Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije

[ Pregleda: 18680 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.227.eunet.yu.



+1 Profil

icon Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije07.11.2004. u 14:16 - pre 236 meseci
Treba mi golima podataka o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije. Molio bih da mi neko da interesantne linkove do tekstova za eksploataciju (na srpskom).
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije07.11.2004. u 18:46 - pre 236 meseci
http://www.sida.org.yu/
http://www.jazas.org.yu/
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.23.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije07.11.2004. u 20:30 - pre 236 meseci
Ovi linkovi se uglavnom sastoje iz brosura namenjenih sidi a meni treba za tako reci naucni rad.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
213.244.197.*

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije07.11.2004. u 21:40 - pre 236 meseci
http://www.medicina.hr/clanci/hiv_i_aids.htm
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.58.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije08.11.2004. u 11:26 - pre 236 meseci
Mikky god job, samo treba sad ovo da prekucam (prevedem)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
213.240.54.*

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije30.11.2006. u 11:41 - pre 210 meseci
Sida se ne prenosi poljupcem i zagrljajem

Sida se ne može dobiti rukovanjem, poljupcem ili zaštićenim seksualnim kontaktom sa zaraženom osobom. Odlazak u restoran ili vožnja autobusom takođe ne spadaju u “rizična ponašanja”, jer se HIV ne može preneti korišćenjem pribora za jelo koji je koristila osoba zaražena HIV-om niti dodirom sa zaraženim.

Iako se o sidi dosta govori u medijima, česte su zablude o tome kako se ova bolest prenosi. Ljudi misle da ako dele pribor za jelo sa osobom zaraženom HIV-om mogu da obole od side, jer u pljuvačci virusa ima, ali on je u izuzetno malim količinama koje nisu u stanju da izazovu HIV infekciju u drugoj osobi - objašnjava za „24 sata" Ana Kranjc iz JAZAS-a i dodaje da se iz istog razloga HIV ne prenosi ni poljupcem, osim u slučaju kada oba partnera imaju velike posekotine u ustima ili desni koji jako krvare.

Znoj je takođe telesna tečnost s malom koncentracijom virusa, tako da rukovanje sa zaraženom osobom ne predstavlja nikakvu opasnost za HIV negativne.

Istraživanja pokazuju da HIV ne opstaje dugo na otvorenom vazduhu, tako da je nemoguće da se ovaj virus prenese pljuvanjem, kijanjem, grljenjem ili sviranjem istog muzičkog instrumenta. Takođe HIV-om se ne može inficirati u bazenu, u tuš kabini ili preko iste mašine za veš ili daske na wc šolji. Ni ujed komarca nije način na koji može da se dobije sida.

Bitno je naglasiti i da ako se pri seksualnom odnosu sa zaraženom osobom pravilno koristi ispravan kondom, rizik za infekciju ne postoji.

Za borbu protiv side 12,2 miliona $
DONACIJA "Globalni fond", međunarodna fondacija za borbu protiv side, odobrio je Srbiji donaciju od 12,2 miliona dolara za novi petogodišnji projekat. Cilj projekta koji će sprovoditi Ministarstvo zdravlja, je zaustavljanje širenja HIV infekcije, kao i obezbeđivanje podrške i lečenja obolelih.

Najčešći načini inficiranja
- Nezaštićeni seksualni odnosi sa zaraženim partnerom
- Ubrizgavanje droge u venu korišćenjem igle koju je prethodno koristila inficirana osoba
- Vertikalna transmisija sa zaražene majke na dete

NAPOMENA: HIV se na ove načine prenosi zato što je virus prisutan u seksualnim tečnostima i u krvi zaraženih ljudi. Ima ga i u svim ostalim tečnostima u telu ali je samo u navedenima njegova koncentracija dovoljna da izazove infekciju.

Moj Sajt

Srodne teme:
Virus HIV je covekov izum?
Nova kampanja borbe protiv SIDE - Podaci o zaraženim kod nas i u svetu
Origin of AIDS - kako je nastala sida?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Seminarski rad - Trebaju mi podaci o Sidi (AIDS-u), HIV virusu za referat iz biologije

[ Pregleda: 18680 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.