Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19311 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:19 - pre 236 meseci
Citat:
*NIX se je koristio (i koristi se - RH Enterprise, Solaris, HPUX) za "enterprise" jos dok je Bil koristio pelene (dodje rec)


Microsoft je imao svoj Unix (zvao se Xenix) dok Linuxa i ostale open source boranije još nije bilo ni u planu.
Commercial-Free !!!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:21 - pre 236 meseci
Citat:
@degojs

Imam i Oracle na linuxu, i ne moram da budzim cygwin na windows da bih imao HTTP server (Apache) i bazu (MySQL)


Čini mi se da za Apache i MySQL na Windowsu nije potreban Cygwin ili možda grešim?
Commercial-Free !!!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:27 - pre 236 meseci
@degojs

Taj XENIX je AT&T UNIX kod koji je MS kupio. O tome smo vec pricali ovde u advocacy. Mozda tada nije bilo Linuxa ali je bilo 4.1 BSD

Da znas, nisam ni probao da budzim windows :D mozda si u pravu za Cygwin
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:34 - pre 236 meseci
Momci momci.. Polako...

Nemojte da trpate Linux sa Solarisem, HPUX-om i drugim ozbiljnim OS-ovima..

Ovde se diskusija vodi o tome dali je Linux profesionalnije resenje od Windows platforme... :)


 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:35 - pre 236 meseci
@Dragi Tata
Ma taj nopop je napravila firma koja je nastala nakon propasti LPE-a, ja sam firmu napustio znatno pre :)


 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:38 - pre 236 meseci
Citat:
@all
Kako su virusi :D


Evo dinke može možda da ti odgovori kako ide posao sa istim :)
Commercial-Free !!!
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:39 - pre 236 meseci
Nagradno pitanje:

U čijoj reklamnoj kampanji je korišćen slogan:

"Oracle Makes Linux Unbreakable" ?


 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:45 - pre 236 meseci
To znači da je Linux bez Oracle -- breakable? :)
Commercial-Free !!!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:54 - pre 236 meseci
@ventura

Linux - Solaris - HPUX = *NIX

Ovde NIJE pitanje da li je Linux bolji od win, vec (gle cuda) da li je *NIX bolji od Win. Zasto?

Upravo se o tome radi - zatvoreno resenje (Win sada, IBM nekada) vs. otvoreno (*NIX - Linux, Solaris, ili sta vec)

Dalje, tvoja opaska da Linux nije ozbiljan je smesna (IBM zServer POWER+SUSE Linux, anybody?)

@dinke,degojs

Reklame... reklamira se i MB pivo (Svetsko, a nase!) :D
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 23:01 - pre 236 meseci
@bojan_bozovic

Jugo - Mercedes - Ferrari = *Automobil

Tvoja opaska da Jugo nije dobar automobil, pa pogledaj vlada srbije koristi juga, u mnogim filmovima se jugo pojavljuje... Kako mozes da tvrdis da jugo nije dobar automobil?


 
0

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 23:28 - pre 236 meseci
Citat:
ventura: Tvoja opaska da Jugo nije dobar automobil, pa pogledaj vlada srbije koristi juga, u mnogim filmovima se jugo pojavljuje... Kako mozes da tvrdis da jugo nije dobar automobil?



Ti ocigledno nikada nisi vozio juga?
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 23:30 - pre 236 meseci
Kako nije vozio kad poseduje Jednog? jesi li ti citao Venture postove u "frikovanju policije i..." ;-)
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 00:07 - pre 236 meseci
@ventura


za tebe jo OS dobar samo ako uz njega ide bogat ugovor o podrsci? priznajem da je to vazno za banku u kojoj radis, ali IT nije samo racunovodstvo i vodjenje baze o klijentima u tvojoj banci
server nije samo server za bazu o klijentima u banci
Dalje, tu je RH enterprise linux, SCO linux, a i za free Linux poput SUSE ima firmi koje daju podrsku za novac, mada razumem da za banku u kojoj radis mozda te manje firme koje daju podrsku za Linux nemaju dovoljnu tezinu
IBM je firma veca od tvoje banke, pomenuo si "high-end" IBM hardver koji koristite, eServer? Molim highend je zServer POWER , koji se sa eServer moze porediti kao taj Jugo koji spominjes sto se poredi sa BMW! Molim, mozda mislis da ja nisam strucan, ali nadam se da verujes da u IBM ipak nesto znaju o "enterprise" trzistu, zar bi nudili SUSE Linux na NAJJACEM kompjuteru koji imaju (zServer POWER) uz AIX da je to bas Jugo kako si se ti izrazio?
Problem je samo sto Linux za tebe nije dobar zato sto uz njega ne ide bogati ugovor o podrsci.... cccc... Bez uvrede, ti ne poznajes ni IT ni operativne sisteme.
Sistem mora da zadovolji sve potrebe koji se pred njega stavljaju - hardver firma obicno nabavlja tako da je vrlo dobar za OS i prateci softver. *NIX, koji hoces, bira se ili prema hardveru (za ono sto nije mission critical server, ili kada je hardver vazniji od OS - embedded trziste npr. superkompjuter, klaster) ili obrnuto, (mission critical server) - hajde da to stavimo u ovaj kontekst
Firma (Mercedes Benz npr) treba:
OS za kompjuterizovane masine u pogonu i za kontrolu kvaliteta - embedded OS - moze *NIX (VMELinux), QNX
OS za server za bazu o klijentima i racunovodstvo (*NIX, RH Enterprise Linux, Solaris, HPUX ili Win)
OS za superkompjuter na kome ce da se simuliraju kres testovi (*NIX)

Koliko ovde ima *NIX, a koliko Win? E u tome je poenta. Naslov ove teme: Prognoza da ce Win da pocisti SVE OSTALO do 2008? To sve ostalo nije samo Linux, vec i proprietary *NIX, MacOSX (koristi se na nekim klasterima, koristi se malo kao i ko server - HTTP, FTP, NFS).... Zivi bili pa videli :D Da nema Windowsa u ovom trenutku, DA NESTANE, tvojas bi banka koristila Solaris a salterske sluzbenice MacOSX. Baz *NIX ne bismo imali nista, sve bi stalo... Zar mislis da prognoza vremena moze da se racuna na bednom PC ju pod Windowsom ? :D
Da se win stavi u SVE sto psotoji (embedded kompjuteri, desktop, server, mainframe/superkompjuter) nece NIKADA da se desi - to bi onda ucinilo mnoge ljude vrlo nesrecnim i siromasnim
(citaj :IBM/HP/Motorola Freescale, Apple, Sun, Cray, SGI...)

*NIX. Tacka.

PS: prebacite poslovanje na Javu i Oracle, to radi i pod Win i pod *NIX. MS vas jako vezuje za sebe sa VB i MSSQL, a to vam nije dobro (v. jedan od postova gore - otvoreno vs. zatvoreno (MS) resenje) Uz Javu i Oracle spremni ste da koristite bilo koji hardver (PC,Sun,IBM POWER) i OS (Win/*NIX). Nemate troskove za doskolovavanje programera i admina (Win2000+MSSQL+VB u odnosu na *NIX/Java/Oracle). ;)

A sada brani Windows, VB i MSSQL, molim te
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 00:24 - pre 236 meseci
Citat:
dinke: "Oracle Makes Linux Unbreakable"


Da, video sam tu reklamu na aerodromu u Sijetlu :)

Nego, dinke, da se vratimo na tvoju bivšu firmu. Uštedela tolike pare na licencama, pa opet propala i kupili je kriminalci? Vidim, pomogao joj je Linux kao mrtvacu ćebe.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 00:46 - pre 236 meseci
Bojane... Nije to pitanje podrske (taj faktor meni licno uopste nije bitan)...

Bitno je da neko stoji iza toga sto kupis... Neke GARANCIJE da ce to sto ces da koristis da RADI... I bitno je da ce da ti neko dati garanciju da ce to da radi, i kako ce to da radi... I sta sve moze, i jos bitnije sta sve ne moze...

Koliko se god vi trudili da tvrdite suprotno, Linux je amaterski OS, on nema nijednu ozbiljnu primenu.

Linux ne mozes da stavis u istu recenicu sa QNX-om zbog mnogo cega. Recicu ti samo da trenutno u Astri (ne, ne radim u banci vec u sportskoj kladionici), koristimo software baziran na QNX-u u Hrvatskoj, a u svim ostalim zemljama je na RedHat-u, tako da ja najbolje znam o cemu pricam kada kazem da je Windows mnogo bolje resenje od svega toga.

Hardware danas je toliko jeftin i zamenljiv da on opste ne predstavlja nikakvu stavku kod servera... To da li cemo mi imati eServer danas, ili ako sutra stavimo zServer, to je totalno nebitna stavka... Da li cu imati 5gb rama ili 15, to su skroz nebitne stvari...


Isto tako NEMOJ da trpas Linux u isti kos QNX, Solaris, HPUX, AIX, zOS, MacOS itd... Ti operativni sistemi to ne zasluzuju, jer su razvijani skroz drugacije, iz skroz drugacijih ciljeva, i od strane skroz drugacijih ljudi, tako da po kvalitetu a i svemu ostalom ti ponizavas te OS-ove kada ih uporedjujes sa Linuxom.

Ne znam zasto je to toliko tesko da shvatis...


Da je Linux bolji, pa ja kao neki team lider, bi reko, ljudi daj da ustedimo pola miliona evra, koristicemo sve za dzabaka, Linux je do jaja... I meni bi firma verovatno dala lep bonus od 50-tak hiljada evra sto sam joj ustedeo 10 puta vise... E ali nakon godinu dana bi me nabili na kolac kada bi videli da je to ustvari corsokak...
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 01:11 - pre 236 meseci
Wow, just fucking wow!

Procitaj tu EULA koju imas uz windows... Koliko ja znam ako se cenzurisano onda si se cenzurisano i MS nema nista sa tim :D

Dalje, guraju taj windows u sve, i naravno da tvrde da je dobar za neke stvari... Svaki ciga svoga konja hvali... Veruj mi, i ja sam trgovac :D Da nije tako, Win iz gorespomenutih razloga ne bi ni bio server sistem...
Nego u MS u imaju obraz da ti prodaju djubre (VB,IE,MSSQL,Windows) a ima bolje (Java, Firefox/Opera, Oracle, *NIX/MacOSX) :D To se naziva prodavanjem ... za bubrege :D

Koliko imas iskustva sa *NIX om? Kako sam cuo, Sun ce da zameni proprietary CDE na Solarisu sa GNOME... Na Solarisu se koristi Mozilla browser... MacOSX je (barem delom) opensource, dakle ti nemas veze sa onim sto si rekao! Pa on je baziran na *BSD koji je takodje opensource!

Da nbe spominjem da je Sun clan Xorg opensource konzorcijuma.... StarOffice/OpenOffice...

(pauza da uzmem vazduh)

SunOS 4 je baziran na 4.3BSD (opensource) a Solaris na sunos4. TCPIP protokol je razvijen za BSD - opensource... Apache=OpenSource... Tex-Opensource.... AIX je takodje barem delom baziran na BSD(Opensource) bas kao i HPUX
UNICOS -(Cray) baziran na BSD... IE je baziran na opensource NCSA mosaicu.... (Win koristi BSD TCP/IP kod bas kao i Linux ili MacOSX - opensource)

(pauza)

Ja cu da stavim advocacy na ignore listu.... ili jos bolje, ne vracam se... idem na http://www.unix.com/

Zamolio bih administratora da obrise moj nalog na elitesecurity.org, zbog suvise niskog intelektualnog nivoa diskusije na [ES].

Edit by Dinke: Obrisan neprikladan rečnik.

[Ovu poruku je menjao dinke dana 22.11.2004. u 10:15 GMT+1]
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 01:57 - pre 236 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Wow, just fucking wow!
...
Zamolio bih administratora da obrise moj nalog na elitesecurity.org, zbog suvise niskog intelektualnog nivoa diskusije na [ES].


Eto, oteraste nam i Gokija, sram vas bilo.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 03:40 - pre 236 meseci
Citat:
Goki:
Ja cu da stavim advocacy na ignore listu.... ili jos bolje, ne vracam se... idem na http://www.unix.com/


Kad već ideš tamo, svrati i do www.unixsucks.com u komšiluku.

Commercial-Free !!!
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 09:06 - pre 236 meseci
Bojane, koliko ti imas godina?

Zabrinjavajuce je ako imas skoro 30 godine a imas nacin razmisljanja ranog srednjoskolca, pogotovo sto sa 30 godina trebalo bi da si naucio dosta o tome kako stvari u zivotu funkcionisu.

Posto si odustao od pracenja ovih foruma, a i ja ne zelim da se dopisujem sa gluvonemima koji konstantno okrecu temu na neke nebitne strane, budi mi pozdravljen i zelim ti da postanes najuticajni clan u open source zajednici, i da upoznas linusa licno (mozda se cak i rukujete).

 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200822.11.2004. u 09:13 - pre 236 meseci
Boki, svako ima pravo na svoje mišljenje. A što se niskog nivoa diskusije tiče, sam si tome doprineo sa svojim fuc* rečnikom.

@Ventura
I ja sam imao situaciju da je jedan bogati klijent (jedna farmaceutska kompanija) za jednu LAMP based aplikaciju umesto da istu koristi na Linux + Apache + MySQL + PHP platio sledeće:

Unix (AIX)
Oracle
Zend (Encoder + Optimizer)

Ljudi su jednostavno navikli da plaćaju support, i nemoguće im je objasniti da im je isto i sa free rešenjima. Bez namere da poredim MySQL sa Oracle-om, "right tool for the right job", a ovde je Oracle svakako bio overkill.

@Dragi Tata
Firma koju smo pominjali je bila u tvom (sada već bivšem) komšiluku, San Diegu. Propala je kao što je i većina ostalih .com kompanija propala, Linux nema nikakve veze sa time.
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19311 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.