Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..

[es] :: Windows desktop :: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..

[ Pregleda: 4380 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 14:39 - pre 237 meseci
Ne razumem sta je. Namestio sam da ni jedan proces ne startuje sa podizanjem sistema.Zatim pogasio sam sve nepotrebne servise pa mi je iskoriscenost virtualne memorije samo 85MB (u tasku mi radi oko 13-14 procesa) sto mislim da je fantasticno.Komp mi je kao munja.Kad se sistem dize ona traka ispod windowsovog loga prodje 2-3 puta sto je takodje fantasticno,ali kad posle toga treba da se prikaze windows welcome poruka,pre nje stoji crn ekran jedno 4 sekunde pa onda se javlja desktop i momentalno moze da se zapocne sa radom na sistemu.Pa me cudi (a i vas verovatno) kako sve tako super funkcionise a samo taj crn ekran traje duze.Podesavao sam u registry neke parametre za brze bootovanje sistema, pa je moguce da je neki od njih stvorio problem.Nasao sam u knjizi "windows xp hack" da mnogi tutoriali preporucuju brisanje Prefetch fajlova tj. brisanje celokupnog sadrzaja c:\windows\Prefetch foldera sto je pogresno jer kako sam autor ove knjige kaze: izaziva kontra-efekat: umesto da ubrza podizanje, on usporava,a ja sam brisao fajlove iz tog foldera.Pazite, to je samo moja sumnja.E Jbg kad ne mogu da se setim sta sam uradio pa mi se taj crini ekran malo duze zadrzava jer je pre tog problema sistem podizan u proseku za 4-5 sekundi (racunajuci od ukljucenja kompa pa do pojave dektopa i zapocinjanja rada!!!)
Konfiguracija:Intel 2.20Mhz,512MB DDR kingston-a (i to je dovoljno za ovaj problem)
PS:Ni sanjao nisam da cu ovakvu poruku poslati posto drzim windows u malom prstu,ali i to se desava :(
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 15:07 - pre 237 meseci
Pa ako kazes da se crni ekran prikazuje pre Wellcome-a a ovaj se i ne pojavi rekao bih da si ti iskljucio (ili zeznuo) Wellcome Screen i da je sve normalno samo se ovaj WS ne prikazuje (ne gubis nikakvo vreme pri stratrovanju, vec samo drugacije izgleda).
No, mozda i gresim...
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 16:16 - pre 237 meseci
Ne,ne druze...Pojavljuje se i wellcome screen, ali od zavrsetka ucitavanja win-a(tj. kada ona traka prodje nekoliko puta ispod windows logo-a) pa do pojave wellcome screen, normalno je da se pojavi taj crn ekran za trenutak (tj. oko jedne sekunde i manje) ,ali nije normalno da to traje 4-5 sekundi kao kod mene.Razmislite o onome sto sam rekao u vezi regisry-a i u vezi Prefetch fajlova.Takodje sumnjam i na neki fajl sa BAT extenzijom koji predstavlja neki trik za ubrzanje bootovanja koji sam video u nekoj knjizi, ali ne mogu da se setim sta sam sa tim fajlom uradio,gde sam ga ustekao....

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 17.10.2004. u 18:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 16:24 - pre 237 meseci
Citat:
m4rk0:... prikaze windows welcome poruka,pre nje stoji crn ekran jedno 4 sekunde pa onda se javlja desktop i momentalno moze da se zapocne sa radom na sistemu.Pa me cudi...

Sbog ovog sam tako zakljucio. Posto nije tako, ne znam sta je u pitanju (bar mi za sada nista ne pada na pamet).
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 16:31 - pre 237 meseci
Probaj da menjas EnablePrefetchet value u HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 17:19 - pre 237 meseci
Reci mi kolika vrednost po default-u treba da bude ili jos bolje koju vrednost mi ti preporucujes da stavim...

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 17.10.2004. u 18:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 17:28 - pre 237 meseci
Vrednost varira od kompjutera do kompjutera... Stavljas od 1-5 i vidi koja ti kombinacija najvise odgovara...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 17:55 - pre 237 meseci
Meni se jednom jedan lik žalio na sličan problem (ne sećam se detalja, uglavnom isto mu se dugo podizao sistem). Slično kao ti i on je sa ko zna kog sajta našao neke "optimizacije" s tim što je on radio optimizaciju gašenja, pa je namestio više ne znam tačno šta, uglavnom nešto što se radi kod gašenja Windows-a je prebacio na podizanje. I stvarno mu se brže gasio sistem, ali zato se duže podizao. Proveri da nisi ti nešto slično zabrljao.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 18:15 - pre 237 meseci
Citat:
Bojan Basic: ..Proveri da nisi ti nešto slično zabrljao.

Nisam sigurno....Btw hvala za pretpostavku. I dalje sumnjam na Prefetch fajlove:
Citat:
Nasao sam u knjizi "windows xp hack" da mnogi tutoriali preporucuju brisanje Prefetch fajlova tj. brisanje celokupnog sadrzaja c:\windows\Prefetch foldera sto je pogresno jer kako sam autor ove knjige kaze: izaziva kontra-efekat: umesto da ubrza podizanje, on usporava,a ja sam brisao fajlove iz tog foldera.
.
Takodje sam ubedjen da sam na ES-u video neciji post u kome je receno tipa:
Uradio sam sve kao sto si rekao i primecujem poboljsanje ali onaj crni ekran posle ucitavnja sistema,a pre windows wellcome poruke, mi se nesto duze zadrzava nego obicno.Ovo nije citat, ali je to neko rekao (u slicnom kontekstu) na ES-u,samo ne znam ko,pa cak mislim i da je dobio odgovor na svoje pitanje koje je gotovo identicno mom.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 20:04 - pre 237 meseci
Što se tiče onog Regstry ključa (za prefetch) najbrže šljaka kad se vrednost postavi na 5 ali recimo ne podiže Help and Support pri boot-ovanju (ako bi ga trebalo otvoriti moralo bi da se kuca u Run). Taj crni ekran se kod mene pojavljuje od instalacije SP2 inače se sa logoa WinXP odmah išlo na welcome screen i traje 2-4 sec. Crvić ide 2 ili 3 puta, nikad više, Desktop je operativan odmah po pojavljivanju. Ali ja imam 25 procesa na početku i 190MB zauzete virtualne memorije.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 20:14 - pre 237 meseci
Citat:
cicika: Što se tiče onog Regstry ključa (za prefetch) najbrže šljaka kad se vrednost postavi na 5 ali recimo ne podiže Help and Support pri boot-ovanju

Help and Support mi ne predstavlja nikakav problem jer sam ga i stopirao u services
sto znaci da mi i ne treba.
Citat:
cicika: Taj crni ekran se kod mene pojavljuje od instalacije SP2 inače se sa logoa WinXP odmah išlo na welcome screen i traje 2-4 sec. Crvić ide 2 ili 3 puta, nikad više, Desktop je operativan odmah po pojavljivanju. Ali ja imam 25 procesa na početku i 190MB zauzete virtualne memorije.

Pa i kod mene je tako bilo pre nego sto sam nesto zabrljao - sve istom brzinom kao kod tebe,a jos plus imao sam i manje services-a...Zato se i nerviram :(
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 22:47 - pre 237 meseci
procitao sam negde da windows pri ocitavanju servisa i drajvera ima odredjeno vreme za koje moze da "pretrazuje" po sistemskim fajlovima ako ne moze da nadje neki potreban fajl za ovo navedeno... kada ono istekne onda nastavlja dalje sa podizanjem sistema... proveri da nisi mozda poremetio nesto u tom pravcu, tj. izbrisao ili iskljucio nesto sto windows "trazi"... ako jesi, onda ti je resenje da to vreme svedes na nulu (procitah da i to moze)...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..17.10.2004. u 23:28 - pre 237 meseci
Citat:
Nasao sam u knjizi "windows xp hack" da mnogi tutoriali preporucuju brisanje Prefetch fajlova tj. brisanje celokupnog sadrzaja c:\windows\Prefetch foldera sto je pogresno jer kako sam autor ove knjige kaze: izaziva kontra-efekat: umesto da ubrza podizanje, on usporava,a ja sam brisao fajlove iz tog foldera


Autor te knjige nije u pravu. Ja kad obrisem sve u prefetchu prilikom sledeceg podizanja mi sivi crvic na boot screen-u (posto koristim svoje boot screenove tj. modifikovane NTOSKRNL.EXE fajlove) ide samo jedan put, dok kad ne izbrisem prefetch ide jedno dobrih 3-4 puta. Sto se tice pauze od 3-4 sekunde pre wellcome screen-a to je normalno pa cak i 5 sekundi i ne bi trebalo da te cudi i verovatno nista ne mozes uraditi da to ubrzas osim sto mozes da sjebes sistem editovanjem registry-a i sl. Toliko je od prilike i kod mene a ne moze brze iz mog iskustva.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..18.10.2004. u 10:39 - pre 237 meseci
@Binary Mind
Znam druze da i tih 5 sekundi nije mnogo ali me cudi sto je ,ponavljam,pre nego sto sam nesto zeznuo, taj crn ekran nestajao u trenutku i sve je bilo OK...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..18.10.2004. u 14:40 - pre 237 meseci
Ako mislis da moze brze i bolje ti onda nastavi sa tweaking-om masine ali mislim da nista neces uspeti bez clean install-a. Ja pride na svojoj masini nisam ni jedan Windows XP servis iskljucio osim VM Ware athorisation service-a (podesio ga na manual), Kerio Personal Firewall (podesio ga na manual) i za Kasperski (2 njegova servisa takodje podesio na manual) a to nisu servisi koji dolaze uz Windows XP. Iako ni jedan jedini Winodws servis nisam iskljucio masina mi radi kao avion, a iskoriscenost PF usage mi je (kad se windows tek boot-uje) 160MB.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..18.10.2004. u 20:25 - pre 237 meseci
Citat:
Binary Mind: Iako ni jedan jedini Winodws servis nisam iskljucio masina mi radi kao avion, a iskoriscenost PF usage mi je (kad se windows tek boot-uje) 160MB.

Pa i meni radi ko avion sto se iz prvog posta vidi, a jos plus kod tebe je duplo veca iskoriscenost memorije, zato lako mozes da zakljucis da se ovo da ispraviti (ovaj famozni crni ekran) jer ti rece da i kod tebe traje 4-5 sekundi kao i kod mene, a primecujes razliku u iskoricenosti memorije (kod mene i kod tebe), kao i niz stopiranih servisa u odnosu na tvoje servise koji su ostali kao po default-u, sto mi daje za pravo da se nadam da cu skratiti vreme prikazivanja "crnog ekrana".
Citat:
Binary Mind: Ako mislis da moze brze i bolje ti onda nastavi sa tweaking-om masine ali mislim da nista neces uspeti bez clean install-a.

Sto se tice brzine pogledaj:
Citat:
Citat:
cicika:Taj crni ekran se kod mene pojavljuje od instalacije SP2 inače se sa logoa WinXP odmah išlo na welcome screen i traje 2-4 sec. Crvić ide 2 ili 3 puta, nikad više, Desktop je operativan odmah po pojavljivanju. Ali ja imam 25 procesa na početku i 190MB zauzete virtualne memorije.

Citat:
m4rk0: Pa i kod mene je tako bilo pre nego sto sam nesto zabrljao - sve istom brzinom kao kod tebe,a jos plus imao sam i manje services-a...Zato se i nerviram :(

Pogotovo obrati paznju na moj citat koji sam podebljao sa razlogom.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..19.10.2004. u 02:58 - pre 237 meseci
Au zbog cega se ti nerviras prijatelju... Bas si sitnicar. Baci brigu na veselje ili ako vec neces uradi clean install i sigurno ce raditi kao sto je radilo dok nisi poceo preterano da tweakujesh
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..19.10.2004. u 13:56 - pre 237 meseci
Jbg takav sam :).Ma ipak sam te poslusao...Clean install je sve resio :).Sve radi ko podmazano.
POZ!

[Shadowed: Obrisan nepotreban citat]
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..21.10.2004. u 08:18 - pre 237 meseci
A sto se tice crnog ekrana - resenje je pronadjeno.Ipak su u pitanju bili Prefetch fajlovi.
1.Izvrsio sam clean install sistema i nakon toga testirao brzinu podizanja.Crvic je prosao 6 puta i nakon toga se windows wellcome screen pojavio u roku od jedne sekunde.Posle njega pojavljuje se naravno desktop i sistem je bio momentalno operativan.
2.Izbrisao sam Prefetch fajlove i ponovo testirao brzinu podizanja sistema.Crvic je prosao 2 puta (vidno manje nego u gornjem primeru) ali se nakon toga ne javlja odmah wellcome screen vec postoji razmak od oko 5 sekundi (crn ekran) pa se tek onda javlja wellcome screen a posle njega desktop koji nije momentalno operativan kao u stavci jedan,vec treba sacekati 4-5 sekundi pa tek onda se moze zapoceti sa radom.
Kod primera 1 Ukupno vreme dizanja (od pojave crvica do operativnosti sistema) je 12 sekundi
Kod primera 2 Ukupno vreme dizanja je 17 sekundi
Pa sad recite da li prefetch fajlovi uticu na ubrzanje ili na usporenje bootovanja.
 
Odgovor na temu

omigrate

Član broj: 282282
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..25.03.2011. u 23:42 - pre 159 meseci
Da li bi neko mogao da mi pomogne? Google-ao sam ali nisam nista nasao.
Prilikom paljenja laptopa ekran mi je crn sve do welcome-a i sve posle toga normalno radi, ali je neizvodljivu uci u BIOS. A trebao bi da reinst. sistem.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Crn ekran traje duze pre windows welcome poruke..

[ Pregleda: 4380 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.