Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux

[es] :: Advocacy :: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11901 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 02:45 - pre 238 meseci
Bre, prvo prelazak pocinje tek od skora od kako je Linux poceo ozbiljnije da se sprrema za desktop...

Dalje da se ne ponavlja u poslednje godinu dve su pocele ogromne kompanije da ga prihvataju...

Proizvodjaci hardwarea nude podrusku (sto je pre bilo tanko) kao ATI nVidia, zatim HP i IBM nude pre-installed sisteme... Zatim komapnije kao Australijski Telekom... Ovo sa Francuzima... da nije iskroslo to sa patentima Minhen bi vec odavo plovio tim svetom...

Skolski drug mi radi za USAirForce i znam od njega da su od januara poceli da prelaze na RedHat (pored NIX i WinXP) a i DoD je donelo odluku....

E, onda ce mnogi zaposleni i da pocnu i kuci to da instaliraju...
Malo, malo ko od njih je zapravo ikada imao kontakta sa Linuxom a sada ce im postati bliskiji...


E, da ima i puno igara za Linux, naravno daleko manje od Win, ali svakako ne ona 1 koja se u sali ovde spominje...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 03:00 - pre 238 meseci
Citat:
Onaj ko je sacekao Official nije se nazlopatio sa tolikim update-ovima...


Pa kod mene je Official 10.0 verzija. Baš nisam hteo da skidam one razne Community verzije jer ionako rekoh kud se ne razumem u podešavanja Linuxa, pa gde još da skidam preview verziju. I evo, 6 meseci posle -- toliko bagova.

Inače pričate budaleštine da se ne zna više šta lupate. Npr. često pričate kako je prednost Linuxa što dolazi sa gomilom softvera, a sad kad je taj softver bušan ko švajcarski sir, sad je to nešto drugo.

Takođe pričate kako je problem što Windows ima ugrađen IE i Outlook Express i slično, pa ja kad sam instalirao Mandrake sam dobio sve te programe instalirane po difoltu. Da ne mislite da će možda Linux koji cilja na desktop korisnike da bude bez instaliranih tih programa ili da će desktop korisnici sami da biraju pakete? Neće bre i upravo zato im distribucije kao Mandrake i instaliraju sve to same..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 03:04 - pre 238 meseci
Citat:
Bre, prvo prelazak pocinje tek od skora od kako je Linux poceo ozbiljnije da se sprrema za desktop...


Ma spremamo se mi za taj prelazak već godinama.. samo nikako da krene. Oće li više je**m li ga, pa ko bi se bunio da koristimo i OS i aplikacije koje su besplatne, a još i bolje? :)

6 meseci.. 600 MB siguronosnih zakrpa. Posle mi neko tamo napisa da je Windows bušan ko švajcarac.. ma da.

[Ovu poruku je menjao dinke dana 26.09.2004. u 11:06 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 03:12 - pre 238 meseci
@XTeam: Lepo, sine, hvala. Vidim, umeš da koristiš Google. Samo, nemam kad ja da kopam po novinarskim člancima, a vidim ti si stručnjak, pa da li bi mi kratko objasnio kako da reprodukujem taj memory leak? Kratko parče koda u C-u bi mi baš lepo završilo posao.

Volim ovaj Advocacy što je pun stručnjaka. Početnici kao što sam ja mogu puno da nauče ;)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 03:40 - pre 238 meseci
Linux krpis mesec-dva (ako hoces, jer su problemi u 99.9% slucajeva minorni), do sledece "velike" verzije koja nema taj bug. Windowse krpe 10 i vise godina, i jos uvek je sistem s*****.
Ljudi, jadni, vuku po 10 godina stare windowse, jer nit ce ovi novi da rade na krsevima, biti im se daju pare za nove. Linux uvek frisak stavis, uvek mozes da upgradujes za DZ. Ali, vec se ponavljamo...

JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 03:47 - pre 238 meseci
Citat:
VRider: Ljudi, jadni, vuku po 10 godina stare windowse, jer nit ce ovi novi da rade na krsevima, biti im se daju pare za nove...


...a i 10 godina star Windows je upotrebljiviji nego svaki Linux
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 04:22 - pre 238 meseci
Citat:
Linux uglavnom koriste ljudi mnogo potkovaniji u vezi kompjutera

JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 09:15 - pre 238 meseci
Citat:
degojsTakođe pričate kako je problem što Windows ima ugrađen IE i Outlook Express i slično, pa ja kad sam instalirao Mandrake sam dobio sve te programe instalirane po difoltu..
Nisam vise u toku, pa ako gresim - ispravite, ali mi se cini da je glavna frka bila oko toga sto taj IE i "praziluk" ne moze da se de-instalira, sto kod **nix-a nije problem. Kod vecine Linux distroa imas mogucnost izbora, kao i kod Windows-a, da izaberes sta da se instalira. Negde imas mogucnost da biras po grupama, negde i to ali, ako hoces i znas tacno sta ti treba, i paket po paket, negde - narocito kod malih distroa i onih sa Live CD, ne moze da se bira dok ne instaliras na hdd, ali tada opet moze. Dakle, tu konkretno nisi u pravu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.228.eunet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 11:10 - pre 238 meseci
Cudi me kako niko nije primetio ovo:

Citat:
The amount of memory leaked is far less if the "Windows Classic" theme is used in Windows XP.


Da neko nema mozda predlog i koji wallpaper da se koristi u kombinaciji sa "njindonjs klasik" temom kako bi se maksimalno sprecio memory leak? Po mogucstvu bez restarta racunara.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.228.eunet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 11:13 - pre 238 meseci
Citat:
XTeam: ali nemoj da pricamo o tome da je windows klik and klik


Kako nije? Kada sam ja koristio windows to je sve bilo na click, click - crash. A po pricama tu se nista nije promenilo.
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 13:50 - pre 238 meseci
@caiser

Ma to je bilo ironicno...
Znas ono "klik and klilk" i sve ocas posla sredjeno....

@svi ostali
Odgovoricu vam, polako, morao sam malo i da spavam, a i da se bavim drugim stvarima

za pocetak

@Degojs

I vi pricate budalastine
Uostalom tamo za onaj bug u WinXP oni posle godinu dana obavestavaju da jos nisu radi da objave bug-fix... Taj deo nisi citirao (naci cu ti kasnije i podvuci)
Ej! Posle vise od godinu dana!

I onda ti smeta sto Linux bugfix ili update sve zivo za 6 meseci....

Nema ti u Linux svetu mirovanja, svaki dan nesto novo izlazi ili se menja...
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 13:56 - pre 238 meseci
@DragiSine

Sine, meni je da te uputim u pravom smeru a ti sada nastavi....
I lepo procitaj sve sto sam ti predlozio za pocetak pa od tebe i mozda nastane strucnjak jednog dana....

Ko o cemu ono, kako se izboriti sa divljanjem win ako dodje do memory leak...

A sto se tice koda, daj ti se malo prihvati posla pa napisi jedan fini sto sprecava sve to, pa ga prodaj za lepe novce....

Odma ce da dobijes posao u Redmondu kada im posaljes resenje za njihove probleme...

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 14:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 13:57 - pre 238 meseci
Citat:
caiser: Da neko nema mozda predlog i koji wallpaper da se koristi u kombinaciji sa "njindonjs klasik" temom kako bi se maksimalno sprecio memory leak? Po mogucstvu bez restarta racunara.


Cuj bez restarta racunara, pa to im je glavni feature koji su uveli bas sa njinjdonjsom.
Racunari se nisu morali restartovati pre njinjdonjsa a ne moraju se restartovati ni kod OS-va koji su nastali posle njinjdonjsa...;)


Citat:
XTeam:
I vi pricate budalastine
Uostalom tamo za onaj bug u WinXP oni posle godinu dana obavestavaju da jos nisu radi da objave bug-fix... Taj deo nisi citirao (naci cu ti kasnije i podvuci)
Ej! Posle vise od godinu dana!

I onda ti smeta sto Linux bugfix ili update sve zivo za 6 meseci....

Nema ti u Linux svetu mirovanja, svaki dan nesto novo izlazi ili se menja...


Pa rekao ja, patch koji patchuje patch koji patchuje patch za service pack...;)
Tako se radi u microsoftu a ne tu neke Linux fore das jeftino OS sa 1000 aplikacija za koje izdajes update oi to radi bez problema.
Da mi je da vidim jos windows koji zakrpe iz prvog puta...;) i to go windblows..;)::):)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 13:59 - pre 238 meseci
Citat:
XTeam: @DragiSine

Sine, meni je da te uputim u pravom smeru a ti sada nastavi....
I lepo procitaj sve sto sam ti predlozio za pocetak pa od tebe i mozda nastane strucnjak jednog dana....

Ko o cemu ono, kako se izboriti sa divljanjem win ako dodje do memory leak...


Nemoj tako...DragiCale je strucnjak svetskog glasa koji vrlo brzo ume da klikce po Visual studiu. To je umetnost za koju je potrebno godine i godine vezbanja...:)
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 14:05 - pre 238 meseci
@Degojs and DragiSine

"Unless users are severely affected by the problem, Microsoft recommends waiting for a patch until the next Windows XP service pack is released."

Kada procitam ovako nesto sve mi je jasno....

I onda su ljubomorni sto u Linux svetu svaki dan unapredjenja, poboljsanja sta kod oces....

A oni ceznjivo cekaju novi SP1 po godinu dana....
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 14:15 - pre 238 meseci
@DragiSine

Citat:
...a i 10 godina star Windows je upotrebljiviji nego svaki Linux


Ha hah ah hah ah hhaa hah ha hahh aha ha ha

Kao win3.11 95 98 ha ha a gde vam je win me ?
Uostalom kada pocnes da citas 10 razloga zasto da predjete na win XP prosto zanemis kada vidis sta je sve unaprejdeno od ranijih verzija....

Pita sebe covek "Kako je to sve uopste radilo.."?

Nego ja postovah linkove....
Ajde sada ti ih debantuj...

Pronadji mi jedan link ka clanku ili sta god vec de pise da nema problema sa time... (i svacime jos)

Nego da se mi manemo proslosti je'l da?
Ajde da vidimo svetlu buducnost...
http://www.winsupersite.com/showcase/longhorn_4051_tips.asp

Stop the explorer.exe memory leak

Anyone who's used Longhorn build 4051 for any amount of time will likely have noticed a massive memory leak in explorer.exe: Just open task manager, and you can watch explorer.exe chew up available RAM in real time. I didn't figure out how to fix this one myself, but thanks to "Chris123NT" and "Nighthawk" of Windows Codename Longhorn PDC Build 4051 Tweak Guide fame, I found the answer. Apparently, the Sidebar, largely useless except as a curiosity in this build (unless you're writing Sidebar tiles in Whidbey, I suppose), is the culprit. To stop the memory leak, you simply have to turn off the Sidebar and reboot.

Eno ti tamo kod u Longhornu pa radi reverse engineering....
Sta je to za tebe? Klik-klik-klik....reboot..klik-klik.... loop-reboot klik - klik...
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 14:19 - pre 238 meseci
@degojs
Citat:
Ma spremamo se mi za taj prelazak već godinama.. samo nikako da krene. Oće li više je**m li ga, pa ko bi se bunio da koristimo i OS i aplikacije koje su besplatne, a još i bolje? :)


Pa vi se bunite, j*** ga, nemozete da uzimate provizije na preprodaji dzaba programa, to vam i smeta....

Nema ono, kinta po procesoru, pa po ovom pa po onom....

A sta je sa onim "divotama" sto je Bill hteo, da ide 1$ po svakom dokumentu kreiranom u Office-u...?

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 15:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 14:19 - pre 238 meseci
Longhorn je još u fazi izradi, tek je to alfa verzija i nemoj da lupaš ko Maxim... Sviraš nam ovde po forumu ko da si svu pamet ovoga sveta pokupio, zezaš ljude, menjaš im nickove... Jadno i glupo je tvoje ponašanje.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 14:22 - pre 238 meseci
Sad tek vidim ovu glupost za 1$ po dokumentu. Stvarno se jedva uzdržavam a da te ne popsujem k'o konja, jer ništa drugo zaslužio nisi. Ovo je i Axeza zajebalo...
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 14:23 - pre 238 meseci
Alo Palma, oladi malo, decko!!!

Sviras i ti po forumu, i to na sve strane, a i resetas ko maxim po diviziji.....

Pa sta ako je Longhorn tek u beti? I naglasio sam da vidimo kakva je buducnost...
A promena nika ima svoji smisao, isto kao i sto on meni otpozdravlja....
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11901 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.