Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASUS Wi-Fi-b Add-On Card for Home Networking

[es] :: Wireless :: ASUS Wi-Fi-b Add-On Card for Home Networking

[ Pregleda: 2608 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stolex
Ilic S Stojan
Niš

Član broj: 28386
Poruke: 245
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 61028708
Sajt: www.stojce.com


+2 Profil

icon ASUS Wi-Fi-b Add-On Card for Home Networking23.11.2004. u 23:00 - pre 236 meseci

Ima li neko iskustva sa ovim karticama koje idu u CNR slot? Znam da su dosta jeftinije i da verovatno mnogo orobljavaju procesor, ali mi treba jedna samo privremeno za jedan kompjuter koji koristim mozda jednom u 2 nedelje, a ne razvlaci mi se kabli do AP-a koji mi je natavanu.... Da ne duzim, problem je sto na Asusovom sajtu ne postoje ove kartice, a od jednog prodavca sam cuo da su one predvidjene samo za asusove ploce, i da ne rade na MSI (koju igrom slucaja ja imam). E da li je to samo marketinska laz (da bi kupio skuplju) ili tu ima istine?

To beer or not to beer?
- Shacksbeer -

http://www.nislija.be/
 
Odgovor na temu

Mexx
Croatia

Član broj: 1802
Poruke: 53
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 115022152
Sajt: www.mexx.tk


Profil

icon Re: ASUS Wi-Fi-b Add-On Card for Home Networking24.11.2004. u 03:04 - pre 236 meseci
Posjedujem navedenu karticu, i uopce se neradi o CNR slotu, nego o posebnom 'slotu', koji postoji samo na Asus plocama, cime je onemoguceno da se kartica stavlja na ploce drugih proizvodjaca. Nisam siguran dali postoji jos koji proizvodjac koji je uradio istu ili slicnu stvar, ali je moguce.

Sama kartica kosta manje od 15 eura u Hrvatskoj. Da netko ne pomisli da se radi o smece kartici, fora je u tome, da morate imati Asus plocu novije generacije, cime se opet pokriva trosak. Ma, ima Asus svoju politiku.

Kartica ima Ralink RT2400 chipset, te postoje driveri za Linux. Pod Windows XP pak moze raditi u AP modu. Ukoliko se rastavi, moze se vidjeti da se radi o miniPCI kartici ugradjenoj u specificno kuciste, te se kartica moze ugraditi u laptope sa miniPCI slotom. Kod nekih IBM modela moze postojati konflikt sto se tice MAC adrese, i kartica nece biti prihvacena od samog racunala.

Eto, ako ima jos koje pitanje, tu sam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: ASUS Wi-Fi-b Add-On Card for Home Networking

[ Pregleda: 2608 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.