Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

System Volume Information... nazovimo problem

[es] :: Windows desktop :: System Volume Information... nazovimo problem

[ Pregleda: 5671 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djdrale
Drasko Dragoljic
Starcevica

Član broj: 10047
Poruke: 380
*.etfbl.net.



+7 Profil

icon System Volume Information... nazovimo problem28.10.2004. u 09:51 - pre 237 meseci
Pozdrav svima.
Imam jedan problem. Dakle kada nista ne radim na kompu mi Antivirus nadje neki trojanac W32.Jeem.C koji se nalazi u System Volume Information. Ja ti odskeniram komp i ne nadje mi nista cak ni u tom folderu(sa antivirusom). Ukljucim HijackThis i on mi ne nadje nista(takodje i Ad -aware, Spybot, Spysweeper...).
A standardnim fazonim nema nista u System Volume Information(cak se i ne vidi - vidi se u Nero-u).

Kako da se rijesim ove gluposti, stim da napominjem da mi nista nije posisao(unistio na kompu)osim mozda sto je neki backdoor. Napominjem da nisam imao nekih upada na komp(ama bas ni jednog) jer bi mi Firewall javio.

Toliko i unaprijed hvala svima na odgovorima.

Drale


Al' stvarno ne znadem sta bih stavijo!!!
 
Odgovor na temu

Mare_Bogovadja
Marko Matic
Bogovadja

Član broj: 22223
Poruke: 70
*.absolutok.net.



Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem28.10.2004. u 15:34 - pre 237 meseci

Skini HDD i zakaci ga kod nekog da ga odskenira.[naravno kao slave]

pozdrav
"None may challenge the Brotherhood!"
Edwin VanCleef <Defias Kingpin>
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ptt.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem31.10.2004. u 00:00 - pre 237 meseci
Win Commander vidi System volume information...a i neki ozbiljniji AV. Probaj sa AVG.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
195.252.103.*



+67 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem31.10.2004. u 19:04 - pre 237 meseci

u system volume... win povremeno stavlja pokvarene fajlove koj pronalazi pri scandisk-u , a AV povremeno (prema mom iskustvu ) te fajlove prijavljuje


btw

otvori My Computer i idi na tools>folder options>view
pa tu odcekiraj hide system folders... i mocices da vidis system volume inforamtion koj se nalazi u korenu svakog drajva
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem31.10.2004. u 19:44 - pre 237 meseci
a zasto jednostavno ne bi obrisao sve iz System Volume Information? Ionako su to stvari koje se koriste za Restore Point. Ako ti je bitno da imaš neki Restore Point, onda napravi jedan čim isprazniš System Volume Information.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

cveleks
Predrag Cvetkovic
Krusevac

Član broj: 29728
Poruke: 139
*.air.tehnicom.net.

ICQ: 146940600


Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem31.10.2004. u 22:14 - pre 237 meseci
Stvar je u tome sto ti je Windows napravio restore poin u trenutku kada si bio zarazen tim trojancem tako da se on sada nalazi u System Volume Information. Iskljuci sistem restore na svim diskovima (ja tako uvek drzim) pobrisi sve iz foldera (mozes i same foldere (nemoj da zaboravis da ukljucis da ti se vide skriveni fajlovi)) i na kraju ak zelis ponovo ukljuci sistem restore.
Ako nece da radi RESTARTUJ GA!!!!
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem31.10.2004. u 22:21 - pre 237 meseci
Ma ne mora da gasi System restore, samo ShiftDelete-uj direktorijum iz Total Commandera.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

cveleks
Predrag Cvetkovic
Krusevac

Član broj: 29728
Poruke: 139
*.air.tehnicom.net.

ICQ: 146940600


Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem31.10.2004. u 23:17 - pre 237 meseci
Ma ja sam tu vise navijao za to da ugasi System restore :>
Ako nece da radi RESTARTUJ GA!!!!
 
Odgovor na temu

djdrale
Drasko Dragoljic
Starcevica

Član broj: 10047
Poruke: 380
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem01.11.2004. u 19:23 - pre 237 meseci
Eh narode pozdrav. Nisam se javljao dugo ali reko da sada i ja progovorim koju.
Dakle kao sto sam i rekao ja nikako ne mogu da pristupim folderu System Volume Information. Ne znam sta je u njemu, tako da otpada ono obrisi sve sto je u njemu. Da sam ja mogao da obrisem sve ne bih se ni javljao. Nego ovaj moj AV eTrust kojeg sam dobio nije vazno kako mi samo pokaze poslije nekog vremena da ima neki Trojanac ali kada ga skenira nema nista. Evo sada nista i tako u nedogled.

pokusacu da odskeniram Nortonom pa cu Vam javiti.
Hvala na odgovorima

Drale
Al' stvarno ne znadem sta bih stavijo!!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem02.11.2004. u 11:31 - pre 237 meseci
Desni klik na taj folder, properties, security i imaš tamo negde take ownership ili tako nešto... Ko ima XP nek ti detaljnije objasni.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem02.11.2004. u 17:30 - pre 237 meseci
Sve si dobro rekao, samo si izostavio posle Security Advanced i Take ownership ;).
Posle ovoga ces verovatn omoci i da antivirusom otkrijes virus.
Stvar je u tome sto je komponenta AV-a koja se izvrsava sa sistemskim pravima mogla da pristupi i nasla je virus a ova komponenta koja se pokrece kada "rucno" skeniras se pokrece sa tvojim pravima (a ti nemas pravo pristupa dok ne preuzmes vlasnistvo).
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem02.11.2004. u 20:29 - pre 237 meseci
Mali offtopic:
Posto ja ne koristim system restore tj. stopirao sam ga (ako je to uopste i bitno), znaci li to da ja mogu bezbrizno da izbrisem sav sadrzaj System Volume Information foldera i da se nikakve negativne pratece pojave nece javiti...
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem02.11.2004. u 20:43 - pre 237 meseci
Da bre, ljudi, slobodno brišite taj dir, on služi da ako nešto VEĆ ne radi dobro da se vratite na prethodnu konfiguraciju. Ako ne planiraš da iskoristiš System Restore, slobodno briši, čak i ako je System Restore uključen.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem04.11.2004. u 10:53 - pre 237 meseci
Desni klik na System Vol. Inf. pa ga lafo sheruj to ti nece dozvoliti, ali ce ti omoguciti pristup. Pozdrav
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

djdrale
Drasko Dragoljic
Starcevica

Član broj: 10047
Poruke: 380
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem06.11.2004. u 20:06 - pre 236 meseci
Sada sam kao sredio. Nema nista u folderu 0 KB. A sada mi vise AV ne javlja da postoji u S.V.I.
Hvala svima na odgovorima.

Drale
Al' stvarno ne znadem sta bih stavijo!!!
 
Odgovor na temu

sefko
afko kuric
sarajevo

Član broj: 69408
Poruke: 1
*.pppoe279.bih.net.ba.



Profil

icon Re: System Volume Information... nazovimo problem30.09.2005. u 22:54 - pre 226 meseci
Koristite program NTFSratio,s kojim se moze pristupit system volume information,i pobrisat sve iz njega!
daj daj daaajj..........
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: System Volume Information... nazovimo problem

[ Pregleda: 5671 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.