Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih

[es] :: Vodič za emigraciju :: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 54748 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih 05.02.2005. u 20:26 - pre 233 meseci
nisam kivan, zasto bih bio. i nadam se da nije otisao sa foruma. samo
su ostala neka neodgovorena pitanja... ja se ubih trazeci po mrezi def
piramidalnih ekonomskih sistema... jednostavno nema. pa ako su neki
ekonomisti to rekli, valjda bi negde i napisali.
mislim sam kad razmislis skapiras da je stvar pre svega u ljudima,
posle u obrazovanju, pa onda u nekoj organizaciji drzave, pravnom
sistemu i tako dalje. ocigledno je da zemlje koje imaju dosta
useljenika, imaju nesto drugaciji sistem nego zemlje koje imaju
iseljenike, ali da bi se to zvalo piramidom, tebi broj useljenika mora
da bude veci od najnizeg sloja (postojece piramide), a ako
pretpostavimo da su to oni koji se iseljavaju iz svojih zemalja
(relativno mladi, zavrsena skola), onda bi broj pridoslih morao da
bude veci od broja svrsenih studenata u samoj kanadi. e to nije tako.

takodje ne zaboraviti vrstu pravnih sistema zapadne civilizacije, gde
je lokalna zajednica, pa regionalna, poprilicno bitna stvar. ljude
koje ja poznajem (toronto) nikad nisu imali problema sa kanadom. ono
sto im je zajednicko je (oni kazu nedostatak dobrog posla) obrazovanje
koje bi ih kvalifikovalo za dobar posao.
 
Odgovor na temu

mahalusa401




Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih 04.03.2005. u 15:49 - pre 232 meseci
pogledajte ovo:

http://www.nemaproblema.net
 
Odgovor na temu

vib

Član broj: 202519
93.86.167.*



Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih24.11.2008. u 11:49 - pre 186 meseci
ma dajte ljnudi... mene to ozbiljno interesuje. Hoce li neko nepisati neku pouzdanu i informaciju!
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
80.93.254.*



Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih27.11.2008. u 23:09 - pre 186 meseci
Ja nikad ne bih otisao u Kanadu da zivim.
Meni je vrlo bliska rodbina tamo,ma samo kukaju.
Ovde bre radim,i zivim od svog rada.
Necu da gubim nacionalni identitet,
Ovde mi je SUPER

SRBIJA DO TOKIJA
 
Odgovor na temu

Deluxer330

Član broj: 41527
Poruke: 137
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih28.11.2008. u 14:04 - pre 186 meseci
@VIB
E ovako kao prvo :), vise to nije kao ranijih godina mnogo je teze otici,u slucaju da nemas radnog iskustva bar 2 godine i vise skole nemas dovoljno da predjes famoznih 67 bodova koje moras da ispunis za iseljavanje, tako da u 80% pisi propala. Polaze se Ielts(ili ti international english language testing system) tu polazes govor citanje pisanje i slusanje, moras da ides na vise zdravstvnih pregleda. Radne i turisticke vize se izdaju u ambasadi u beogradu, ako zelis da se iselis u kanadu za to je nadlezna ambasada u becu, tamo ides na razgovor zavrsavas papire i tako to. Ako trazis iseljenicku visu, ona se od prilike ceka 2 godine, dok zavrsis sve preglede i testove i dok dodje aor.. moze i pre ali od prilike toliko.... Sve detaljne informacije naci ces na http://www.cic.gc.ca/english/index.asp. , Najboolja je kombinacija ako imas rodbinu tamo i zavrseni neki fax i radno iskustvo, lepo konkurises za iseljenicku zavrsis sve testove cekas poziv iz beca, priremis se za intevruju tamo, i trebalo bi da to prodje, neko od rodbine te doceka i krenes u novi zivot. Za radnu vizu je potrebno da firma neka zeli da te zaposli a da se niko iz kanade ne javi na oglas za taj posao, postonad tim ima kontrolu HRDSC, a oni nece da odobre nekom da dodje da radi, ako vec postoji neko tamo ko zeli taj posao. Sve u svemu nije lako treba dosta truda i muka ali sve se isplati po cenu iselenja iz ove zemlje bede,tuge,krize,inflacije itd itd.

@Ivane
Pozdravi mi rodbinu, i kad samo kukaju zbog cega se ne vrate ovde ? ili ako su drzavljani kanade imaju pasaos a njima ne treba viza ni za jednu zemlju na svetu, pa nek traze bolje kad im je tamo lose :)..
 
Odgovor na temu

dragancewow
Bgd

Član broj: 185823
Poruke: 60
95.180.79.*



+1 Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih12.01.2010. u 20:15 - pre 172 meseci
Pogledajte moju temu

http://www.elitesecurity.org/t...-traze-posao-AUS-USA-CAN-NZ-UK

Zavisno gde hocete da idete ima agencija koje traze i manje novca (NZ oko 500 E). Kontaktirajte me ako vas jos nesto interesuje.

Pozdrav.
Ko drugome jamu kopa sam u New York
 
Odgovor na temu

BojanaJokic

Član broj: 277436
Poruke: 1
*.PPPoE-228.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih18.01.2011. u 12:56 - pre 160 meseci
Mene zanima isto sto i momka koji je zapoceo ovu temu i postavio pitanje...medjutim niko od vas nije napisao nista konkretno.
Dali ste par stranica na kojima smo ja i moj decko vec pokusavali,ali nista od toga,puko gubljenje vremena i zivaca,
a u ostalim raspravama ste razglabali o tome kako je u Kanadi,ima li posla ili nema....
Solucije preko interneta skoro pa i ne uspijevaju,jer na taj nacin pokusavamo vise od godinu ali bezuspijesno.
Zanima me samo jel ima neko ko zaista moze pomoc,barem savjetom koji funkcionise?!

Pozdrav !!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih18.01.2011. u 13:50 - pre 160 meseci
Bojana imigraciono je jedina relevantna stranica.
Sve ostalo ljudi pricaju iz iskustva i ne postoji niti jedan nacin osim onog koji pise na imigracionom da se legalno dodje.
 
Odgovor na temu

nratko
student

Član broj: 282159
Poruke: 1
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih23.03.2011. u 14:11 - pre 158 meseci
Procitao sam sve postove na forumu do sada i otprilike sam stekao sliku o nacinu i principu po kom funkcionise kadandska imigraciona sluzba.
Devojka moja i ja bi smo voleli da odemo i pokusamo da ostanemo tamo. Ona je vec bila (turisticki) ima i rodbinu u torontu, ja nisam nikada bio u kanadi i iskreno ne znam ni sta bih tamo radio. Imam zavrsen Megatrend Fps a devojka moja zeli da se bavi modnim dizajnom.
E sad zanimaju me preporuke kako najbolje doci do papira?
Da li otici tamo tri meseca turisticki i direktno traziti posao?
Da li traziti posao odavde pa tek onda aplicirati za radnu vizu?
Da li traziti iseljenicku vizu i cekati pa tek onda otici?
Da li da idemo kao bracni par ili ne?

Za koje zanimanje nabaviti diplomu (neki univerzitet tipa bozidar adzija ako znaci) ako ne za koju vrstu posla se opredeliti radi dobijanja sto vise bodova na testu?
Procitao sam da su najlosiji poslovi "predvidjeni" za useljenike. Jel to znaci da treba znati moleraj, elektriku, mehaniku, vodoinstalaterstvo? Sta bi bilo najbolje i za koje zanimanje postoji traznja u Kanadi?

Znam da sam postavio previse pitanja, ali se nadam da su dovoljno direktna i da necemo odlutati sa teme.
Unapred zahvalan svima koji posalju svoje odgovore,
Nemanja
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: kako emigrirati u KANADU . iskustva uspelih

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 54748 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.