Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristup novom ADS domenu?

[es] :: Windows mreže :: Pristup novom ADS domenu?

[ Pregleda: 3371 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elitefan
Frankfurt/M

Član broj: 4010
Poruke: 135
145.253.135.*



+1 Profil

icon Pristup novom ADS domenu?30.11.2004. u 07:16 - pre 235 meseci
Dali je moguće sa jednom postojećom ads domenom pristupiti drugoj bez nekih velikih poteškoća, ili na šta bi se trebalo pripaziti prilikom ovakvog postupka.
Odkud znam šta mislim dok ne čujem šta sam rekao!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Pristup novom ADS domenu?30.11.2004. u 11:45 - pre 235 meseci
Hajde malo pojasni.
 
Odgovor na temu

elitefan
Frankfurt/M

Član broj: 4010
Poruke: 135
145.253.135.*



+1 Profil

icon Re: Pristup novom ADS domenu?30.11.2004. u 12:40 - pre 235 meseci
Evo ovako. Imamo postojeći domen preko ldap-a tj. ads-a, na win 2003 serveru. Tu se prijavljivalo nekih 30 ljudi, koji su imali svoje home dir-ove i jos par stvari, specifične za pojedina odjeljenja. Pošto je to pojedincima u vrhu postalo preskupo planira se prelazak kompletne firme sa oko 1000 zaposlenih na jedan ads domen, gdje bi onda ovaj domen ispao iz igre, tj. i ovih 30-ak ljudi bi se kačili preko drugog ads koji je već potavljen i za sada radi bez problema. Ovaj novi domen sluzi samo za prijavu korisnika (login-server), dok u pozadini kao fajl server ide samba na sun-u. Tako se nadaju da će ušparati koji evro, jer kažu da se licence na ads-u ne plaćaju za prijavu korisnika, što meni nije baš najjasnije, ali to je druga priča.

Moje pitanje glasi. Dali je moguće sa postojeći domen na kome je i ovih 30-ak korisnika, ber problema prijaviti kao member-server na taj novi domen, jer se na njemu nalazi dosta programa koje su šerovane po grupama, a to mi se neprebacuje sve na novi, jer sama prava korisnika se toliko razlikuju, da mi se čini da na skoro svaki fajl pojedinačno udaraju nova prava i pristupe.

Nisam upućen baš najbolje u ads, ali znam da se prije sa nt-serverom moglo tako nešto odradtii u smislu PDC i BDC, a sada koliko znam takvog rasporeda više sa win2003 nema.

Zato i ovo pitanje, da znam šta mi je činiti, il plakati il se bogu pomoliti :-P


Odkud znam šta mislim dok ne čujem šta sam rekao!
 
Odgovor na temu

elitefan
Frankfurt/M

Član broj: 4010
Poruke: 135
145.253.135.*



+1 Profil

icon Re: Pristup novom ADS domenu?01.12.2004. u 06:08 - pre 235 meseci
Pa nije valjda da niko ne zna?
Odkud znam šta mislim dok ne čujem šta sam rekao!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pristup novom ADS domenu?

[ Pregleda: 3371 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.