Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompajliranje u Linux-u i Windows-u XP!

[es] :: Java :: Kompajliranje u Linux-u i Windows-u XP!

[ Pregleda: 3751 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Kompajliranje u Linux-u i Windows-u XP!25.03.2002. u 22:23 - pre 268 meseci
Imam na XP-u instaliran JBuilder 6 (kome je trenutno nekako istekla registracija) i naravno, sa njim neki JDK (mislim da je 1.3). Zanima me zasto u konzoli ne radi javac vec moram da idem do direktorijuma gde se nalazi Jbuilder pa u bin pa... Jel to tako treba ili...

Slicna (ali jos gora) prica je u Linuxu RH 7.1. Kako tamo da kompajliram neki Java program? javac takodje ne radi. U packet menager-u sam video da imam instaliran gcc-java kompajler. Jel mogu nekako njega da iskoristim ili sta da radim (i kako)?

A da. Zanima me da li mogu da napravim Java program i da dobijem izvrsni Linux fajl i kako?
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kompajliranje u Linux-u i Windows-u XP!26.03.2002. u 20:23 - pre 268 meseci
Dragi Mad-Max :D :D :D

pisem ti ovo po treci put, jer svaki put kad treba da pritisnem posalji, pukne mi veza i posle se treba konektovati na rcub.

Naime u prva dva problema treba da stavis putanju do bin dira i u win i linux, tako da ti on prepoznaje sta treba da radi kad ukucas javac/java.

U windowsu idi na c. panel -> settings->system>advancet>env. variables. nadji path i dodaj putanju do dira de se nalaze javac.exe i java.exe

U linuxu koristi komandu export za to (ako koristis bash/sh) ili setenv (tcsh/csh).

Sto se tice gcc i kompajliranja java programa, mislim da je kljucna rec gcc -x program.java (ovo x mu govori da prepoznaje ekstenziju fajla i poziva odgovarajuci compiler component i kompajlira. Ako ti nij jasno sta govorim procitaj man gcc ili 20 zapovesti gnu gcc na www.linux.co.yu

Tolko, i nadam se da mi sad nece puci veza :)))))
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Kompajliranje u Linux-u i Windows-u XP!26.03.2002. u 21:09 - pre 268 meseci
Hvala ti ko bratu. Na ovom forumu mi jedino ti pomazes (dobro i Dragi Tata je tu :) ).

Naime, ja u Linuxu nemam JBuilder jer ne mogu da ga instaliram. Imam sve verzije od 4 do 6 i nijedna nece. A kad pokusam da pokrenem neki drugi program sa tog CD-a kaze da JVM nije instalirana na racunaru (Linux). E sad, ja u onom Packet Menageru (za RH 7.1.) nisam mogao da pronadjem nista za Javu osim onog gcc java. Sta da radim?

I odakle da skinem JDK za Linux. Znam ja za java.sun.com ali tamo dok nesto nadjes umres a i kad nadjes ne mozes da to skines (bar je tako kod mene).

Trenutno skidam nesto kao j2re. Sta je to? Ja mislim da je u sklopu toga i JDK 1.3 (to sam trazio) ali izgleda da ima jos nesto. Nesto za razvoj?

Da ne bi pokretao novu temu niti trazio po starim (kao ono "Pocetnici ovde" gde samo raspravlja onaj Web_Killer :) ) kazi sta mi (minimalno) treba za java apps? JDK i...?

Hvala unapred
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kompajliranje u Linux-u i Windows-u XP!27.03.2002. u 18:31 - pre 268 meseci
Evo vako, mani se sad jbuildera...

Da bi mogao da radis javu treba ti neki tekst editor, jvm i java kompajler + interpreter. Ako skines jdk (vidim uvatio si se 1.3 ko pijan plota a posle toga imas i 1.3.1 i 1.4!!!!!) dobices sve sto ti treba + primeri + jos alatki poput aplet viewer i ne znam ni ja sta jos... Inace to ces u principu naci samo na java.sun.com (Verzija za linux, windows, solaris i MacOS cinimi se...). Da bi ih skino potrebno je da se registrujes i otpocnes download (to je bar lako :)).

Sto se tice gcc-java, da bi ga koristio treba ti source gcc i source tog 'java compiler component'. Onda treba da kompajliras gcc sa podrskom za gcc-java, sto je lepo objasnjeno u uputstvu koje dobijas uz gcc-java. Inace moj savet ti je da se ipak uvatis sun jdk i uzivas.

Nadam se da sam odgovorio na vecinu stvari koje su te znaimale...

Pozdrav, Ivan
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Kompajliranje u Linux-u i Windows-u XP!

[ Pregleda: 3751 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.