Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi

[es] :: Nauka :: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21641 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.veljko.net.

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 14:29 - pre 235 meseci
Ovih dan dok sam vozio po gradu primetio sam veoma cudnu reklamu na bilbordima.
"ANTI POLIS" slika ribe u uniformi i satro tablete za 0.0%. alkohola u krvi i naravno sa nevericom sam izkulirao.
Ali izgleda da je prica stvarna, bar tako kazu braca Hrvati:
Citat:
Proizvedene na Islandu, usavršene u Rusiji, već testirane u Srbiji i stižu u Hrvatsku. Nakon svega 5 minuta djeluju. Ako ste imali nešto alkohola u krvi uz pomoć pilule stvar će biti svedena na 0.0 ili tek nešto malo iznad toga, pišu Jesus i Fotoalbum. Navodno nema nikakvih nuspojava. Uvoznik je za naše tržište već pronađen ali nije sigurno da će stvar kod nas biti legalna kao recimo u Srbiji gdje na svakom kiosku možete kupiti pilule-smicalice.
Monitor.hr

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=233853
http://jesusquintana.blog.hr/arhiva-2004-11.html#98550

Sve mi govori da ce provod ove zime biti iznad proseka ;)

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 14:46 - pre 235 meseci
Ja sam jos pre nekoliko meseci cuo za ovo. Ne bi bilo logicno da budu nelegalne (mada, opet, kod nas...) jer ne omogucavaju da se utvrdi nivo alkohola vec smanjuje isti tj. trezni. Znaci, napijes se k'o stoka, popijes tabletu i (skoro) ti nista nije.
E sad, da li one stvarno deluju kako treba tj. koliko su efikasne - ne znam.
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.veljko.net.

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 16:25 - pre 235 meseci
Pa to je super!
Sta bi tu bilo ne legalno ako se stvarno otreznis tj. ako nije stvar laziranja.
Onda nacelnik policije treba da izadje na TV i da kaze: "Deco ako se veceras uneredite zgutajte jednu tabletu 10 min pre nego sto sednete za volan!" ;)





 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 17:36 - pre 235 meseci
E samo nam je jos to falilo... kao da nije dosta budala u saobracaju?!
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 17:59 - pre 235 meseci
Znaci to se svodi na to da mozes piti koliko hoces ako imas tabletice.
Onda pravac na neka takmicenja !
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 18:41 - pre 235 meseci
Ma čuo sam za to, ne otrezne te već jednostavno služe da kad te panduri zaustave i nateraju te da duvaš - aparat registruje 0.0% alkohola. Opasna stvar...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 18:50 - pre 235 meseci
Te ljude treba prijaviti i pohapsiti - da li su ti ljudi svesni koliko ce ljudi da izgine zbog te budalastine? Da li bi neko zeleo da mu dete pogine na raskrsnici zbog pijane dileje koja se nagutala nekih sranja sto ga cine cistim pred zakonom?

Ljudska glupost je nemerljiva.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 18:54 - pre 235 meseci
Ako su proizvedene na Islandu, niko za njih ovde čuo nije, a verujte mi da bi bile veoma popularne :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 19:00 - pre 235 meseci
Evo i ja googlam, al nista - bice da je to patka :)

Sto me podseti na neku 1993 - kad se neko setio da ljudima valja tablete koje vodu pretvaraju u benzin - kao ruski izum, sigurno sljaka :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 19:03 - pre 235 meseci
Pa u principu nije da je nemoguće.... Čuo sam za to na par mesta, mada ja se nadam da ipak ne postoji...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 19:15 - pre 235 meseci
Naravno da je patka. Jel neko primecuje sablon:

... proizvedene na Islandu / u Rusiji / u USA ...
... po tajnoj recepturi KGB / CIA / NASA etc.

Setite se onih "cudotvornih" aditiva za motorna vozila i sve ce vam biti jasno.

Ne mogu da verujem da se ljudi jos uvek pecaju na ovo.

Mada cica u pandurskoj uniformi cini cuda u svetu advertajzinga...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 15.11.2004. u 23:43 - pre 235 meseci
Mislim da nije nemoguce... policijski aparati deluju na miris alkohola, vec sam cuo razne price kako se aparat moze zbuniti drugim jakim mirisom. Tako vise dugogodisnjih vozaca tvrdi da kad popiju bas mnogo a moraju da voze, onda samo popiju malko benzina i aparat pokazuje 0.0 (kad ih policajac pita zasto mirisu na benzin samo kazu da im je nestalo pa su pretakali pomocu plasticnog creva). Veruje se da zvake takodje smanjuju miris alkohola i zbunjuju aparat. Ako je ovo dvoje stvarno funkcionise, zasto ne bi nekakva pilula jakog mirisa?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 16.11.2004. u 07:49 - pre 235 meseci
Citat:
DaxxBGD: Mada cica u pandurskoj uniformi cini cuda u svetu advertajzinga...

Voleo bih da znam u kojoj je zemlji ono parče krpice pandurska uniforma.

Citat:
pctel: policijski aparati deluju na miris alkohola,

Mislim da grešiš, mislim da aparati ne deluju na miris, već na sam alkohol, koji se preko pluća prenosi iz našeg krvotoka u vazduh koji izdišemo (slično pari koju "dahćemo" ovih hladnih dana).
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.veljko.net.

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 16.11.2004. u 08:14 - pre 235 meseci
Citat:
Djeluje tako da pet minuta nakon uzimanja veže molekule alkohola na donji trakt, pa se kasnije izbacuju putem mokraće. U gornjem, dišnom traktu na taj način nema alkohola, pa se puhanjem u policijske mjerače ne vidi koliko ga zapravo ima u organizmu.


Ja ovo moram da testiram i javljam vam rezultat



 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 16.11.2004. u 08:20 - pre 235 meseci
Citat:
jablan: Voleo bih da znam u kojoj je zemlji ono parče krpice pandurska uniforma.

pa s obzirom na vremenske uslove, verovatno u nekoj tropskoj LOL




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.yubc.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 16.11.2004. u 11:32 - pre 235 meseci
Ja sam probao RU-21, i nije lose.
Samo sam se zezno kod jedne sitnice :), prvi put sam uzeo samo jednu tabletu, a trebalo je dve pa nije delovalo, dovoljno.
Drugi put sam zvekno dve i smorio se svi oko mene su bili pijani a ja strejt :(.
Samo nisu cista posla sa tim tabletama sutra dan sam bio ko debil mozak je "kao" radio, samo je falilo da mi ispadaju stvari iz ruke.

Ma RASO je zakon!

http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 16.11.2004. u 20:12 - pre 235 meseci
Citat:
jablan: Voleo bih da znam u kojoj je zemlji ono parče krpice pandurska uniforma.


U zemlji snova...

Evo saljem scan iz danasnjeg Blica...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 16.11.2004. u 20:32 - pre 235 meseci
Najbolje bi bilo da se angažuju naučnici da smisle način da izmere količinu tih tabletica u krvi (ne bi trebalo da bude teško) i onda ako te uhvate da si se nagutao kazna treba da bude streljanje na licu mesta!!! Pa kad crknu dve-tri stoke uverene da mogu da voze u pijanom stanju da vidiš kako će naglo svi prestati da se kljukaju kojekakvim sranjima.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 16.11.2004. u 21:23 - pre 235 meseci
Meni samo nije jasno kako je uopšte dozvoljeno da se nešto što je očigledno namenjeno prevari i smanjenju sigurnosti u saobraćaju, prodaje na trafici poput žvaka i bombona.To bi bilo isto kao kada bi na trafici mogao da kupiš bombu, onako potpuno legalno.Ja se samo nadam da to neće potrajati, inače se "normalnim" ljudima uopšte ne isplati da se uključuju u saobraćaj.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi 16.11.2004. u 21:42 - pre 235 meseci
@ilic igor

Citat:
Ja sam probao RU-21, i nije lose.
Samo sam se zezno kod jedne sitnice :), prvi put sam uzeo samo jednu tabletu, a trebalo je dve pa nije delovalo, dovoljno.
Drugi put sam zvekno dve i smorio se svi oko mene su bili pijani a ja strejt :(.
Samo nisu cista posla sa tim tabletama sutra dan sam bio ko debil mozak je "kao" radio, samo je falilo da mi ispadaju stvari iz ruke.

Ma RASO je zakon!



Trebao si da popijes jos neku pa da slogiras :D Ko zna kakvo je s***** ta tableta...

Sto se alko testa tice - nema problema. Ako je tableta stvarno efikasna i nemoguce je zabranom spreciti njeno koriscenje nema problema. Kolicina alkohola u krvi moze se meriti i pomocu malog uzorka krvi (poput kolicine secera u krvi...) Dakle, ono "za 0.0% alkohola u krvi" je moguce samo ako su tablete radjene po tajnoj recepturi KGB :D Ko hoce da se truje - samo napred! Ko zna sta je u toj tableti... Sigurno, nikakvu kontrolu to NIJE moglo da prodje... (policajci nisu bas toliko glupi...) Mislim, neka neko proba LEGALNO da uveze to s*****...
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Anti polis - za 0.0 %. Alkohola u krvi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21641 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.