicne slike04.12.2004. u 18:04 - pre 235 meseci
*prvo cekiraj (kada napravis plane) Generate Mapping Coord.

zatim
- Otvori Material Editor
- Stavu texturu koju hoces na objekat
- Zatim klikni na "Show Map In Viewport" (plavo-bela kockica) u Material Editoru

*mozes dodati i UVW Mapping

... javi se ako ne uspes
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.041net.co.yu.



+2 Profil

icon Re: E ljudi kako se ubacuju obicne slike04.12.2004. u 22:26 - pre 235 meseci
E ja sam debil znaci sve je bilo u onooj plavoj kockici zato mi nije pravilo sliku u wiev portu i ono nije trebalo da idem na bitmap nego na standard ne zelena kartica nego plava tacka meni je crvena do materijala ali radi hvala abiashi
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: E ljudi kako se ubacuju obicne slike05.12.2004. u 03:42 - pre 235 meseci
OK, nema problema. Pitaj ako se jos negde zaglavis.

p.s. Samo majke ti ako me budes pitao jos nesto stavljaj zareze i tacke dok pises, jer te ovako stvarno ne razumem nista

Pozdrav
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: E ljudi kako se ubacuju obicne slike

[ Pregleda: 2762 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.