Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?

[es] :: Windows desktop :: cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?

[ Pregleda: 2720 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

snipe714
Vladimir Mitrović
Beograd

Član broj: 3405
Poruke: 58
*.vdial.verat.net.

Jabber: snipe714@elitesecurity.org
ICQ: 64697355
Sajt: galeb.etf.bg.ac.yu/~snipe..


Profil

icon cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?24.11.2004. u 22:51 - pre 236 meseci
Pre neki dan upalim komp, sve deluje ok sem sto monitor nije reagovao na paljenje kucista (ostao je na standby, kao da se nista nije desilo). Da napomenem da se, kad sam ukljucio komp, nije culo ono standardno krcanje flopija pri butovanju. Prvo sam mislio da je otisla grafika, ali mi ortak rece da je imao isti problem i da je drzao taster Home odmah posle ukljucivanja. Probam ja to i ono stvarno radi, monitor se ukljucio i ja nastavim s radom.

E, sad - ono sto mi je on rekao je "nisam siguran cemu sluzi Home, ali mislim da to spusta brzinu magistrale". Moje pitanje: da li je u pravu, ako nije - cemu sluzi?

Cao!
why stand on a silent platform?
fight the war... fuck the norm!
 
Odgovor na temu

kojotE

Član broj: 24668
Poruke: 7
*.net.yu.



Profil

icon Re: cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?28.11.2004. u 21:02 - pre 236 meseci
Mislim, ali samo mislim da drzanje home tastera vraca setovanje biosa na zadnje ispravno stanje, nije lose kod probanja overclocka.
Mada ti nista nisi overklokovao.
Ajde provericu pa cu vam javiti!!!
 
Odgovor na temu

snipe714
Vladimir Mitrović
Beograd

Član broj: 3405
Poruke: 58
*.vdial.verat.net.

Jabber: snipe714@elitesecurity.org
ICQ: 64697355
Sajt: galeb.etf.bg.ac.yu/~snipe..


Profil

icon Re: cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?29.11.2004. u 11:39 - pre 236 meseci
Evo juce sam bas provalio (posto mi se jos uvek to desava s vremena na vreme) da ne moram da drzim home, nego samo ugasim komp, iskljucim prekidac na uticnici za struju, upalim prekidac, upalim komp i onda sve radi. Verovatno je da se komp (najverovatnije ploca) baguje, pa ga ovo hard-iskljucivanje osamari i vrati na staro :)

Any hints?
why stand on a silent platform?
fight the war... fuck the norm!
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?29.11.2004. u 22:20 - pre 236 meseci
Ja bih rekao da OS vuče konce.

Na PII500 mašini imam integrisanu S3 Trio3D grafičku sa 4MB memorije. U WIn98 nikako nisam mogao u stand by. Sa WinXP uvek i sve je bilo OK, SA win2000 dešavalo mi se isto to, kada je u stand by i ja ga pritisnem dugme da ispadne iz njega, komp se upali, ali monitor nikako. To se nije uvek dešavalo, u 70% slučajeva.

ALI

Ukoliko je komp u stand by manje od 5min. onda je sve OK.

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?30.11.2004. u 21:27 - pre 236 meseci
Insert taster pomaže da se BIOS setovanja resetuju na default.
 
Odgovor na temu

Atos
Beograd

Član broj: 16580
Poruke: 170
*.netpro.co.yu.



+83 Profil

icon Re: cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?30.11.2004. u 21:38 - pre 236 meseci
Na nekim masinama je shift + f9(f12)
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: cemu sluzi drzanje Home tastera prilikom boot-a?

[ Pregleda: 2720 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.