Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Origin of AIDS - kako je nastala sida?

elitemadzone.org :: MadZone :: Origin of AIDS - kako je nastala sida?
(Zaključana tema (lock), by boki)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17758 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shumar
Andrej Radović
Ljubljana

Član broj: 12624
Poruke: 114

Sajt: www.last.fm/user/shumar


+1 Profil

icon Origin of AIDS - kako je nastala sida?20.08.2005. u 10:15 - pre 226 meseci
Neshto sam gledao stare brojeve casopisa RollingStone, pa sam u jednom (od 19. marta 1992) nasao veoma interesantan tekst o nastanku side. E, sad, ja sam hteo da postujem taj text na ES, al mi bilo glupo, pa sam ga potrazio na netu. I nashao!

Rolling Stone, Issue 626, 19 March 1992, pp. 54-59, 61, 106, 108
Nastavak - Published in Rolling Stone, 9 December 1993, p. 39
Kolekcija linkova na clanke i knjige o nastanku side

Takodje je bila neka emisija u nastavcima koja se bavila istom tematikom. Pa, eto, kad sam sve ovo nashao, ajde malo da prodiskutujemo o nastanku ove opasne bolesti!
 
0

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.243.eunet.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?20.08.2005. u 15:42 - pre 226 meseci
Virus su napravili Amerikanci i onda optuzili majmune za to:
"Vidi sta su uradili ovi majmuni!"

...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
0

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?20.08.2005. u 19:11 - pre 226 meseci
Ameri napravili,to je bar jasno kao dan....Oni su odgovorni i za sidu i za rak...
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?20.08.2005. u 23:11 - pre 226 meseci
ma da... as usual, blame USA
 
0

shumar
Andrej Radović
Ljubljana

Član broj: 12624
Poruke: 114

Sajt: www.last.fm/user/shumar


+1 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 12:13 - pre 226 meseci
Vi ochigledno niste procitali one tekstove, sa linkova, cause oni NISU optuzili majmune, vec 3 naucnika za eksperimente na ljudima u Poljskoj, Belgijskom Kongu, Jugoslaviji (!) itd. E, shto je nekim ljudima muka da chitaju...
 
0

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 12:28 - pre 226 meseci
Nije sve tačno što pročitaš na internetu.USA je kriva i to je to.Mislili su da će na taj način da potamane crnce i pedere ali se otelo kontroli.
 
0

dobio_7

Član broj: 54740
Poruke: 157
*.dialup.neobee.net.

Sajt: pcopisi.mojblog.co.yu


+1 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 15:37 - pre 226 meseci
Citat:
Corey: Nije sve tačno što pročitaš na internetu.USA je kriva i to je to.Mislili su da će na taj način da potamane crnce i pedere ali se otelo kontroli.


Pa sad ako su bili pametni da naprave tako opak i otporan virus, onda su sigurno znali da ce se otrgnuti kontroli, a tu je i $$$ koji se obrcu na milijarde od lekova protiv side, pa regulisanje broja stanovnika i sl.
Sto rece jednom neki link u "Biserima" (neki nas doktor u US, ako je to istina) kako je Magic Jonson zarazen jer je preterao sa zaradom (par milijardi $$$ mislim) pa je bio red da sad te pare vrati za lek od side.

Oni koji misle da ne postoje globalne zavere su obicni 'praznoglavci' po meni.

A kako je sida nastala niko nece saznati, ko sto se ne zna nio sta je stvarno bilo sa hitlerom a ako je neko danas cito Novosti mogao je da vidi da Gagarin nije bio prvi covek u svemiru (ocekivano).
http://pcopisi.mojblog.co.yu/ - Besplatni i Shareware programi!

Premium korisnici RS skinite: http://pcopisi.mojblog.co.yu/1...n-download-manager/110661.aspx

.: OD NAS NE ZAVISI :.
 
0

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 16:24 - pre 226 meseci
Jel se ovi ljudi iznad zezaju, pa zaboravljaju da stavljaju [sarkazam] tagove ili nesto bezveze?
Clanak je interesantan (mada nisam smogao snage celog da ga procitam) ali poput ostalih teorija o prelasku virusa na coveka tesko dokaziv....
 
0

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 18:33 - pre 226 meseci
Virus je vestacki kreiran u nekoj od tajnih laboratorija. Postoji lek ali se ta informacija krije, Bog te pitaj zasto? Predpostavljam zato da bi mafija namlatila pare prodajuci skupe lekove inficiranim ljudima. Mislim da bi americke tajne sluzbe konacno mogle da povedu jednu ozbiljnu istragu o tome ko najvise zaradjuje na tim lekovima. To je zaista skandalozno da se farmaceutskim kompanijama tolerise takva pljacka i otimacina kada lek postoji!

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2005. u 19:36 GMT+1]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 18:44 - pre 226 meseci
Citat:

Virus je vestacki kreiran u nekoj od tajnih laboratorija. Postoji lek ali se ta informacija krije,


Bshit... da je neko hteo da smisli virus koji ce da masovno potamani ljude, smislili bi nesto daleko smrtonosnije i efikasnije od AIDS-a, a tako nesto postoji i te kako po hi-tech labovima, samo se ipak cuva sasvim dobro (recimo botulinum, antraks i sl...).

AIDS je najverovatnije prirodna evolucija virusa na delu - kao i gomila novih gripova koji se javljaju pa neki od njih (jednom u par decenija) postane vrlo smrtonosan za ljude iako su njegovi preci (od tog virusa) potpuno bezopasni za coveka... jednostavno, desilo se da HIV virus bude tako gadan za coveka - i to je to.

Oko USA zavera... pa AIDS uopste ne ubija najvise ljudi svake godine - od malarije godisnje umre 15 (petnaest) puta vise ljudi nego sto umre od AIDS-a (svakih 20 sekundi jedno dete u Africi umre od malarije) i po stepenu infektivnosti je na trecem mestu posle akutnih respiratornih plucnih infekcija i tuberkuloze, daleko infektivniji od AIDS-a.

Svake godine 300-500 miliona ljudi oboli od ove bolesti, oko 90% u sub-saharskoj Africi - sa 16% godisnjim rastom po predvidjanjima WHO-a. Oko 3 miliona ljudi umre svake godine od malarije sto je oko 5% svih smrtnih slucajeva u svetu - pogodite gde najvise.

Mislite malo o tome. Po ovim podacima - izgleda kao perfektna zavera - da nije i malarija podla USA zavera protiv siromasnih azijata i afrikanaca - give me a break.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 21.08.2005. u 19:50 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 19:40 - pre 226 meseci
Citat:
Virus je vestacki kreiran u nekoj od tajnih laboratorija. Postoji lek ali se ta informacija krije


Bez obzira koliko je ova teorija blesava, procitao sam je na mestu na kojem nisam
ocekivao da cu je videti - u mesecnom odeljku jednog lokalnog lista u San Francisku,
koji periodicno donosi confidential ili malo poznate (a ipak, cini mi se vrlo detaljne, i
verovatno verodostojne) detalje istorije grada.

U rubrici u kojoj je bilo detalja o tome ko poseduje vecinu gradskog zemljista i kako je
tekla tuca oko toga, zatim detalja o Edgaru Hoover-u i njegovim odlukama vezanim za
filmski lobi kao i o pederskim sklonostima, pojedinim likovima iz Black Panthers
organizacije (militantni crnci iz doba Malcolm X-a i Muhamed Ali-a), jazz velikanima
(John Coltrane) i njihovim bivstvovanjima, bezbol igracu Joe Di Maggio-u (muz Merilin
Monroe), kosarkaskoj legendi Bill Russell-u (igrao u NCAA za USF, potom osvajao
gomilu titula sa Boston Seltiksima).

Sve te price su mi delovale vrlo verodostojne, sa gomilom navedenih detalja iz zivota
(gde je ko isao u skolu, sta je radio, sa kime se druzio, pio, sta je kada rekao sto se
posle ostvarilo, itd, itd).

Elem, u jednoj od tih prica, (dobro se secam - clanak sam citao u vozu do posla neke
98-me) pominje se upravo ta prica. Laboratorija koliko se secam nije bila tajna,
definitivno se nalazila na zapadnoj obali, i bila je finansirana od strane katolicke crkve
a cilj je bio da se kreira smrtonosni virus za liberalne kategorije - umetnike, pedere,
narkomane - koji su vidjeni kao neprijatelji katolika i ekstremne desnice uopste.

Razlog zasto sam ovo dobro zapamtio je sto sam identicnu pricu cuo negde 92-ge sa
sasvim druge strane planete, od jednog vrlo pametnog coveka koji nikada nije pricao
gluposti i sirio mitove,

Imajuci u vidu da je SF prilicno liberalno mesto (na zalost, umetnika je sve manje, ali
ostalih ne nedostaje), mozda bi se nesto moglo uzeti sa rezervom.

Ipak, gde ima dima, mora da ima i vatre.

 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 20:06 - pre 226 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
... pa AIDS uopste ne ubija najvise ljudi svake godine - od malarije godisnje umre 15 (petnaest) puta vise ljudi nego sto umre od AIDS-a (svakih 20 sekundi jedno dete u Africi umre od malarije) i po stepenu infektivnosti je na trecem mestu posle akutnih respiratornih plucnih infekcija i tuberkuloze, daleko infektivniji od AIDS-a.


Hmmm...
Uradio sam mali Research u vezi ovoga i ispada da nisi baš upravu...

Po statistikama, UCLA Department of Epidemiology trde da ~1.3 miliona ljudi umru godišnje od malerije, dok UMAIDS tvrdi da je za 2004 godinu umrlo ~3.1 miliona.

Dok broj infikciranih ljudi pobeđuje malerija, 300 vs. 40 miliona.

Malo mi je krivo zato što sam baš najpametniji post našao da kritikujem al...

Slažem se da je AIDS prirodna evolucija. Gledao sam jednom jednu emisiju (secrets of human) koja je objašnjavala borbu između virusa/bakterija protiv ljudskog bića pa i teoriju revolucije side, i jako me iznenadilo kako mi a i virusi brzo evoluišu. Je ste li znali da bakterije/virusi svakih 20 minuta naprave novu generaciju bakterija koje su pametnije nego prehodni? Znači ako jedno telo na planeti napravi novu generaciju virusa koja je pametnije nego ljudsko telo, svako ko je u dodiru sa njime imaće isti virus i biće infekciran...
 
0

zocha
**odjavljen**

Član broj: 16836
Poruke: 21
195.252.89.*



Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 20:35 - pre 226 meseci
Citat:
CONFIQ

Slažem se da je AIDS prirodna evolucija. Gledao sam jednom jednu emisiju (secrets of human) koja je objašnjavala borbu između virusa/bakterija protiv ljudskog bića pa i teoriju revolucije side, i jako me iznenadilo kako mi a i virusi brzo evoluišu. Je ste li znali da bakterije/virusi svakih 20 minuta naprave novu generaciju bakterija koje su pametnije nego prehodni? Znači ako jedno telo na planeti napravi novu generaciju virusa koja je pametnije nego ljudsko telo, svako ko je u dodiru sa njime imaće isti virus i biće infekciran...


Kao i mnogo puta do sada zamenom teza do pogrsnog zakljucka!!!!

Virus AIDS-a je DEFINITIVNO vestacki stvoren. To nikada (izuzev u "populisticke" tj. novinarske svrhe) nije dovodjeno u pitanje.

Jednostavno receno: prirodno virus moze da evoulira za 1 maxium 2 "stepenice". Normalne su pojave ovo prvo (1 stepenica) slucajnost (u najvecem broju slucajeva) je drugi slucaj. Virus side je evoulirao nekoliko (cak tvrde i vise od 10) stepenica odjednom. Prirodno nemoguce jer prirodno bi bilo da postoje organizmi koji se bore protiv takvih virusa. Pririoda se brine o tome: virus evoluira za toliko da prevazidje trenutno odbrambene mehanizme organizama, a onda obrambeni mehanizmi evouliraju da se bore protiv virusa. Pa opet u krug.... "Brza" evolucija ili cak revolucija virusa je moguca SAMO ako i njegova okolina prati istu brzinu evolucije ili revolucije. Ali do sada nije (bar javno) poznat ni jedan drugi organizam sa takvim tempom kao sto bi po opisu trebao da ima virus AIDS-a.

Takodje je poznato da se velike kolicine raznih virusa (ali i drugih mikroorganizama) kreiraju u laboratorijama. Prema tome virus AIDS-a nije ni prvi a, nazalost, ni poslednji.

Pravo pitanje je kako je "pobegao" iz laboratorije!!!
Diskutabilno je kako pojedin virus dospe u "siroke narodne mase". Izuzetno je tesko poverovati da je to neko uradio namerno jer, za razliku od laboratorije, na otvorenom mikroorganizme je prakticno nemoguce kontrolisati. Kreiranje virusa koj deluju samo na odredjenu rasu ljudi je cak van domena fantastike.

Sta je i kako poslonaopako u vezi sa ispitivanjem i testiranjem virusa AIDS-a mozda i saznamo jednog dana. Velika je verovatnoca da necemo....
 
0

van t hoff

Član broj: 13138
Poruke: 230
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?21.08.2005. u 20:53 - pre 226 meseci
Citat:
zocha: Kao i mnogo puta do sada zamenom teza do pogrsnog zakljucka!!!!

Virus AIDS-a je DEFINITIVNO vestacki stvoren. To nikada (izuzev u "populisticke" tj. novinarske svrhe) nije dovodjeno u pitanje.

Jednostavno receno: prirodno virus moze da evoulira za 1 maxium 2 "stepenice". Normalne su pojave ovo prvo (1 stepenica) slucajnost (u najvecem broju slucajeva) je drugi slucaj. Virus side je evoulirao nekoliko (cak tvrde i vise od 10) stepenica odjednom. Prirodno nemoguce jer prirodno bi bilo da postoje organizmi koji se bore protiv takvih virusa. Pririoda se brine o tome: virus evoluira za toliko da prevazidje trenutno odbrambene mehanizme organizama, a onda obrambeni mehanizmi evouliraju da se bore protiv virusa. Pa opet u krug.... "Brza" evolucija ili cak revolucija virusa je moguca SAMO ako i njegova okolina prati istu brzinu evolucije ili revolucije. Ali do sada nije (bar javno) poznat ni jedan drugi organizam sa takvim tempom kao sto bi po opisu trebao da ima virus AIDS-a.

Takodje je poznato da se velike kolicine raznih virusa (ali i drugih mikroorganizama) kreiraju u laboratorijama. Prema tome virus AIDS-a nije ni prvi a, nazalost, ni poslednji.

Pravo pitanje je kako je "pobegao" iz laboratorije!!!
Diskutabilno je kako pojedin virus dospe u "siroke narodne mase". Izuzetno je tesko poverovati da je to neko uradio namerno jer, za razliku od laboratorije, na otvorenom mikroorganizme je prakticno nemoguce kontrolisati. Kreiranje virusa koj deluju samo na odredjenu rasu ljudi je cak van domena fantastike.

Sta je i kako poslonaopako u vezi sa ispitivanjem i testiranjem virusa AIDS-a mozda i saznamo jednog dana. Velika je verovatnoca da necemo....
Ne znam da li primjecujes da ti pricas populistickim ili rijecnikom nekog novinarskog clanka u kome neka tema treba da se priblizi neupucenom citaocu. Kave stepenice ? Sta ti to znaci, cijela ta prica sa stepenicam je toliko opsta i nevezana ni za sta posebno, a tu mislim na neki naucni termin, koji definise neku pojavu ili proces.

Ono sto ti radis je da donosis zakljucke ne na osnovu znanja iz oblasti u kojoj ti je zakljucak, vec iz druge. Kao kada bih ja rekao vidi rozi auto mora da mu je motor ispod 1500 kubika, mozda da, mozda i ne.
Tako razmisljati je normalno, ali nemoj onda toliko biti siguran svoj zakljucak.

Velike kolicine novih virusa i mikroorganizama se ne kreiraju, gotovo nigde, a pogotovo ne velike kolicine, niti postoji tehnologija niti svrha, sem mozda vojne, a onda nema ni ko to da placa. A novu Bakteriju ni virus jos niko nije stvorio, bar ne u poznatom naucnom svijetu (mozda izlovovao drugi soj , mjenjao, ali stvorio, ne).

[Ovu poruku je menjao van t hoff dana 22.08.2005. u 00:21 GMT+1]
 
0

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?22.08.2005. u 08:25 - pre 226 meseci
"...Sada cu govoriti o dva brata iz Demokratske Republike Kongo. U pitanju su dva brata majmuna - simpanze. Jedan se zvao Merlin i ziveo je do 1985. godine. Koristili su ga u americkim vazduhoplovnim jedinicama u Kongu da regrutuje druge majmune za neke cudne americke vojne ciljeve. Godine 1985. Merlin je umro od starosti, a iz njegovog tela je tek nedavno bio izolovan jedan virus pod imenom Simian immunodeficiency virus (SIV). Danas znamo da od SIV-a potice virus HIV1, to jest virus side. Ova dva virusa se sk oro uopste ne razlikuju. Africki zeleni majmuni, simpanze, a i mnogi drugi majmuni su prirodni domacini virusa SIV-a. Cudno je da nijedan od majmuna nikad nije oboleo od majmunskog virusa side. Postoji 16 vrsta Simian immunodeficiency virus-a kod majmuna i nijedan nije patogen za majmune. Oni su zdravi nosioci tih virusa. Oni zive sa njima i umiru, a da se ne razbole od njih. Medjutim, ljudi u Kongu, u zapadnoj i centralnoj Africi, jako su voleli da jedu majmune. Ubijali su ih i za njih je majmunsko meso bil o najveca poslastica. Cak nisu cedili ni krv, jer je kod nekih Afrikanaca obicaj da ostave krv da bi meso bilo ukusnije.

Dugo godina se nije nista dogodilo. Medjutim, 1959. godine dogodio se bioloski skok ovog virusa sa majmuna na coveka putem konzumiranja majmunskog mesa. Postoji oko 160 vrsta majmuna, a skoro svi majmuni u zapadnoj i centralnoj Africi su normalni nosioci jednog od 16 majmunskih virusa za nedostatak imuniteta (immuno deficiency). Ranije se smatralo da je virus side nastao putem polio vakcinacije 1957. godine koju je u Africi sprovela Svetska zdravstvena organizacija, a koja je dobijena delom od bubrega spomen utih majmuna. Medjutim, danas je ta teza iz vise razloga opravdano odbacena. Danas ozbiljna nauka zna da je virus side kod ljudi jos neadaptirani mutant majmunskog SIV-a. Koliko ce miliona ili milijardi ljudi odneti virus side dok se ne adaptira i kod ljudi i postane bezopasan kao majmunski, to niko danas nezna.

Virus side je prvi put izolovan kod muskarca iz Konga koji je umro 1959. godine. Danas imamo 50 miliona inficiranih u svetu, od cega je 20 miliona vec umrlo. U poredjenju sa srednjovekovnom "crnom smrti" kada je umrlo 25 miliona Evropljana, ili sa spanskim encefalitisom 1918.-1919. godine kada je takodje umrlo 25 miliona, mogli bi da pomislimo da je vreme da ova epidemija prestane. Medjutim, ona nece prestati iz prostog razloga sto se stalno odvija globalizacija sveta i bukvalno seoba naroda svakog dana na svakom aerodromu, i sto se skoro nista ne cini da se sprece putevi sirenja ovog virusa. Virus tako brzo mutira da nijedan imuni sistem nije u stanju da razvije bilo kakav front protiv njega.

1969. godine, jedan decak iz Sent Luisa (USA) umro je od tada nepoznate bolesti. Pre par godina je iz njegovog tela izolovan virus side. Kako se ovaj decak uopste zarazio? 1976. godine iz lesa jednog Norveskog mornara, takodje je izolovan virus side.

U Zimbabveu, u velikim gradovima, kod vise od 70% zena izolovan je virus side iz krvi. Skoro da i nema zivih ljudi izmedju 15 i 49 godina u nekim regionima. Ostali su skoro samo deca i starci. Sahrane su tamo masovne, svakog dana. Na jednom groblju je zakopano 108 umrlih od epidemije. Prolazi se mnogo kilometara, a da ne mozete sresti odraslog coveka, narocito u Zimbabveu. Deca lutaju okolo i ne moze im se pomoci. Ne idu u skolu, jer skole ne rade. Ako su jos dede i bake zivi, ta deca su srecna jer ima ko d a ih zbrine.

Od 50 miliona HIV pozitivnih u svetu, u Africi se nalazi 40 miliona. Razmere katastrofe su nesagledive, prognoza nezahvalna i neizvesna. Molim vas, zapamtite da epidemije AIDS-a i BSE-a nisu prirodne katastrofe. Oba zla dosla su iz poremecenog odnosa u prirodi, koje je prouzrokovao covek. ..."Ovo je sa www.cps.org.yu .





[Ovu poruku je menjao miki3 dana 22.08.2005. u 09:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miki3 dana 22.08.2005. u 09:27 GMT+1]
 
0

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?24.08.2005. u 20:21 - pre 226 meseci
Danas na planeti zivi izmedju 6,5-7,5 milijardi "parazita" (citaj: Zemljana). Javna tajna je da mocnici Novog svetskog poretka nastoje da taj broj svedu na tri milijarde uz pomoc raznih modifikovanih virusa koje namerno oslobadjaju iz tajnih laboratorija.
U tu grupu modifikovanih virusa spadaju: virus AIDS,virus pticjeg gripa,zute goznice,itd...





[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 24.08.2005. u 21:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 24.08.2005. u 21:28 GMT+1]
 
0

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?24.08.2005. u 20:44 - pre 226 meseci
Proizvodnja hrane u svetu je ,navodno,dovoljna da podmiri potrebe 12(dvanaest)milijardi ljudi na ovoj nasoj planeti.Samo ,da li to odgovara svetskim berzama.Kakva bi bila cena ,na svetskim berzama:psenici,pirincu,pasulju,soji,seceru...itd.kada bi se celokupna proizvodnja,pojavila na trzistu?Da li bi bilo gladi ,posebno ,ako bi se ravnomerno rasporedile namirnice u ovom ,nasem ,svetu?Da li bi ,tada,bilo potrebe za "redukovanjem ljudske populacije"?A,posebno na ,eventualno,takav nacin?Mnogo je tajni izmedju neba i zemlje ,o kojima mi nismo upuceni.
 
0

van t hoff

Član broj: 13138
Poruke: 230
213.244.208.*



Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?24.08.2005. u 21:58 - pre 226 meseci
Da isto tako su ti mocnici zamisli i svet bez macaka, pa su odradili i FIV, maciji analog HIVa....
 
0

DUNADAN
Novi Sad

Član broj: 5408
Poruke: 41
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?25.08.2005. u 11:30 - pre 226 meseci
nejvjerojatno. forum nauka, a najmanje nauke ima ovde. kako je nastao HIV. svi, ili vecina, tvrde da je nastao u labu, a pojma nemaju kako pa ni zashto, jer ta pricha da se desetkuje populacija treceg sveta moze da drzi vodu ako neko hoce da upotrebi hemijsko oruzje, ali bioloshko, sa virusom koji moze da ima ultra dug period inkubacije, prenese se na njihovu teritoriju itede... mislim. da! stvoren je u laboratoriji, isto koliko je i chovek nastao bozjom intervencijom.
bolje pitanje je kako su uopshte nastali retrovirusi, u kom periodu i kako.

i inache, jebo taj HIV. svi prichaju o HIV-u, niko o hepatitisu C, isto retrovirusu samo smrtonosnijem, pa hepatitisu B (bio chlanak proshle nedelje u NIN-u).
ali valjda je HIV egzotichan, shta li. a poenta je da je ultra neotporan van organizma (a da su stvarali u laboratoriji, svorili bi virus koji se prenosi vazduhom, npr. neki ultra invazivan virus gripa koji na kraju pobije 99% populacije kao u Kingovom "The Stand"), samim tim, mogucnost infekcije je ogranichena na direktan kontakt sa krvlju obolelog i sexualni kontakt.
postoje i gore stvari

ovde je najtuznije shto se u oblasti nauke tolerishu postovi kao: "nastao u labu, zajedno sa rakom" "ameri krivi za sve" itede.
My bed is pulling me, gravity, daysleeper
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Origin of AIDS - kako je nastala sida?26.08.2005. u 14:37 - pre 226 meseci
De si Dukice kuco stara :) (Dzordz here)


Ma sta fali virusima i oni su kao ljudi razmnozavaju se i unistavaju svog domacina.

Ljudi su virus! Da li ce zemlja stvoriti otpornost, ili ce antitela savladati virus?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Origin of AIDS - kako je nastala sida?
(Zaključana tema (lock), by boki)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17758 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.