Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

init: can't exec getty

[es] :: BSD :: init: can't exec getty

[ Pregleda: 3844 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon init: can't exec getty19.03.2002. u 02:47 - pre 268 meseci
FreeBSD 4.4

Sistem ispisuje sledeću poruku dok se 'diže' :
init: can't exec getty '/usr/libexec/getty' for port '/dev/ttyv0x'

Skužio sam da se ne podignu /var i /usr jer je nešto po'ebano u fstabu i da probam da bootujem kao single user. Onda sam pokupio primer fstaba koji izgleda ovako:

-/etc/fstab-

# Device Mountpoint FStype Options Dump Pass#
/dev/ad1s1b none swap sw 0 0
/dev/ad1s1a / ufs rw 1 1
/dev/ad1s1f /usr ufs rw 2 2
/dev/ad1s1e /var ufs rw 2 2
/dev/acd0c /cdrom cd9660 ro,noauto 0 0
proc /proc procfs rw 0 0

Sve kapiram osim ovih brojeva na kraju?
Ako nije problem u fstabu gde još može da bude?
 
Odgovor na temu

rivan
Ivan Radovanović

Član broj: 1901
Poruke: 71
*.matf.bg.ac.yu

ICQ: 212235650


Profil

icon Re: init: can't exec getty05.06.2002. u 23:41 - pre 266 meseci
izvinjenje zbog kasnog odgovora ali tek sad sam primetio ovo a i ja sam jednom imao slican problem...
najverovatnije jeste problem u fstabu, verovatno je nesto izmenjeno pa nakon toga ne moze da se mountuje /usr pa onda ne moze da nadje getty program. To se najlakse resi tako sto se podigne sistem sa onog recovery cd-roma iz distribucije i ostaje 'samo' jos da se mount-uje originalni / dir. na neki drugi dir i da se onda nadje i popravi fstab fajl. Ovo mountovanje takodje moze da bude problem ako je na istoj particiji i / dir i swap (ad0s4a je kod mene /) jer se pri butovanju sa ovog cdroma nadju samo particije a ne i slice-ovi u okviru njih. Ovo se dalje resi tako sto malo pogledas /dev/MAKEDEV i pogledas kako on pravi 'fajlove' za pojedine sliceove (to je mknod ime c 116 broj gde se broj izracunava sa nekim siftovanjima i bitskim operacijama)...
kad se napravi fajl za odgovarajuci slice onda se on prosto mountuje sa mount :)))
Da ne duzim ako jos neko ima slican problem nek napise pa cu da posaljem detaljnije uputstvo, ali verovatno mozete sami da skapirate iz /dev/MAKEDEV fajla sta treba da se uradi
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: init: can't exec getty

[ Pregleda: 3844 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.