Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba ideja

[es] :: Art of Programming :: Treba ideja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9499 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gruktar
Nemanja Jovanovic

Član broj: 7006
Poruke: 34
*.my-trion.net.



Profil

icon Treba ideja26.12.2002. u 21:07 - pre 258 meseci
Treba da idem na takmicenje iz informatike, a nemam ideju koji program da
napravim, pa vas molim da mi predlozite neki; Prosle godine sam bio treci
sa programom za kontrolu paralelnog porta; Prvo i drugo mesto su bili neka
enciklopedija grcke mitologije i program za test krvi(upises podatke o krvi
i kaze ti da li je krv zdrava); Program treba da bude originalan i nesvakidasnji;
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Treba ideja27.12.2002. u 03:21 - pre 258 meseci
program za komuniciranje sa vanzemaljcima ?
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
195.252.103.*

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Treba ideja27.12.2002. u 09:20 - pre 258 meseci
Napravi telefonski imenik (licni) koji ce pozivati preko modema brojeve iz imenika... Moze da bude i adresar sa opcijom stampanja adresa na koverte... i kalendar, koji ce da salje email cestitku na neciji rodjendan (nekoga iz imenika) ...
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Gruktar
Nemanja Jovanovic

Član broj: 7006
Poruke: 34
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Treba ideja27.12.2002. u 09:23 - pre 258 meseci
Bilo za vanzemaljce; Lose proslo;
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Treba ideja28.12.2002. u 02:20 - pre 258 meseci
napravi nešto za administraciju LAN-a. i to prezentiraj kao praktičnu upotrebu za školske mreže di učenici "haraju" da se izrazim. I ako bude uspješno eto ti prvog mjesta :)
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

Gruktar
Nemanja Jovanovic

Član broj: 7006
Poruke: 34
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Treba ideja31.12.2002. u 16:05 - pre 258 meseci
Nisam bas sposoban za pravljenje programa za mrezu, a i da ga napravim pitanje je da li ce na takmicenju biti umrezeni racunari pa mozda ne budem mogao da ga prezentujem;
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.23.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Treba ideja31.12.2002. u 17:12 - pre 258 meseci
Samo nesto, zar to ne treba da bude tvoja ideja i tvoj rad?! a ne da napravis anketu sta bi se ljudima najvise svidelo :))) pa to da pravis...
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

Gruktar
Nemanja Jovanovic

Član broj: 7006
Poruke: 34
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Treba ideja07.01.2003. u 11:33 - pre 258 meseci
Vazno je da program bude moj, a odakle mi ideja komisija uopste ne gleda, tako da ideja ne mora da bude moja;
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Treba ideja07.01.2003. u 14:49 - pre 258 meseci
Ok, onda napiši jedan mikrokernel.

O tome imaš literature na pretek, a ne treba mnogo koda napisati -- mašinskog neka bude 20-150kB, i eto dobrog rezultata.


Ako nećeš to, onda program za ,,test mokraće'' -- upišeš podatke i kaže ti pišaš li zdravo. Sve što ti treba možeš saznati odlaskom do obližnje ambulante, i na rezultatima piše u kom opsegu rezultati valjaju (ukoliko se dobro sećam). :)

Pozdrav
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.219.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Treba ideja09.01.2003. u 10:39 - pre 258 meseci
Hahaha, ovako sam nesto ja radio :)

samo ne dal pisas zdravo vec dal si mastan :)

Izmeris se na par mesta kljunastim merilom, uneses podatke i ovaj ti kaze kolko procenata tebe je mast :) i u koju kategoriju spadas... prilicno je lako odraditi, a bude nekako istripovano, te imas prodju ;))

Spoj vise tih gluposti (mokraca, krv....) i valjda ces imati dobar rezultat

p.s. a ako tebi nije vazno sta pises vec ti je vazno samo da prodjes dobro i da komisija to prihvati, uzmi neki open source program, predstavi ga ko svoj i uzivaj :D
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

Gruktar
Nemanja Jovanovic

Član broj: 7006
Poruke: 34
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Treba ideja13.01.2003. u 20:13 - pre 258 meseci
Mislim da sam dobio ideju za program dostojanstven prvog mesta; Program ce zamenjivati desktop i umesto da budu samo precice, ima odeljke posebno za precice, web linkove i foldere, i ima ugradjen neki explorer u sebi; Program bi trebalo da olaksa koriscenje i snalazenje na kompijuteru; Sada imam problem kako da nazovem program, i ne znam kako da otvorim My Computer, My Network places, Recycle Bin i My Documents iz programa;
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Treba ideja13.01.2003. u 21:04 - pre 258 meseci
Active Desktop? :D
 
Odgovor na temu

dRock9
Kragujevac - Beograd

Član broj: 4217
Poruke: 54
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Treba ideja15.01.2003. u 16:44 - pre 258 meseci
Ne bih da te razocaram, ali takvih programa ima koliko god hoces... Nisam potrazio ali mozda se nadje cak i neki u OpenSource varijanti, pa mozes da skratis muke...

Ne znam kakvog je tipa tacno to takmicenje na koje ides, mada lici na neku vrstu smotre. Dok sam ja bio u srednjoj skoli bila je aktuelna neka smotra radova koja ne obuhvata samo programiranje. Iako je bilo na republickom nivou, cela stvar mi je licila na zajebanciju, a na kraju sam zakljucio da su to neki matori profani organizovali kako bi se izreklamirali, uzeli neku kintu i preneli poruku da jos sluze necemu...
Elem, ja sam radio rad iz informatike i bazirao sam se na stringovima i procesiranju teksta (niza karaktera). Rad je sadzao oko 18 prezentacionih programa koji demonstriraju algoritme opisane u radu, koji je takodje bio prilozen - nesto u formi naucnog rada. Zanimljivo je koliko ljudi je pravilo slicice i lepe programe (mada se profesori pale na to jer su relativno glupi, tako da sam i sam napravio program za prikaz rada demonstracionih programcica koji je vizuelno bio vrlo atraktivan, ali u sustini nepotreban i debilan). Ipak sam se okrenuo algoritmima i isao u detalje. Naravno vecinu toga nisam sam smislio vec sam koristio brojnu literaturu, ali bilo je 4 ili 5 autenticnih algoritama koje sam napravio u srednjoj skoli (a u vezi nekih drugih priprema). Iako nije bio mnogo atraktivan taj rad je mnogima (uglavnom profanima) dokucio uparivanje, parsiranje i slicne stvari.
To je bila prva nagrada.

Ti sam odluci, ali proceni svoja znanja sposobnosti i koliko si spreman da se posvetis nekom radu. Na kraju samo treba da ih ubedis da si ulozio maksimum, sto ne mora biti tacno....

Jos jedan predlog: Ljudi se cesto pale na stvari koje ne znaju ili ne razumeju, pa se to moze iskoristiti. Samo pazi, jer ima i onih koji se uvrede (jer smatraju da hoces da dokazes da si bolji od njih). Znam jednog takvog profana, koji je bio glup kao tocilo, ali je voleo da se qrci, srecom mi nije predavao :)

Pozdrav !

PS Kompjuter se pise bez i :)
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.124.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Treba ideja16.01.2003. u 23:17 - pre 258 meseci
zasto jednostavno ne reci racunar? i nema nikakvih nedoumica oko pisanja + je srpska rec :)

inace, cinjenica je da lepi i sareni programi dobro prolaze, ne oni koji su najkomplikovaniji za izradu i za ciju izradu je potrebno najvise znanja... takodje je tacno da cesto prolaze i razne stvari koje nisu programi, recimo prezentacije pravljene o omiljenoj grupi, 3d animacije i slicne stvari... na jednom takmicenju je neki klinac napravio svoju kucu koristeci neki od onih fensi programa za enterijer i bio prvi, a na drugom je jedan lik napravio animaciju o nekom crvu koji jede jabuku :)... zatim je drugi na gradksom napravio powerpoint prezentaciju o bitlsima, bruka likova sajtove koji su cist html, cesto radjeni u front page :)))

ima raznih,i naravno to takmicenje nece pokazati tvoje pravno znanje jer komisija obicno nije dovoljno kompetetna i nema poznavanja u svim oblastima.
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Treba ideja17.01.2003. u 01:53 - pre 258 meseci
Evo ti moga iskustva (mada davnog, ali ipak iskustva :):
U osnovnoj školi sam pravio relativno ,,složen'' program za DOS (sa upotrebom modema, izmenom fontova na PCL štampačima, jednostavnije baze podataka, i još neke gluposti kao što je automatska izrada tabela), a zauzeo sam tek 9. mesto. A svi koji su pravili u VB-u za Windows neke već opisane ,,filmiće sa dugmićima'' su bili bolje plasirani.

Naravno, vremena su se izmenila, i sada se već dovoljno često vidi ,,šareno'', pa to i nije neka prednost. Zato napiši jedan mikrokernel, i nema da brineš :) Ako već ne znaš gde da počneš, kreni sa stranice www.l4ka.org, preuzmi izvorni kod, dobro ga prouči, i eto ti prve nagrade (ako uspeš da ih ubediš da si ti to pisao). Ako ti treba prateći rad uz to (mada na engleskom ili nemačkom), lako će se naći :)

A kada sve to dobro proučiš, priključi nam se na forumu ,,Kernel i OS programiranje'' da i nama ostalima objasniš.

Dogovoreno?

PS. Zar nije srpski umesto ,,racunar''? :)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Gruktar
Nemanja Jovanovic

Član broj: 7006
Poruke: 34
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Treba ideja17.01.2003. u 10:54 - pre 258 meseci
U odnosu na ostale programe prosle godine program za desktop se moze okarakterisati inovativnim;
Mozete li da mi date linkove ka nekim takvim programima da malo kradem delove iz njih;
Sta je to Mikrokernel; Rado bi probao da ga napravim da znam sta je;
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-1.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Treba ideja18.01.2003. u 03:02 - pre 258 meseci
Pa imaš dosta literature na l4ka.org (pogledaj ,,publications'' odeljak). Kad nađeš vremena, a ti pročitaj.

A ako te interesuje nešto za desktop, pogledaj kako to rade gnustep.org, kde.org, gnome.org, i drugi (brojni svakako).

Pozdrav
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Gruktar
Nemanja Jovanovic

Član broj: 7006
Poruke: 34
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Treba ideja18.01.2003. u 21:11 - pre 258 meseci
Ideja za desktopom otpada; Razgovarao sam sa jednim koji je bio u komisiji i kaze da
sve to previse lici na explorer u malo poboljsanom smislu i da nema mnogo inovativnosti; Medjutim mozda da napravim program koji ce na ljudskoj konturi da pokazuje ankupukturne tacke i da program bude neka vrsta enciklopedije ankupukture; Zgodno je i to sto se komsinica bavi ankupukturom;
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Treba ideja19.01.2003. u 10:07 - pre 257 meseci
Izvini, ali ideje su ti smešne... Samo brukaš druge. Valjda je cilj da radiš nešto lepo, zanimljivo i interesanto najpre tebi a onda i drugima. Sada da li će tamo nekom da se svidi taj program kakve veze ima... Pa na smotri informatičara prošle godine, pobedio je tip koji je predstavio encrypt engine razvijen u Pascal-u. Program je hvatao string, menjao redosled reči i znakova i dodavao brojeve na početak i kraj string-a pomoću kojih je oisti vraćao u prvobitni oblik. Svako sa boljim poznavanjem anagrama je mogao da pročita "šifrovan" zapis.

Što se predloga tiče:

- Razvoj neke aplikacije bazirane na Gecko-u i Mozilla-i
- Nešto sa mrežnim programiranjem (IM protokoli, sinhronizacija i slično)
- DNS server sa nekom ultra super funkcijom
- MikroKernel (već gore opisano, zamisli, pojaviš se i kažeš kakvi programi ja imam svoj OS)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

y0gie
Slovenija

Član broj: 7615
Poruke: 21
*.dial-up.arnes.si



Profil

icon Re: Treba ideja21.01.2003. u 19:44 - pre 257 meseci
Napravi program koji može da se nauči koje web stranice se korisniku najviše sviđaju (naravno to ovisi od texta na stranici i možda i slika :)). Tako može program sam (kasnije kad nauči) skratiti dosadu korisniku i sam iztražiti nešto za korisnika i predložiti mu to.

Čuo sam za slične stvari ali nikad nisam vidio ili imao šanse da izprobam nešto ovako. I sam nešto razvijam ali nemam baš mnogo vremena za zajebancije.
Bez Muje nema struje
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Treba ideja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9499 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.