Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s HDD ja mislim

[es] :: Storage :: Problem s HDD ja mislim

[ Pregleda: 1698 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rocket

Član broj: 12378
Poruke: 39
*.as53.tr.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Problem s HDD ja mislim16.10.2004. u 20:48 - pre 236 meseci
Pozrdav!
Danas mi se nesto cudno desilo sa kompjuterom
Padala je kisa i grmilo pa sam komp isljucio iz struje i nakon sat dva ponovo ga ukljucim sve normalno instaliram mIRC kad odjednom se komp restartuje ali bez onog prozora "windows is shuting down" a program nije ni trazi da se kompjuter mora restartati. Kompjuter se ponovo pali ali uopce ne ucitaje onaj dio koji ne znam kako se zove (kada trebas staviti CD ili disketu da bi instalirao windows) i taj dio se uopce ne moze da ucita samo u vrhu ekrana stoji crtica i nista. Restart i posto se bios ucita je stisnem del tamo sam cackao duze vremena i postavim sljedece postavke "Standars CMOS Features>IDE Primary master :MAXTOR 2B020H1>IDE PRIMARY master stavim na manual (prije je bilo auto). Restartam komp i sve se kerene da ucitava kako treba windows se podigne i ja sav sretan. Sumnjao sam da HDD nije u redu pa odlucim da skeniram HDD preko onog windows skenera (desnim na C: pa scan now). Tu mi zatrazi restart i ja uradim.Kad je zavrsio da skenira 1 od 5 pojavi se mnogo poruka "deleting corrupt atribute record segment xxxxx (128,"") " dolazi do 3 od 5 i pojavi se poruka " Inserting data attribute into file xxxxx " na 4 od 5 je ova poruka " windows bad clusters in file 49666 of name /system.../index.btr" i sve to zavrsi ponovo se restarta i sve ucita i ja pomislim kraj mukama. Pokusam da defragmentiram disk kad opet onaj restart s pocetka price.
Pocetnik sam (sigurno ste to predpostavili) pa vas molim da mi reknete sto mi se to dogadja s kompjuterom? Sto je uzrok ovim problemima?
Hvala!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3778 Profil

icon Re: Problem s HDD ja mislim16.10.2004. u 22:11 - pre 236 meseci
Ocigledno da je ulsed grmljavine doslo do kratkotrajnog naglog porasta u naponu (spike) zbog cega ti je mozda ostecen hard a mozda i jos nesto. Nosi kompjuter na servis da vide sta je. Da se slicne stvari ne bi desavale u buducnosti kupi neki UPS ili barem surge surpressor/protector. Pogledaj u TOP temu o UPS-evima. Ima dosta dobrih informacija. Evo linka:

http://www.elitesecurity.org/tema/71090/0#451595

text altered by Binary Mind on 18.10.2004

 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Problem s HDD ja mislim19.10.2004. u 10:20 - pre 236 meseci
Po hiljaditi put.
Kakve veze ima.
Napajanja rade na principu indukovanja napona,u normalnom radu su pikovi
ogromni.
Taj model hardiska je poznat po losoj mehanici sto je i ovde slucaj.

spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3778 Profil

icon Re: Problem s HDD ja mislim20.10.2004. u 01:51 - pre 236 meseci
Ima veze! Znaci ti tvrdis da je ovo slucajnost sto mu je komp poceo trokirati posle grmljavine ili mi se cini? Evo i definicije SPIKE-a iz Stormovog ekspozea o UPS-evima:


Citat:
Udar (Spike). Važi za daleko najopasniji vid problema sa električnom energijom. Prouzrokovan je trenutnim skokom napona i do 100% (pa i više) iznad nominalnog. Javlja se kada grom udari u blizini trafo-stanice, kada se struja uključi (posle restrikcija, nekog kvara itd) ili zbog "radova" na električnoj mreži (popravke, prespajanje itd). Posledice mogu biti različite od slučaja do slučaja - od prostog treptaja monitora, pa do kompletnog "spaljivanja" kompjutera. Zato se ne preporučuje korišćenje osetljive opreme odmah po dolasku struje (ako je bila isključena) ili u toku atmosferskih pražnjenja.


ali tu bih dodao i delimicno ostecenje odredjenih delova kompjutera sto je ovde 99% slucaj.
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Problem s HDD ja mislim14.11.2004. u 00:16 - pre 235 meseci
I ja mislim da je to HDD.Možeš ga probati spojiti na drugi komp, pa ćeš odmah znati.A možda i da ga probaš formatirati iz DOS-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem s HDD ja mislim

[ Pregleda: 1698 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.