Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AVcom kablovski internet

[es] :: ISP :: AVcom kablovski internet

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 58697 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kostas_bgd
Konstantin Simić
Beograd

Član broj: 7967
Poruke: 115
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: kostas85@gmail.com
ICQ: 345746817


Profil

icon Re: AVcom kablovski internet02.04.2006. u 16:43 - pre 219 meseci
Sad sam čuo od ortaka koji živi na Bulevaru da i AVcom nudi besplatan prelazak+12 meseci pretplate+3 meseca Interneta za SBB-ove korisnike. Ovo postaje interesantno, jer se konačno javlja konkurencija u oblasti kablovske televizije.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: AVcom kablovski internet02.04.2006. u 21:09 - pre 219 meseci
Ti ovo stvarno :) ? Pa ko je lud da predje sa SBB-a na AVcom. Sa AVcoma na SBB bi i moglo da prodje jer zaista ima razloga za prelaz, ali koji bi razlozi nekome bili da sa SBB-a predje na AVcom to zaista ne shvatam. Sve u svemu bolje da se takmice u cenama i kvalitetom nego u ovakvim akcijama.

[Ovu poruku je menjao smark dana 02.04.2006. u 22:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kostas_bgd
Konstantin Simić
Beograd

Član broj: 7967
Poruke: 115
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: kostas85@gmail.com
ICQ: 345746817


Profil

icon Re: AVcom kablovski internet02.04.2006. u 22:24 - pre 219 meseci
Pogledaj ovu temu na Kablovskom Forumu.

Citat:
Rat kablovskih operatera za srpske gledaoce

Beograd - Preduzeće Avkom optužilo je firmu SBB, u pismu dostavljenom premijeru Srbije, resornim ministarstvima i agencijama za telekomunikacije i radiodifuziju, da monopoliše kablovsku televiziju i internet. Iz SBB rečeno je Danasu da ta kompanija nije uradila ništa što korisnicima nije ponudila i Avkom.
Avkom je pozvala državu u pomenutom dopisu, da spreči dominantan položaj SBB, tvrdeći da ponuda SBB građanima koja sadrži besplatan priključak na njenu mrežu, te 12 meseci besplatne pretplate i tri meseca besplatnog interneta, vodi nestanku drugih firmi operatera, nakon čega će SBB sama moći da formira cene svojih usluga kako želi. Takođe se navodi da SBB ostvaruje monopol uz pomoć stranih kompanija koji su SBB dali ekskluzivno pravo za redistribuciju njihovih programa sa srpskim titlom, kao što su BBC i Nešnl Džiografik. "Besplatna ponuda SBB, koja je data i korisnicima Avkom kablovske mreže sačinjena je sa ciljem da obmane građane, jer će nakon protoka od godinu dana besplatnih usluga cena biti monopolski formirana, čime će se nadoknaditi uložena sredstva i ostvariti enormna zarada SBB", tvrdi Avkom.

Međutim, Predrag Milićević iz SBB, odlučno demantuje ove primedbe, navodeći da je ponuda njegove firme odgovor na ponudu Avkoma koja sadrži besplatan priključak, i po tri meseca kablovske televizije i interneta. Prema njegovim rečima, na delu je konkurentska borba za tržište, a ne monopolizacija. Kao argumente on navodi da u Beogradu osim SBB, ima još sedam kablovskih operatera, a na tvrdnju Avkoma da bi posle godinu dana SBB ostao sam na tržištu, odgovara pitanjem da li to znači i da bi Avkom njime zagospodario nakon svoje ponude od tri besplatna meseca.
Kada je reč o redistribuciji stranih programa, Milićević ističe da svako ko je spreman da plati, može dobiti ekskluzivno pravo na emitovanje nekog programa i kao primere navodi prikazivanje utakmica NBA lige na TV B92 i trka Formule 1 na Pinku. On ističe da se programi, pomenuti u dopisu Avkoma, uglavnom bave dokumentarnim, obrazovnim i zabavnim sadržajima i da je insistiranje SBB da imaju srpski titl za pohvalu.

Ko su Srpske kablovske mreže

Kompanija SBB d.o.o. osnovana je u Kragujevcu 2000, pod imenom KDS d.o.o, a maja 2002. je dokapitalizovana od strane investicionog fonda Southeast Europe Equity Fund (SEEF). To je bila najveća strana investicija u privatnu kompaniju u Srbiji u 2002, piše na internet prezentaciji SBB. Krajem 2002. i tokom 2003. kablovski distributeri širom Srbije (KDS d.o.o. u Kragujevcu, Telefonija KDS u Beogradu, Media Plus u Novom Sadu, YU VOD u Nišu, i mnogi drugi) integrisali su se pod novim imenom "Serbia Broadband - Srpske kablovske mreže". Tako je stvoren SBB d.o.o. - jedini nacionalni kablovski operator na teritoriji Srbije, navodi se na sajtu ove firme.

J. L.

http://www.danas.co.yu/20060315/hronika1.html#5


[Ovu poruku je menjao kostas_bgd dana 02.04.2006. u 23:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
194.106.169.*



Profil

icon Re: AVcom kablovski internet02.04.2006. u 23:45 - pre 219 meseci
Citat:
smark: Ti ovo stvarno :) ? Pa ko je lud da predje sa SBB-a na AVcom. Sa AVcoma na SBB bi i moglo da prodje jer zaista ima razloga za prelaz, ali koji bi razlozi nekome bili da sa SBB-a predje na AVcom to zaista ne shvatam. Sve u svemu bolje da se takmice u cenama i kvalitetom nego u ovakvim akcijama.

[Ovu poruku je menjao smark dana 02.04.2006. u 22:09 GMT+1]



Pa ajd realno pogledaj koliko ima primaca na TV ili internet? Vise od 2/3 gradjana nema pojma ni kome placaju kablovsku. Ja da pitam moju majku da li bi presla kod drugog kablovskog operatera za 12 meseci bez pretplate sigurno bi se primila. I ona i 90% zgrade.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.BVCOM.NET.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 00:31 - pre 219 meseci
Tacno, ali oni koji zele net, se ne bi se dali "prevariti". Opet da napomenem, kako meni izgleda SBB je ozbiljnija, veca i samim tim stabilnija kompanija, ali to ne znaci da su oni zlati. Na primer moj drug je kod njih bio 5-6 dana bez interneta jer "nije bilo nikog" da dodje i da popravi kvar. Sa druge strane AVcom je znatno poboljsao svoju uslugu, ali je to jos uvek nedovoljno dobro i nedovoljno jeftino da bi bili prava konkurencija SBB-u. Nije stvar ni u AVcom-u ni u SBB-u nego samo u ozbiljnosti, odgovornosi i strucnosti ljudi koji tamo rade, nista vise.
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
194.106.169.*



Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 00:47 - pre 219 meseci
Citat:
smark: Tacno, ali oni koji zele net, se ne bi se dali "prevariti". Opet da napomenem, kako meni izgleda SBB je ozbiljnija, veca i samim tim stabilnija kompanija, ali to ne znaci da su oni zlati.


Pa slazem se ali realno nas internetasa u proseku nema ni 10% po zgradi. Slazem se i da SBB da nije zlato u poredjenju sa EU standardima. Ali za ovakvu drzavu i sa ovakvom konkurencijom su vrh vrhova.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.BVCOM.NET.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 00:56 - pre 219 meseci
A da li u ponudi za prelazak pise nesto u vezi tog broja procenata stanara koji su za prelazak, ili ne? Tu je meni jedino cudno kako se SBB-u isplati da razvlaci tolike kablove i da sve to daje toliko dzabe. Evo bas sam ponovo gledao cene AVcom-a i SBB-a za internet i recimo zbog 500 din (gledano na paketu od 256kbps) AVcom pravi sam sebi neprijatnosti, jer recimo ja bih izmedju ostalog i zbog tih 500 din presao na SBB.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 09:11 - pre 219 meseci
A jeste li vi sigurni da se AVcom i SBB ne podnose??;)
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

kostas_bgd
Konstantin Simić
Beograd

Član broj: 7967
Poruke: 115
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: kostas85@gmail.com
ICQ: 345746817


Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 10:36 - pre 219 meseci
Citat:
Salko Dinamitas: Pa ajd realno pogledaj koliko ima primaca na TV ili internet? Vise od 2/3 gradjana nema pojma ni kome placaju kablovsku. Ja da pitam moju majku da li bi presla kod drugog kablovskog operatera za 12 meseci bez pretplate sigurno bi se primila. I ona i 90% zgrade.


Ne mora da znači! Ja i komšija smo jedva ubedili 50 % stanara, koliko je dovoljno, da pređu na SBB. Jedna baba, komšinica, je rekla da je ona statična i da ne voli promene, uprkos godinu dana neplaćanja kablovske.
 
Odgovor na temu

kostas_bgd
Konstantin Simić
Beograd

Član broj: 7967
Poruke: 115
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: kostas85@gmail.com
ICQ: 345746817


Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 10:53 - pre 219 meseci
Citat:
eruanntion: Naravno, tu su i "male" razlike u ceni:

................................SBB:........................... AVCOM:
128kb/s ....................1500din........................1450din
256kb/s ....................2000din.........................2500din
512kb/s ....................3800din........................4300din
768kb/s ....................5600din.........................pazi kad nema


Naravno, kod SBB-a modem iznajmljuješ, a kod AVCOM-a kupuješ(5100din), da ne pominjem postojanje lokala kod SBB gde je trenutna brzina 384 ili 512( nisam siguran) koji ne utiče na tvoju vezu ka spolja, a gde češ uglavnom naći sve što ti treba. Naravno AVCOM ni ovo nema.
Naravno, ni SBB nije cvećka. Evo već deseti dan čekam da me pozovu kako bi me uveli u dalju proceduru prelaska na njihov sistem, i ništa.“”„„


Sada je i AVcom ponudio iznajmljivanje kablovskog modema, uz 1500 dinara taksu priključenja. Ponuda važi za sve pakete, osim FlatRate Business 128 kbps. Kompletan cenovnik je moguće pogledati ovde.

Evo kratkog izvoda iz cenovnika:

Flat Rate Business (dinamička IP adresa):

128 kbps..............................1450 din.
256 kbps..............................2500 din.
512 kbps..............................4300 din.

Flat Rate Professional (statična IP adresa):

128 kbps..............................2500 din.
256 kbps..............................4800 din.
512 kbps..............................9200 din.
1024 kbps...........................17600 din.
2048 kbps...........................33600 din.

Prepaid tarifni paketi i prekoračenja (512 kbps/128 kbps):

350 MB.................................550 din.....................3,6 din/MB
700 MB.................................955 din.....................2,9 din/MB
1250 MB..............................1749 din.....................1,8 din/MB
2500 MB..............................2950 din.....................1,5 din/MB

Postpaid tarifni paketi (1 Mbps/512 kbps):

Cena paketa je 3000 dinara, ukoliko je potrošnja do 3 GB mesečno. Ako potrošnja prelazi 3 GB, plaćaju se prekoračenja:

od 3 do 5 GB...................................1,00 din/MB
od 5 do 25 GB................................ .0,88 din/MB
od 25 do 50 GB................................0,72 din/MB
od 50 do 80 GB................................0,63 din/MB

[Ovu poruku je menjao kostas_bgd dana 03.04.2006. u 11:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kostas_bgd
Konstantin Simić
Beograd

Član broj: 7967
Poruke: 115
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: kostas85@gmail.com
ICQ: 345746817


Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 10:57 - pre 219 meseci
Cene su i sada dosta veće od SBB-a, naročito ako pogledate cene prepaid paketa i prekoračenja. Prekoračenja su kod SBB-a između 65 pare i 2 dinara po megabajtu, a kod AVcom-a između 1,5 dinar i 3,6 dinara. Nemojte da se zaletite i uzimate prepaid paket! Ja sam prošle godine imao prepaid paket,dok je njegova brzina još bila 128 kbps, ali AVcom nema sajt za proveru potrošnje, kao što je http://home.sbb.co.yu, pa nisam imao uvid u potrošnju i jednog meseca mi je stigao račun od 5000 dinara!
 
Odgovor na temu

rajaaa

Član broj: 84897
Poruke: 3
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 14:08 - pre 219 meseci
Konkretno pitanje za korisnike AVcom kablovskog interneta. Da li ste pokusali da proverite protok? Ja jesam. Koristim program koji se zove NetMeter, koji fino meri celokupan protok i pokazuje koliki je peak upload i peak downlaod. Kod mene download ne prelazi vise od 30kb/s u proseku dok mi je upload fantasticnih 120 kb/s prosek, koji bi btw i ne treba. Interesuje me kakva su vasa iskustva. I gde je meni tu onih 128/64 kb/s koje im placam???? Kako stoji sbb sa ovim?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 16:39 - pre 219 meseci
Ne moraš da koristiš dodatne programe za merenje, pokreni neki DL ili UL pa gledaj koliko pokazuje. Malo su ti čudne brojke, download 30kb/s znači da ti je DL link 256k a UL ... malo poviše, da ne kažem 1Mb/s. Na SBB sam imao 15/7kb/s sa 128k linkom a sada sa 256 ide uglavnom 30/15.
 
Odgovor na temu

hwfanatic
Branko Grbac
Beograd

Član broj: 91
Poruke: 171
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 16:54 - pre 219 meseci
Čovek je verovatno slučajno pritisnuo nulu. I ja sam primetio, dok sam bio kod njih, da su brzine 90% od onoga što bi trebale da budu kod kabla.
Yea, and from this day forth, a surface must be locked before beast or man can draw upon it!
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.BVCOM.NET.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: AVcom kablovski internet03.04.2006. u 17:10 - pre 219 meseci
Citat:
rajaaa: Konkretno pitanje za korisnike AVcom kablovskog interneta. Da li ste pokusali da proverite protok? Ja jesam. Koristim program koji se zove NetMeter, koji fino meri celokupan protok i pokazuje koliki je peak upload i peak downlaod. Kod mene download ne prelazi vise od 30kb/s u proseku dok mi je upload fantasticnih 120 kb/s prosek, koji bi btw i ne treba. Interesuje me kakva su vasa iskustva. I gde je meni tu onih 128/64 kb/s koje im placam???? Kako stoji sbb sa ovim?


Ovo su vrlo cudni rezultati. Prosto za ne poverovati. Probaj da izmeris protok, ili kao sto je calexx rekao, ili uzmi program DUmeter pa pogledaj njime.

Inace to sto se ne postize maksimalna brzina od 16 bBps koliko je delkarisano (128/8) je zbog toga sto tih nekoliko procenata ide na kontrolne informacije.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: AVcom kablovski internet04.04.2006. u 09:33 - pre 219 meseci
Citat:
rajaaa: Konkretno pitanje za korisnike AVcom kablovskog interneta. Da li ste pokusali da proverite protok? Ja jesam. Koristim program koji se zove NetMeter, koji fino meri celokupan protok i pokazuje koliki je peak upload i peak downlaod. Kod mene download ne prelazi vise od 30kb/s u proseku dok mi je upload fantasticnih 120 kb/s prosek, koji bi btw i ne treba. Interesuje me kakva su vasa iskustva. I gde je meni tu onih 128/64 kb/s koje im placam???? Kako stoji sbb sa ovim?



...i tako ces sada ostati bez ovog protoka jer si sam ukazao na gresku AVcom-a koji ti je pustio 256/64 umesto 128/64 koliko placas.

NetMeter ima i sumarni prikaz protoka pa je mnogo lakse da vidis koliko skidas i podizes. Mada ni to nije merilo jer ti i download i upload zavise i od izvora koje pokusavas da dosegnes na netu.

Ja na AVcom-u imam 128/64 flate rate. Dnevni protok mi je oko 1,5-1,6 GB, up+dl...uglavnom od torrenta...
U svakom slucaju, protok koji ISP izrazavaju kao 128/64 je 128 kiloBITA...sto je (kad podelis sa 8 ) u stvari 16 KB/s stvarnog protoka....e, sad hajmo redom...16 * 60 = 960/min * 60 = 57600/sat * 24 = 1.382.400/dan...iz cega proizilazi da je kod mene protok skoro 20% iznad realnog...(uzimao sam vrednosti od 1000 a ne od 1028 radi lakse racunice...Op.prev.)

NetMeter (koji i ja koristim) vrednosti izrazava u Kilobajtima tako da su vrednosti koje si dobio pre odgovarajuce za protok od 256 KB (deklarisano po ISP-u).
Sto se odnosa up/dl tice, ne znam sta koristis od programa za download i sta ti je definisano u programima. Takodje bi trebao da proveris i da nemas neki spyware koji tvoje fajlove lepo preslikava negde, nekome...mozda na B92, velikom bratu
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

Xenon
Beograd

Član broj: 18058
Poruke: 17
*.BVCOM.NET.

ICQ: 49867492
Sajt: www.thedivide.org


Profil

icon Re: AVcom kablovski internet19.04.2006. u 19:59 - pre 219 meseci
Ne znam da li je stavljeno obaveštenje na interni kanal, jer ne pamtim od kako sam ga gledao, ali setili su se da otvore forum: http://www.bvcom.net/avcom_forum/

Još da se sete da negde stave direktan link do njega biće super, a da ne mora istom da se pristupa preko vesti.

Ali eto, sad imamo mesto gde da im kukamo. Moderator je Woodland, lik koji je meni (a pretpostavljam i vama) instalirao modem.

Presmešno mi je ovo za njihovu SBB->AVcom ponudu :)

Ali stoji da stvarno ok rade u zadnje vreme. Ajd' sad svi na forum pa da ih smaramo za interni hab (za početak :) )
 
Odgovor na temu

RedGirl

Član broj: 98758
Poruke: 11
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 82970877
Sajt: www.myspace.com/redgirlbg


Profil

icon Re: AVcom kablovski internet19.06.2006. u 11:40 - pre 217 meseci
Ma meni je sve to smesno... Zale se kao tuzibabe, umesto da ponudu dignu na jos veci nivo od sbb-a pa onda da imaju pravo da nesto kazu... Inace i ja sam jedna od onih "preletaca"- presla sam sa AVcom-a na Sbb i prezadovoljna sam! Pritom nisam morala da ganjam babe po ulazu da prelaze na sbb jer nije postojao uslov da minimum 51% stanara predje kod njih, dovoljno je bilo samo da se sa tim slozi, tj. da odobri uvodjenje predsednik stanara... Sto se sbb interneta tice, jos ga nisam isprobala jer cekam da mi istekne adsl pa onda da mi puste signal jer su mi vec sve podesili...
 
Odgovor na temu

kostas_bgd
Konstantin Simić
Beograd

Član broj: 7967
Poruke: 115
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: kostas85@gmail.com
ICQ: 345746817


Profil

icon Re: AVcom kablovski internet19.06.2006. u 20:24 - pre 217 meseci
@RedGirl

Da li si imala problema sa raskidom AVcom ugovora? Ja sam pre dva meseca prešao na SBB i otišao u AVcom da raskinem ugovor, ali su mi oni rekli da ne može to lično da se učini, već da mora da se pošalje pismeni zahtev poštom. Ja sam to naravno uradio i oni me nisu kontaktirali. Kasnije mi je stigao račun za sledeći mesec. Ja sam ih zvao i oni su rekli da moram da pošaljem i kopiju ugovora AVcom-a i SBB-a. To sam im posle poslao i opet me nisu kontaktirali, ali je stigao račun za mesec jun. Zaista ne razumem kakva je to profesionalnost kada zadržavaju korisnike na takav, potpuno pravno neosnovan način. Dakle, ako ja potpišem ugovor, moje zakonsko pravo je da ga kasnije, ako želim, mogu raskinuti, zar ne? Obaveze pre ova dva računa su naravno izmirene.
 
Odgovor na temu

hwfanatic
Branko Grbac
Beograd

Član broj: 91
Poruke: 171
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: AVcom kablovski internet19.06.2006. u 20:47 - pre 217 meseci
Stvar je u tome što su neizmerno bezobrazni. Kada sam ja svojevremeno konačno dobio ADSL i otkazao internet, oni se uzjoguniše da ja to slučajno ne prelazim na SBB. Tražili mi i neke pare za otkazivanje, ali neosnovano; samo hoće da ukradu. A na prelazak su očigledno alergični, ali to ne sprečavaju boljom uslugom, već prljavim trikovima. Kvalitet usluga im samo opada...
Yea, and from this day forth, a surface must be locked before beast or man can draw upon it!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: AVcom kablovski internet

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 58697 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.