Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

People experienced in disk drive geometry problems needed

[es] :: Linux :: People experienced in disk drive geometry problems needed

[ Pregleda: 3037 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokodudldu

Član broj: 25508
Poruke: 25
*.iu-bremen.de



+1 Profil

icon People experienced in disk drive geometry problems needed28.09.2004. u 16:40 - pre 237 meseci
Pomagajte ljudi!

Instaliran mi je Mandrake Linux na isti HDD na koji imam i XP. Dual boot radi, Windows radi savrseno, Linux radi, ali kada startujem Partition Magic, kaze mi uzasno ruznu poruku:

---------------------------
Error
---------------------------
Disk 1 (38154MB 5168c 240h 63s) appears to have partitions created using a different
drive geometry (16h 63s). This serious problem can lead to data loss.
No partition manipulations should be made to this disk using this
product or the operating system's products. You should back up
the data on this disk, delete all partitions, create new partitions under the new
drive geometry, and then restore your data using the backup.

Sta da radim? Da li mogu i kako da resim problem bez da brisem sve particije pa jovo nanovo? Neki utility da se promeni disk drive geometry?? Da li je ovaj "serious problem" zaista serous i da li mogu da zivim normalno pored njega?

Nakon te poruke, Partition Magic kaze:

---------------------------
Error
---------------------------
Init failed: Error 117.

Partition's drive letter cannot be identified

...i nakon te poruke, samo haltuje (nista se ne pojavi).

Guglao sam i nasao nesto da je to jedan vrlo ozbiljan bag u Linux instalaciji, da postoji neka nekompatibilnost izmedju nacina na koji Linux i Windows citaju podatke o sektorima, cilindrima itd. na hard disku, ali bez konkretnog resenja.

Laptop je IBM ThinkPad R51. Dajte neko resenje, nije mi nikakav problem da se otarasim Linux particije, posto nemam nista vazno na njoj, ali na Windows particiji mi je sve. Bekap je vec uradjen.
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: People experienced in disk drive geometry problems needed28.09.2004. u 17:37 - pre 237 meseci
Pazi, nije ti sve bas najbolje, ali i Partition Magic, da izvines ser* bez potrebe. On tako reaguje na bilo kakav, cak i bezazlen problem. Radice ti sve lepo, samo ti nastavi i ne pipaj ono sto ti ne treba. Sto ti je palo na pamet da palis Partition Magic kad ti sve lepo radi???
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: People experienced in disk drive geometry problems needed

[ Pregleda: 3037 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.