Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19343 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.rcub.bg.ac.yu.



+2790 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 18:05 - pre 236 meseci
Mislim da je besmisleno raspravljati o prognozama kao što je ona iz naslova, jer to niko ne može odgovorno da tvrdi. Ja prognoziram da će do 2008. Linux sam od sebe da se instalira na svim Windows mašinama (zamenivši postojeći sistem) bez pitanja i saglasnosti korisnika/administratora računara. Šta će sve biti do 2008. pokazaće vreme.

Da, Linux se probija samo zato što je besplatan. Zato holivudske kuće kupuju komercijalna izdanja tog besplatnog sranja za renderovanje filmova. A i visokoopterećeni web serveri kao što je Google rade pod tim sranjem. Nemojte mi samo reći da jedan 486 može da tera i Google u Yahoo (koga teraju tri Open Source projekta - FreeBSD UNIX, Apache i MySQL). Čak je i NASA prešla na s***** od Open Source baze MySQL (koju doduše plaća).

Citat:
degojs: Microsoft je imao svoj Unix (zvao se Xenix) dok Linuxa i ostale open source boranije još nije bilo ni u planu.


Donald Knut je napisao TeX sistem, i to kao Open Source projekat, kada je Majkrosoft još bio u pelenama.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 18:25 - pre 236 meseci
E, sto su vam dobre te tvrdnje, mogli bi opusteno sa tim u ovaj nas smesni parlament da parirate nasim politicarima:

"NASA koristi linux"

"Holivudske kuce koriste linux"

"Google koristi linux"

Ili da se zaposlite u Svetu da smisljate bombasticne naslove za zutu stampu...


To sto mozda neka minorna kancelarija u NASA-i koristi linux za neke skroz nebitne potrebe, to ne znaci da je cela NASA presla na linux...gluposti... mislim da oni ipak imaju pametnija posla nego da se pokazuju u open source zajednici kao supporteri linuxa...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 19:08 - pre 236 meseci
Nisam napisao da NASA koristi Linux, već da NASA koristi MySQL bazu podataka (konkretno, pod operativnim sistemima iz porodice UNIX). To znam iz intervjua sa osobom koja razvija MySQL. Naveo je deo liste korisnika koja plaća MySQL (Yahoo, NASA, IBM, Compaq, itd. pročitaj članak).

http://www.linux.co.yu/?topic=...item=141&show=1&mode=1

Što se holivudskih kuća tiče, pogledaj vest od 23. jula 2002. na sledećem linku:

http://www.redhat.com/about/presscenter/news_2002/

Da Google radi na Linuxu znam od jednog rumuna koji radi tamo.

Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 20:15 - pre 236 meseci
Izvini danko ako nije poslovna tajna kolika je to baza kada kazes da postgreSQL ne zadovoljava te uslove, ili da preciziramo sta to fali PostgreSQL-u kada si stavio onaj smesak a to ima MSSQL.

I nisam te bash najjasnije razumeo kada si rekao da kada ste kupili MSSQL znate sta ste dobilili hoces da kazes da se opensource programi dele bez specifikacije ?
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 20:23 - pre 236 meseci
Citat:
Donald Knut je napisao TeX sistem, i to kao Open Source projekat, kada je Majkrosoft još bio u pelenama.


Pa da li je dakle TeX napisao Knut ili su ga napisale hiljade programera širom sveta?


Commercial-Free !!!
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 20:30 - pre 236 meseci
@Dejan Lozanovic:

1. Nijedna ozbiljna firma sebi nece dozvoliti neozbiljna resenja. Tacka.

Mi imamo prevelik protok novca i preveliku vaznost podataka da bi rizikovali poslovanje zbog pisljivih 100k dolara (gledano sa gledista firme)...

Iskreno da ti kazem od svih free resenja PostgreSQL mi se najvise svidja... Ali ta cinjenica sto niko ne zna sta ce biti sa tom bazom za par godina, i ako bude neko s***** nemamo kome da se obratimo da se to s***** popravi, je sama po sebi cinjenica da to resenje bude okarakterisano kao neozbiljno.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 20:40 - pre 236 meseci
Sto se tice velicine baze... Na nekom godinjem nivou... ponuda + ostatak baze dodje na nekih 0.5-1GB, dok informacije o tiketima budu negde oko 500-600GB...

Trenutno se ta kolicina informacija razbija na nekih 20-tak servera u svim drzavama, a novo softversko resenje koje radimo treba sve to da ugura na jedan server...
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 20:43 - pre 236 meseci
1) Dragi moj Ventura, to sto ti ne znas nista o Linuxu ne znaci da je on neozbiljan. To samo znaci da si ti laik u toj oblasti, i sa pricama koje ovde saljes postajes gori nego neki Linuxovci. Ja se jako retko ukljucujem u ove diskusije jer diskutuju dve grupe ljudi: jedna koja zna malo od svacega, i jedna koju stvarno briga za bilo sta sem za svoju platu, ali ovde diskutuju jer im je zanimljivo to da rade.
Svaki proizvod koji ti zadovolji potrebe je ozbiljan bez obzira koliko on kosta. Software je alatka. I budi malko ozbiljniji kad diskutujes, jer kolko vidim ti si ovde neko ko je neozbiljan (jedan od takvih) a ne Linux.
Ja rekao i ne porekao.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 20:44 - pre 236 meseci
Što se te vrste poslovne sigurnosti tiče --- šta se to ovih dana dešava sa Slackware Linux-om? Gde su te hiljade programera osim što se javljaju sa "Pat, želim ti da ozdraviš."??
Commercial-Free !!!
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 20:49 - pre 236 meseci
Citat:
flylord:  Dragi moj Ventura, ...

... budi malko ozbiljniji kad diskutujes, jer kolko vidim ti si ovde neko ko je neozbiljan


Flajko nam se mnogo uozbiljio od kad je postao moderator.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 21:01 - pre 236 meseci
@flylord:

To sto ti ne znas sta sam ja ranije radio na linuxu, onda treba malo bolje da se raspitas, pa da iznosis zakljucke.

Mislis da meni ide nesto u dzep ako kazem firmi da za taj posao koristi MSSQL ili PostgreSQL ili MySQL ili Oracle ili Coma separated DB ili nesto deseto... Meni isti djavo... Jedino sto ja shvatam svoj posao ozbiljno pa necu da rizikujem tudje pare radi promovisanja neke glupave ideologije (ako malo procunjas po freshmeat-u videces da sam i sam ranije dosta toga contribute-ovao toj ideologiji, za razliku od vecine diskutanata ovde koji u zivotu liniju koda nisu napisali), vec stajem iza onoga iza cega mogu da stajem bez ulazenja u neke prevelike rizike.

Svaki proizvod koji ti zadovolji potrebe je ozbiljan bez obzira koliko on kosta.

Ako bi mogao ovo malo da pojasnis, nije mi bas najjasnije...

 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 21:22 - pre 236 meseci
Ventura, ti o Linuxu znas koliko i ja o Windows-u. A od stare slave se ne zivi. I nema potrebe da se raspitujem, trenutno nemam interesa u tome da znam tvoju biografiju. A za freshmeat: daj link, nemam nameru da "cunjam" vidimo tvoju kompetentnost vezanu za Linux. I nijedna siroko rasirena ideologija nije "glupava". Ta glupava ideologija donosi pare mnogim firmama. Za sada nema bas velikih firmi koje bas zaradjuju na Linuxu i servisima pod njim (IBM-u to nije primarna zarada, a RH i Novell: ne znam kolko dobro posluju, i ne zanima me to je njihova stvar) , ali ima mnogo malih firmi. Cinjenica je da hosting kompanije mnogo dobro zaradjuju koristeci LAMP (ne bi ga koristile da je los, zar ne?) . Da li ce Linux da bude zastupljeniji na trzistu ili ne u narednih 5 godina, to ni ti ni ja ne znamo. Jer ne zavisi to od jednog faktora, cak ne zavisi ni od cene. Ne zavisi ni od podrske, jer vec ima mnogo malih firmi koje pruzaju support, i ako se Linux jos vise rasiri, pojavice se mnogo vise i velikih koji nude support. Trziste je jako cudna zivotinjka.
A za onu izjavu sto si me pitao da ti pojasnim:

Bager kopa mnogo brze nego covek sa asovom i budakom. To je neoboriva cinjenica.
E sad, ti hoces da zasadis jednu jelku u svom dvoristu, i treba ti rupa 0.5mx0.5mx0.5m , hoces da unajmljujes bager ili ces da uzmes lopatu u ruke i to iskopas za 10min!?
Ovde se vidi da je lopata daleko efikasnija od buldozera, daleko je jeftinija, daleko je brza, laksa je za koriscenje ... Ne treba ti support za nju.
Ili si ti jedan od onih koji mnogo zaradjuju na MSSQL u Win Serverima i njima je ispod casti da koriste jeftina resenja?!?
 
0

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 21:27 - pre 236 meseci
Citat:
ventura: @Dejan Lozanovic:

1. Nijedna ozbiljna firma sebi nece dozvoliti neozbiljna resenja. Tacka.

Mi imamo prevelik protok novca i preveliku vaznost podataka da bi rizikovali poslovanje zbog pisljivih 100k dolara (gledano sa gledista firme)...

Iskreno da ti kazem od svih free resenja PostgreSQL mi se najvise svidja... Ali ta cinjenica sto niko ne zna sta ce biti sa tom bazom za par godina, i ako bude neko s***** nemamo kome da se obratimo da se to s***** popravi, je sama po sebi cinjenica da to resenje bude okarakterisano kao neozbiljno.


Pa ako je 100k zelembaca pisljiva cifra za vas :) onda ste vi sigurno imali kesa da se isprsite za jedan Oracle ako ne on onda IBM's DB2. A sto se tice poredjenja baza podataka pogledaj

http://troels.arvin.dk/db/rdbms/

a za benchmark morao bi da proguglam znam da sam imao jedan gde su testirali PostgreSQL na win2000 gde je on davao dosta losije rezultate nego na linuxu jer mu je IPC isla preko cygwina, i takav obogaljen po pitanju brzine je stajao rame uz rame sa MSSQL-om.

Cinjenica da se .org registar prebacio sa oracle-a na postgreSQL dovoljno govori o ozbiljnosti neke baze podataka zar ne ?

Ako zelis da znas ja imam prilike da radim sa jednom bazom od 40Gb koja se vrti na pogodi cemu ? Da u pravu si u pitanju je PostgreSQL.

A ukoliko nisi siguran kako se baza podataka ponasa uvek mozes da ju opteretis do iznemoglosti tako sto ces ju napuniti junkom i testirati joj ponasanje u ekstremnim uslovima, na postgresu sam do sada naisao na dve tri bubice koje mi smetaju ali u globalu cista devetka.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 21:33 - pre 236 meseci
A btw, Ventura, sta mislite da postignete prebacivanjem 20 servera na jedan!? Single Point of Failure? Kad crkne jedan (jedini) server da stane ceo posao, a ne samo jedan deo? Ha. Pa kad imas takav Mission Critical service, pa valjda je onda logicno da imas vise servera?! Znas ono, load balancing, DB clastering i sl.
Ili ja stvarno nista ne znam o Win tehnologiji

@DragiTatko ja sam oduvek bio ozbiljno dete, samo sto sam bio neshvacen
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 21:43 - pre 236 meseci
@Dejan Lozanovic

MSSQL je bio ~100k eura... Oracle je bio ~250k eura... DB2 nismo ni uzimali u obzir jer bi nam previse vremena oduzelo usaglasavanje sa tim...

Velicinu baze od 40gb mi napravimo za nesto malo manje od mesec dana rada... Tako da faktor 'testirano i radi savrseno na bazi od 40gb' meni nista ne znaci... Da mi neko iznese dokaze da mu PostgreSQL radi sa bazom od 40 terabajta bez da pravi ikakve probleme, e onda bi vec mozda to uzeo u razmisljanje...

Ali eto, nevezano za to... Zamisli sledecu situaciju...

Solucija #1
Uzeli smo MSSQL-Oracle-DB2. Radimo 1.5 godinu bez ikakvih problema... nakon 18 meseci se pojavi problem software krene da puca, baza se strahovito uspori i sta ti ja znam sve vec ne... Mi u firmi ne mozemo da resimo problem, i sta ja radim?
Uzimam telefon i zovem baje iz Microsofta koji su mi prodali bazu.
Sta oni rade?
Salju nekoga da to popravi, taman i da je to bill gates licno, ne zanima me, ima neko da dodje i da to popravi i napravi da radi u najkracem mogucem roku.

Solucija #2
Uzeli smo PostgreSQL ili neki ekvivalentan free DB. Ista situacija, baza nakon nekog vremena stane. Pokusamo da otklonimo problem, ali ne mozemo. Sta radimo?
Uhvatimo se za usi i igramo.
Sta mozemo da uradimo je da postujemo poruke po raznoraznim newsgrupama, sa molbama i iskustvima, ali naravno, ko jos tera postgre na pola terabajta, niko nema pojma u cemu je problem, diskusije se vode po newsgrupama i takoooo...
I sta se onda desava? 1500 kladionica ne radi, stotine hiljada evra se gube svakog dana, i pravi se neprocenjiva steta u vidu reputacije kladionice itd.
Sta se desava samnom kao project leaderom?
Sefovi me spuste u Savu da malo razbistrim glavu, poizbacuju svo to 'smece' kroz prozor i pozovu ljude iz Oracle-a ili Microsofta koji ce to napraviti kako treba.


Eto tako se to radi u realnom svetu.

 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 21:51 - pre 236 meseci
Citat:
flylord: A btw, Ventura, sta mislite da postignete prebacivanjem 20 servera na jedan!? Single Point of Failure? Kad crkne jedan (jedini) server da stane ceo posao, a ne samo jedan deo? Ha. Pa kad imas takav Mission Critical service, pa valjda je onda logicno da imas vise servera?! Znas ono, load balancing, DB clastering i sl.
Ili ja stvarno nista ne znam o Win tehnologiji


Pazi ovako... Posto u svim drzavama u kojima radimo vlasti mnogo vole sportske kladionice, kockarnice, i ostale firme koje obrcu dobar novac, onda su nam svakojake inspekcije inventar u firmi...

E a kada to uzmes u obzir onda uzmes u obzir cenu 20 servera, troskove odrzavanja 20 servera, softver licence za 20 servera, povezivanje 20 servera da rade normalno, imas 20 puta vecu verovantocu da ce se nesto sjebati itd itd

Tako da jedan server koji sam po sebi ima svakojake opcije za raid, hotswap i druge carolije, moze komotno da zameni 20 ostalih servera vrlo uspesno, i da radi taj posao mnogo bolje...

Load balacing, clustering i slicne stvari sam ja kao i ti gledao samo na filmovima... I to za mene trenutno spada u domen SF-a, jer ja gledam da u sto kracem roku napravim stvar koja valja i radi... a SF ostavljam za slobodno vreme...
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 22:17 - pre 236 meseci
Citat:
ventura:
Load balacing, clustering i slicne stvari sam ja kao i ti gledao samo na filmovima...

Nemoj tako, ja sam video jednom jedan klaster Ipak sam bolji od tebe
 
0

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 22:21 - pre 236 meseci
Citat:
ventura: @Dejan Lozanovic

MSSQL je bio ~100k eura... Oracle je bio ~250k eura... DB2 nismo ni uzimali u obzir jer bi nam previse vremena oduzelo usaglasavanje sa tim...

Velicinu baze od 40gb mi napravimo za nesto malo manje od mesec dana rada... Tako da faktor 'testirano i radi savrseno na bazi od 40gb' meni nista ne znaci... Da mi neko iznese dokaze da mu PostgreSQL radi sa bazom od 40 terabajta bez da pravi ikakve probleme, e onda bi vec mozda to uzeo u razmisljanje...

Ja na zalost nemam hardver gde bi mogao da smestim bazu od 40 tb, pa da onda bacimo bilo kakve testove.Ali opet tvoji su pljunuli pare za MSSQL licencu i ne verujem da bi ga menjali sada i da im Oracle nude za 0$, mada stvar je tu uvek jasna i jednostavna kreces softvare da pises prema standardu tj da ne betoniras stvari, i pocnes sa open source resenjem, i ako shvatis da OS baza podataka ne zadovoljava performanse uvek se lako i jednostavno presaltas na oracle, a i sam si rekao da vam je sadasnji sitem decentralizovan tako da bi i sa sadanjim stanjem stvari postgresql radio posao.

Citat:
ventura:
Ali eto, nevezano za to... Zamisli sledecu situaciju...

Solucija #1
Uzeli smo MSSQL-Oracle-DB2. Radimo 1.5 godinu bez ikakvih problema... nakon 18 meseci se pojavi problem software krene da puca, baza se strahovito uspori i sta ti ja znam sve vec ne... Mi u firmi ne mozemo da resimo problem, i sta ja radim?
Uzimam telefon i zovem baje iz Microsofta koji su mi prodali bazu.
Sta oni rade?
Salju nekoga da to popravi, taman i da je to bill gates licno, ne zanima me, ima neko da dodje i da to popravi i napravi da radi u najkracem mogucem roku.

Pa iskreno receno nisam siguran da bi sa bilo kojom od gore pomenutih firmi salju ljude da sredjuju po firmicama njihove proizvode to mi nekako deluje previse iz alise u zemlji cuda. A opet oni uvek mogu da peru ruke tako sto ce reci da tvoja klijentska aplikacija pravi probleme i da je ona uzrok nestabilnosti itd....

A opet pogledaj situaciju 3 kazes sefovima to i to resenej radi sigurno do te i te velicine za vece nemam dokaz da potvrdim. A kao sto rekoh 40gb nije mala cifra, a baza ako naraste preko 40gb sa podacima to jednostavno znaci da je bilo poprilicno posla i da je ta postojeca baza podataka zaradila dovoljno para da mozes da kupis No1 od onoga sto se nudi na trzistu. Sefovi ne verujem da bi bili besni ako si u startu ustedeo 100k a zaradio sa postojecim sistemom preko 300k, sto ce reci kupis mnogo bolji sistem i jos si zaradio.
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 23:55 - pre 236 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: A kao sto rekoh 40gb nije mala cifra, a baza ako naraste preko 40gb sa podacima to jednostavno znaci da je bilo poprilicno posla i da je ta postojeca baza podataka zaradila dovoljno para da mozes da kupis No1 od onoga sto se nudi na trzistu. Sefovi ne verujem da bi bili besni ako si u startu ustedeo 100k a zaradio sa postojecim sistemom preko 300k, sto ce reci kupis mnogo bolji sistem i jos si zaradio.

Prvo nešto da razjasnimo. Kod današnjih baza 40GB se smatra malo bazom, i sa takvom MySQL može bez problema da se nosi. Isprobano u praksi. Problemi verovatno nastaju kod većih baza (nekoliko desetina terabajta), ali ja iskreno nisam imao iskustva sa njima.

Što se tiče ovog drugog da će neko da menja sistem kad dostigneš određen broj usera, to nema pojma. Ako se proceni odmah u startu da će baza da naraste na više usera nego što bi to trenutni rdbms (recimo MySQL) mogao da podnese, odmah se ide sa "robustnijim" rešenjima.


 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 00:10 - pre 236 meseci
Citat:
venturaSolucija #2
Uzeli smo PostgreSQL ili neki ekvivalentan free DB. Ista situacija, baza nakon nekog vremena stane. Pokusamo da otklonimo problem, ali ne mozemo. Sta radimo?
Uhvatimo se za usi i igramo.

Niko te ne sprečava da kupiš MySQL (ili neki drugi rdbms koji završava posao) sa supportom. Opet ćeš platiti manje para. FlyLord je dao sjajan primer sa bagerom :))

Citat:
flylord: Nemoj tako, ja sam video jednom jedan klaster :D Ipak sam bolji od tebe :p

Hehe ... firma za koju ja radim upravo radi na implementaciji istog. Ja sam najbolji ;)

Šalu na stranu, tu da se nadovežem na Dekijevu priču o premeštanju servera (rbms-a ili šta ti ja znam) kad potrošiš resurse. Sve je opet u planiranju. Ovde kod mene managment firme je izračunao da je jedan od mogućih scenarija 10k usera monthly, pa smo dobili zadatak da i tu varijantu pokrijemo, tako da se tu uključuje klastering.
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19343 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.