Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji Linux za Javu

[es] :: Linux :: Koji Linux za Javu

[ Pregleda: 3040 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu.



+1 Profil

icon Koji Linux za Javu24.11.2004. u 23:19 - pre 236 meseci
Nisam nesto mnogo zainteresovan za administraciju Linux OS-a, trenutno me jedino zanima koji Linux da koristim u cilju prezentacije Java programa koje sam napisao.
Da budem precizniji; treba mi nesto poput Knoppix-a ali da ima ugradjenu podrsku za Javu (server, JAR arhive i sl.). Ne zelim bilo kakvu instalaciju kod korisnika, sve mora da bude raspakovano u RAM-u.
Postoji li takva distribucija?

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Koji Linux za Javu24.11.2004. u 23:47 - pre 236 meseci
Zar misliš da je Knoppix poseban, pa ima podršku za Javu? Iskreno, na bilo kojoj distribuciji instaliraj Java SDK (Software Development Kit) i sve će da radi.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu.

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Koji Linux za Javu25.11.2004. u 00:08 - pre 236 meseci
Ne misli da je poseban, već traži LiveCD distribuciju poput Knoppixa sa Java podrškom. Ne može da koristi bilo koju jer:
Citat:
gojava: Ne zelim bilo kakvu instalaciju kod korisnika, sve mora da bude raspakovano u RAM-u.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

Linux mu je interesantan u vidu Live distribucija, jedino zbog mogućnosti prezentacije proizvoda kupcima. Kod sebe na disku verovatno ima već instaliranu neku distribuciju.

@gojava: Probaj Pollix koji je zasnovan na Knoppixu i ima podršku za Javu. Ili probaj sam da sastaviš svoju LiveCD distribuciju prateći uputstva sa linkova ispod:

http://www.aerospacesoftware.com/livecd-howto.html
http://ibuild.livecd.net/howto.en.php
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: Koji Linux za Javu25.11.2004. u 07:13 - pre 236 meseci
@popeye odlicno si shvatio.
Hvala.
Videcu sta mogu da uradim sa linkovima.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Koji Linux za Javu

[ Pregleda: 3040 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.