Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Excel i Cirilica?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Excel i Cirilica?

[ Pregleda: 3153 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DeYo
Dejan Vukmirovic
developer @ Mogul
Pozarevac/Bgd/Stockholm

Član broj: 36771
Poruke: 85
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dejan..


Profil

icon Excel i Cirilica?27.10.2004. u 14:16 - pre 236 meseci
Imam tabelu u Excel-u koja je, iz razloga koje ja ne mogu da kontrolisem, napunjena podacima obicnog fonta Arial ali uz koriscenje cirilicnih znakova pomocu Serbian(Cyrilic) odabira za jezik u Windows-u.

Kada probam da podatke iz ove tabele prebacim u moju aplikaciju (a koristio sam razne varijante: Automation, ADO...) karakteristicni karakteri mi bivaju zamenjeni sa '?'. Kako da izvedem to da procitane podatke prikazem "normalno" u bilo kom drugom fontu.

Napominjem da mi nije potrebno podatke iz Excel-a da menjam vec da ih samo prebacim u StringGrid (npr.).

Koristim Delphi 6 i Windows 98.
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.177.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Excel i Cirilica?29.10.2004. u 21:55 - pre 236 meseci
Problem je sa Windows 98 sistemima i domacim slovima. Posto odavno ne srecem u radu Win98 mogu samo da ti dam neke smernice. Cini mi se da jos prilikom instalacije mora da bude podesena cirilica kao lokalno setovanje (tako je islo za latinicu) inace posle je kasno (mislim da ima resenja ali...) Mnoge kontrole u Delphi-u i funkcije za ispis teksta koriste u stvari sistemske pozive koji naravno imaju svoju logiku rada u skladu sa onim sto sam gore napisao. Jeza je koristiti cirilicu i pod W2K i XP sistemima sa Delphi-em po defaultu ali pod Win98 je tek jeza. Word i Excel su druga prica jer su to aplikacije koje imaju sopstvenu podrsku za unicode (to su u potpunosti unicode aplikacije) pa problem ne dolazi do izrazaja. Za Delphi imas komponente za unicode, pominjao sam to skoro, probaj da pronadjes...a za rad sa bazom podataka i cirilicom i win98...:(
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Excel i Cirilica?

[ Pregleda: 3153 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.