Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

logovanje i odlogovanje

[es] :: PHP :: logovanje i odlogovanje

[ Pregleda: 2874 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Thumbsucker

Član broj: 33437
Poruke: 96
80.65.91.*



Profil

icon logovanje i odlogovanje02.11.2004. u 22:23 - pre 237 meseci
U kojoj knjizi o php-u je najbolje objasnjen sistem logovanja i odlogovanja i pravljenja sesija(nisam siguran da se to tako zove??)
Dakle mene zanima kako se prave npr. admin paneli, onda kako se u nekim skriptama uvode opcije rezervisane za odredene rangove korisnika(i kako se prave isti) itd.
uglavom nadam se da ste shvatili pitanje iako sam ga malo konfuzno postavio.
Sami mi dajte linkove i recite u kojoj od slijedecih knjiga je to fino objasnjeno:
sams teach you php in 24h
php cookbook
php and mysql database aplications
programmers introduction to php
programming php
php pocket reference
ili pak...
php manual(koji dio)
HVALA!
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.access-sa1.lsinter.net.



Profil

icon Re: logovanje i odlogovanje02.11.2004. u 23:13 - pre 237 meseci
skines par manjih skripti, mozda sa hotscripts ili slicno, onda ih instalises kod sebe procitas uputstovo... onda pogledas bazu kako je formirana users tabela ili nesto tako... onda pogledas vrh skripte koje klase/funkcije ili stvari se provjeravaju odmah mozes upratiti dio koda gdje se radi sa cookie ili sa sesion pa kad provalis to onda pogledas ima li neki bug jer mnoge free scripts se namjerno prave toko da bi se nasandalili idioti.

Onda pogledas drugu skriptu pa trecu, mozda malo zaviris u neki kod od foruma ili news skripte neke da vidis kako to radi... i na kraju napises svoju skriptu ko kompilaciju znanja i iskustva iz svih tih buckurisa koje si vidio... a sve se svodi na uporedjivanje md5 hasha koji je kod klijenta ili passworda ako je slabija skripta sa onim u bazi.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: logovanje i odlogovanje02.11.2004. u 23:33 - pre 237 meseci
Ako već planiraš nabavku strane literature, ja ti najtoplije preporučujem "The PHP Anthology" od Harry Fuecks (čovek koji stoji iza sajta phppatterns.com). Sesije su opisane u prvom poglavlju druge knjige, ali ja ti toplo preporučujem da nabaviš obadve.

Za opis knjige, sample chapters itd. pogledaj: http://www.sitepoint.com/books/phpant1/

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: logovanje i odlogovanje

[ Pregleda: 2874 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.