Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

encrypt() i decrypt()

[es] :: PHP :: encrypt() i decrypt()

[ Pregleda: 4509 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
152.163.197.*



+2 Profil

icon encrypt() i decrypt()22.03.2002. u 09:03 - pre 268 meseci
Pozdrav,

trenutno koristim samo crypt() da bih sakrip password za skripticu koju pravim ali mi je potrebno kada sakrijem password da ga mogu posle otvoriti, ali kada ubacim ove dve funkcije endrypt() i decrypt(), ne radi....??? Da li je mogucnost zbog servera ili???
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()22.03.2002. u 09:45 - pre 268 meseci
Izvini, a kakve su ti to funkcije encrypt() i decrypt() ?
Da nisi mozda mislio na mcrypt_encrypt() i mcrypt_decrypt() ?
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.proxy.aol.com



+2 Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()22.03.2002. u 10:48 - pre 268 meseci
Ne nego sam mislio na encrypt() i decrypt() samo sto sam poslao poruku mom provajderu i nema to instalirano podrska za to, zato mi daje error.

Fatal Error: Call to undefined function: encrypt() in
/home/ludakuca/phpPokretac.php on line 274
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()22.03.2002. u 11:12 - pre 268 meseci
Teshko da je to neko ukljuchio, nisam siguran da li u php-u 4 i moze to da se omoguci bez nekih dodatnih fajlova van distribucije [mozda i moze, ne znam].
Te funkcije nisu ni dokumentovane u php manualu, samo pishe na zend-u u indexu funkcija da one postoje i najkraci moguci opis
Ne znam kako si uopshte doshao do tih funkcija a da nisi video ostale koje sluze za kriptovanje/dekriptovanje a mnogo vishe se spominju i bolje su objashnjene
 
Odgovor na temu

FlatLine
Beograd

Član broj: 873
Poruke: 72
*.arcor-ip.net



+1 Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()22.03.2002. u 13:04 - pre 268 meseci
Jel cita neko ovde PHP Manual?

crypt() funkcija koristi one-way encription tako da je dekriptovanje NEMOGUCE!!!

koristi md5() ako nemas crypt(). Dekriptovanje je takodje nemoguce ali za to se koristi jednostavan trik koji su pametni unix tvorci smislili jos 70tih godina :)

Enkriptuj password, snimi ga enkriptovanog u bazu. Kad ga proveravas, enkriptuj uneseni koji onda uporedis sa onim iz baze, koji je vec enkriptovan. Prosto.
guru in training
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()22.03.2002. u 13:16 - pre 268 meseci
Pa ok je to, ali je on prichao ovde o funkciji koja moze i da enkriptuje i da dekriptuje ... a to su mcrypt_encrypt() i mcrypt_decrypt()

Ajde shto je chudno shto je tako neshto koristio, ali mi je bilo josh chudnije kako je pre svega toga iskopao encrypt() i decrypt()
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.proxy.aol.com



+2 Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()22.03.2002. u 18:13 - pre 268 meseci
Pa ja sam i pitao za encrypt() i decrypt() zato sto sa crypt() gore navdeno ne moze da povrati password. A to sa bazom cu probati, mada nisam siguran na sta mislite
Mozda nesto ovako

$ImeEnkriptacije = mcrypt_encrypt($ImeEnkriptacije);

ili se to drugacije koristi.
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()23.03.2002. u 02:49 - pre 268 meseci
Pa ovako .. za taj mcrypt_encrypt() i mcrypt_decrypt() imash objashnjeno u manualu... lep je i primer, nije teshko
http://www.php.net/manual/en/function.mcrypt-encrypt.php i
http://www.php.net/manual/en/function.mcrypt-decrypt.php

nego, kao shto je rekao Flat, imash funkciju crypt()
http://www.php.net/manual/en/function.crypt.php
ne znam tachno kako radi ta tvoja skripta, ali pogledaj ovu funkciju ... trebalo bi da mozesh da je iskoristish
Ako znash kako funkcionishe npr passwd fajl u linux-u/unix-u, onda bi trebalo ova funkcija da ti bude jasna ... ako nije, pogledaj malo o funkciji u manualu ...ako i dalje nije, kazi ovde da ti malo plastichnije objasnimo.
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.proxy.aol.com



+2 Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()23.03.2002. u 15:13 - pre 268 meseci
Hvala,

znam kako radi crypt(), samo nisam mogao da koristim ovu encrypt() i decrypt() jer mi server nije podrzavao.

U svakom slucaju hvala za ovaj izvor, obicno ne idem po netu da trazim php tutorijale, ali vidim da ima dosta dobrih stvari, da sam se presao da treba samo iz knjige :)

 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()23.03.2002. u 15:42 - pre 268 meseci
Joj ... nije valjda da nisi koristio manual do sada.
Imash taj online manual na http://www.php.net/manual/en/
..a josh bolje ti je da skinesh da imash na disku. Idi na http://www.php.net/download-docs.php i odaberi koji hocesh format [imash i windowsov help format - CHM].
To ti je neka vrsta biblije ako radish u PHPu
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.in.us.prserv.net



+2 Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()23.03.2002. u 17:03 - pre 268 meseci
Imam neke knjige sto sam kupio u BOrders-u za PHP. Inac jadno je jer ja idem na college za web design a jedini casovi koji su povezani za web design su
HTML, ADVANCED HTML, JAVA, I to je to. Nista sa scripting. O da ima Oracle cas za databasis. Sve ostalo je glupost, kao engleski matematika, i programiranje C/C++, cobol...onda System analysis itd....zaista jadno, kad moras da sam ucis da bi stekao neko znanje. Samo mi je cudno kako ima dosta php programera u USA a to kod njih je zasnovano mozda u 2% skola.
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: encrypt() i decrypt()23.03.2002. u 17:53 - pre 268 meseci
Pa ovde u Beogradu i uopshte u Srbiji je josh ludje
Nema nijedna shkola u kojoj se uopshte spominje PHP, a o tim shkolama i smerovima tipa "Web design" i slichno da i ne govorimo. Jedino shto ima su neki kursevi, a i oni ... uhh

Nego predlazem da ne nastavljamo o ovome jer skrecemo sa teme. Problem je koliko vidim reshen, tako da , to je to.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: encrypt() i decrypt()

[ Pregleda: 4509 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.