Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako potpuno razdvojiti dizajn od aplikacije?

[es] :: PHP :: Smarty template engine :: Kako potpuno razdvojiti dizajn od aplikacije?

[ Pregleda: 4378 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.netpro.co.yu.



+190 Profil

icon Kako potpuno razdvojiti dizajn od aplikacije?03.12.2004. u 11:20 - pre 235 meseci
Iliti, šta ja treba da šaljem mom dizajneru da mi on izdizajnira stranu.
Možda nisam jasan...
Da li dizajner meni prvo lepo izdizajnira stranu, pa ja uzmem plain html i u njega ugradim Smarty tagove i od toga napravim .tpl fajl? Ili ja nešto napravim, pa dam njemu, pa on to dovede u formu da normalna ljudska bića to mogu da gledaju?

Znači interesuje me proces proizvodnje ili struktura fajlova/foldera koja je najpodesnija za kolaboraciju između dizajnera i programera.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.ppp-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: Kako potpuno razdvojiti dizajn od aplikacije?11.12.2004. u 10:39 - pre 234 meseci
Meni dizajner napravi sve alatima kojim on vlada bilo da je to photoshop ili jos neki slicni i na kraju dobijem sliku sta on misli da je cool sad ja od te slike izdvojim "gif" simbole i "jpg" slike ako je neophodno i boje dakle napravim sebi listu #...... #...... boja koje se koriste i napravim html (ovo bi teoretski mogao i dizajner samo haj ti dizajnere nauci da pisu lijep html kod i koriste css) kad imam gotovo sve onda samo ubacim smarty tagove i to je to... nerjetko dok napravim prvi draft html vec dinamicki ubacim sve i onda sminkam sa css.
 
Odgovor na temu

godza
Goran Radulovic
CryoStudio.net, WebTeam FTN-a
Novi Sad

Član broj: 4250
Poruke: 27
*.ftn.ns.ac.yu.

ICQ: 54967106
Sajt: godza.cryostudio.net


Profil

icon Re: Kako potpuno razdvojiti dizajn od aplikacije?16.01.2005. u 09:30 - pre 233 meseci
mislim da posao WEB dizajnera , naglasavam ono WEB, ne treba da se zavrsi samo na izradi layout-a tj mockup-a, vec bi dizajner trebao da dostavi html dokument u koji ti kasnije samo ubacujes smarty kod.

Ispravite me ako gresim
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.169.EUnet.yu.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Kako potpuno razdvojiti dizajn od aplikacije?26.01.2005. u 07:36 - pre 233 meseci
Daj mu da čita... Ako pričaš o WEB dizajneru...

http://smarty.php.net/manual/en/smarty.for.designers.php
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: Kako potpuno razdvojiti dizajn od aplikacije?02.02.2005. u 02:10 - pre 233 meseci
programere drzi u Kragujevcu a dizajnere u Subotici.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Smarty template engine :: Kako potpuno razdvojiti dizajn od aplikacije?

[ Pregleda: 4378 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.