Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Report builderi - što odabrati ?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Report builderi - što odabrati ?

[ Pregleda: 2585 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
*.net.htnet.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon Report builderi - što odabrati ?21.10.2004. u 08:32 - pre 237 meseci
Pozdrav cijeloj ekipi!

Evo, kojih 6 mjeseci se družim s Delphijem 7 Pro. Radim dosta sa bazama podataka pa bi mi dobro došao vaš odgovor i savjet.

Što preporučujete od report buildera u kombinaciji s Delphijem? Svidio mi se Rave 5 koji dolazi s delphijem (tj. njegov upgrade na debugiraniju verziju) no toliko je nedokumentiran i ponekad zbunjujuć da to nije normalno. Sam smisao rada, način rada i ostalo je super no ima nekih nebuloza da si kosu počupaš. Primjerice, još nisam uspio iz delphija pomoću parametra visinu trake postaviti na nulu. Onaj event jezikje u ovoj verziji skroz nedokumentiran. Čini mi se da bi mogao raditi znatno brže, zna se i srušiti pri slanju na ispis, ako postavim stranicu A5 u nekom reportu kasnije mi u idućem A4 reportu iako je definirana kao takava stranica izgleda kao A5 i slično.

Gledam QuickReport koji mi također radi s delphijem no ne djeluje mi ni tako močno ni simpatično kao rave.

Kakve su vaše ideje, kakva vi imate iskustva, na što pri odabiru obratiti pažnju?

Napravio sam jedan projektkoji koristi desetak vrsta poprilično kompleksnih izviješća,obračunava raznorazne sume, kumulative, pondere i to na milijunskim iznosima i vrijednostima s postocima tipa 0,5%, parametrima tipa 0,007i pošteno sam se namučio oko njega. Rave je to odradio ali sam se napatio. Rado bi probao nešto dokumentiranije i bolje ako jeopravdano.

Unaprijed hvala
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Report builderi - što odabrati ?21.10.2004. u 15:19 - pre 237 meseci
Citat:
komplikator
Gledam QuickReport koji mi također radi s delphijem no ne djeluje mi ni tako močno ni simpatično kao rave.
Unaprijed hvala


Mocno i simpaticno su obrnuto proporcionalni

Moj izbor bi bio Quick Report, a mozes pogledati na
http://www.digital-metaphors.com,
home page ReportBuildera. Taj ReportBuilder mi se cinio mnogo dobar (radio sam pre nekih 20-ak meseci nesto malo s njim). Vodi samo racuna da je prilicno skup (proffesional verzija je cca $500).

U RaveReportu nisam radio, pa ti ne mogu dati nikakvo poredjenje.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Report builderi - što odabrati ?

[ Pregleda: 2585 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.