Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual BASIC problemi...

[es] :: Visual Basic 6 :: Visual BASIC problemi...

[ Pregleda: 2142 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Visual BASIC problemi...02.12.2004. u 12:32 - pre 236 meseci
Pozdrav! Zovem se Ivan i imam 12 godina. Zelim da jednog dana postanem profesionalni programer. Imam samo jednogodisnje iskustvo sa Liberty BASIC-om ali sam se pre nekoliko nedelja docepao VB sestice.

Iz VB-a sam poceo izradu mog prvog 'ozbiljnijeg' programa (kada kazem ozbiljnijeg mislim da nije Hello World i tako to.) - zove se Coral Multimedia Station i zamisao je da pusta WAV, AVI, bude image browser, neka vrsta paint-a i RTF editor... Prva tri sam skoro i uspeo, ali sa problemima. Kod AVI i WAV playera playlist ne radi kako treba - ne znam zasto. A kod image browsera kada ucitam neku sliku koja je manja od image kontrole - sama image kontrola se smanji na tu velicinu i onda stretch ne deluje? Kako ove stvari da ispravim?

Skinite source code odavde:
www.geocities.com/yuraider

I jos jedno pitanje - da li postoji mogucnost pustanja MP3 ili/i OGG fajlova bez pozivanja Windowsovog API-ja?
SLIder.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Visual BASIC problemi...05.12.2004. u 17:28 - pre 236 meseci
PictureStretch ne treba da primenjujes na Timeru. To treba da se radi samo kada treba, tj. kada se odabere da li hoces strech ili ne. Ovako ti se non stop izvrsava setovanje tog propertyja i nemas kontrolu nad tim i ponasa se sumanuto.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Visual BASIC problemi...06.12.2004. u 00:12 - pre 236 meseci
U VB6 imaš Microsoft Media Control (ili nešto slično). To je kao Windows Media Player. Ta kontrola će puštati .mp3 i .ogg fajlove, ako su odgovarajući kodeksi instalirani na sistemu. Nema potrebe za pozivanje API funkcija.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Visual BASIC problemi...06.12.2004. u 13:09 - pre 235 meseci
Evo ovde imas kod za pustanje skoro svih vrsta audio fajlova, cak i nekih video (mislim da moze i dvd, ne secam se)....
Mozda nije za pocetnika, ali je koriscenje modula jako jednostavno tako da i ne moras da znas na koju foru to radi (u pitanju je API)...

Pozdrav Svima!
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Visual BASIC problemi...09.12.2004. u 10:20 - pre 235 meseci
Hvala za MP3 code. A mladenovicz-u , koristio sam timer zato sto setujem picture stretch property na drugom prozoru. To me inace i jako nervira kod VB-a sto ne mogu da kontrolisem kontrole iz nekog drugog prozora. Zato i razmisljam o prelasku na Delphi. Koristio sam module jer ne znam kako drugacije to da uradim. Ima li neki nacin?
SLIder.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Visual BASIC problemi...09.12.2004. u 10:52 - pre 235 meseci
To moze da se napravi, ali to kako ti zamisljas je pogresno, tj. los pristup. Menjanje propertyja kontrole iz druge forme je los pristup zato sto ti onda application logic zavisi od UIa.
Elem, postoji vise nacina da se ovo resi. Options forma moze da dize evnt kada se promeni neki parametar, pa da taj event handleuju svi kojima je to bitno. Drugi pristup je da se forma prikazuje pomocu Public metoda koji kao parametre ima promenljive u kojima ce se vratiti neophodne vrednosti sa forme, itd. Po meni, najjednostavnije resenje je da na image Viewer tabu imas checkbox Stretch i dugme Print, posto je ta funkcionalnost iskljucivo vezana za image viewer i nema potrebe da bude na novoj formi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Visual BASIC problemi...

[ Pregleda: 2142 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.