Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux

[es] :: Advocacy :: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11914 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 20:40 - pre 238 meseci
Citat:
axez: i to je tacno...:)
Ali moras imati u vidu da su tih 99% ili koliko vec korisnika do juce bili windows korisnici pa nisu ni imali sanse da nauce nesto...:>


da li nisu imali sanse ili nisu hteli to je drugo pitanje
ti hoces da kazes da je na windowsu nemoguce nesto nauciti?
budalastina
a videcemo za jedno 2 godine koliko ce biti besplatnih linuxa
mozemo mi da pricamo sta hocemo ali nije za dzaba windows najrasprostranjeniji desktop os a bogami i na serverskom trzistu njegov deo nije zanemarljiv i pored mnogo jacih igraca - sun solarisa, sco unixa i slicnih perverzija.
e da
nije windows nego curenje memorije u aplikaciji na aerodromu
to se moze desiti i na linuxu i na unixu a imao sam primer da vidim curenje memorije i na mnogo hvaljenom cisco ios-u nakon cega ruter postane neupotrebljiv dok se ne restartuje
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 20:53 - pre 238 meseci
filo, neki tvoji zaključci pokazuju elementarno nepoznavanje linuxa. Ali, dobro, svako moze da kaze sta misli.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 21:38 - pre 238 meseci
Mrzi me sada da tražim linkove, ali je činjenica da win hoće da ima problema sa memory management. Često se dešava da se zaprovo apllikacije koje su zatvorene ne "unload" - uju u potpunosti...

Npr. ima za maltene svaku multimedijalnu karticu u uputstvu da je pre početka videocapture poželjno restarovati win da bi se izbegao pomenuti probleme i "ubili" svi nepotrebni procesi....i "oslobodio" sistem da može da postigne željenu brzinu, zato što je soft. uglavnom izuzetno zahtevan...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 21:58 - pre 238 meseci
Ček', kad kažeš te kartice za "video capture".. da li tu spada i recimo ATI TV Wonder?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 22:33 - pre 238 meseci
Citat:
VRider: filo, neki tvoji zaključci pokazuju elementarno nepoznavanje linuxa. Ali, dobro, svako moze da kaze sta misli.

naravno
ne poznajem linux dovoljno, i priznajem to, ali mozda ipak malo vise znam od nekih koji se qrche po forumu ;)
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 23:08 - pre 238 meseci

@filo:
Mi nema potrebe išta da pričamo, koristimo tehnologija koja je mainstream i koja će još dugo vremena to da bude. To oni mogu da pričaju sve i svašta - i da je Linux najbolji na svetu, da je najjeftiniji, da nema virusa i ostale bajke, ali na kraju ostaje činjenica da taj njihov najbolji Linux koristi +- 2% korisnika računara. I da, već je sto puta postavljeno to pitanje a niko od Linux-ovaca da odgovori: Ako je to sve tako super kako vi kažete, pa još i besplatno, zašto ga ne koristi više ljudi? I nemojte da potežete više to pitanje monopola jer je to priča za malu decu.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 23:28 - pre 238 meseci
Citat:
XTeam: Mrzi me sada da tražim linkove, ali je činjenica da win hoće da ima problema sa memory management. Često se dešava da se zaprovo apllikacije koje su zatvorene ne "unload" - uju u potpunosti...


(Hehehe, ne mogu da izdržim)

Da li bi ipak bio ljubazan da potražiš te linkove? Rad bih bio da naučim ponešto o problemima "sa memory management" pod Windowsom.
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 23:51 - pre 238 meseci
Citat:
Da li bi ipak bio ljubazan da potražiš te linkove? Rad bih bio da naučim ponešto o problemima "sa memory management" pod Windowsom.


Hocu, i to posebno radi tebe "DragiTata"
Moraces malo da sacekas, zato sto vec satima citam Adocacy i slatko se smejem zbog svih prepucavanja....

P.S. Jeste, Windows su mainstream....
I WV Buba i GOLF su medju najprodavanijim automobilima ikada proizvedenim, i Toyota je najbogatija i "najtiraznija" fabrika automobila sveta, pa to ne znaci da su njihova kola obavezno i njabolja....
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 23:55 - pre 238 meseci
@filo: treba li da se osecam prozvanim?
@Palma: kvantitet =/= kvalitet.
Citat:
Ako je to sve tako super kako vi kažete, pa još i besplatno, zašto ga ne koristi više ljudi?

To ne moze da ti kaze neko ko koristi linux. To treba da kazu ti sto ga ne koriste.
A mnogi su i rekli. (nije sortirano)
Dragi Tata: Zato sto mu firma ne koristi linux.
Ivan Dimkovic: Nije zadovoljan izborom aplikacija (ponajvise multimedija - cini mi se).
Markom: podrska za hardware (na desktopu, a i sam je radio svakakve perverzije kad su linux serveri u pitanju - pogledajte CV).
Za ostale, morace da ponove. :)
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux25.09.2004. u 23:59 - pre 238 meseci
Citat:
XTeam:
I WV Buba i GOLF su medju najprodavanijim automobilima ikada proizvedenim, i Toyota je najbogatija i "najtiraznija" fabrika automobila sveta, pa to ne znaci da su njihova kola obavezno i njabolja....


Iako su ovakva poređenja inače loša, da li možeš da nađeš neki automobil koji je besplatan a bolji od navedenih? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 00:09 - pre 238 meseci
Citat:
VRider: @filo: treba li da se osecam prozvanim?

valjda ti znas jel treba ili ne
jesam li naveo tvoje ime?
kazem globalno
nije dzaba forum dobio nadimak - elitseqrchiti
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 00:23 - pre 238 meseci
Napisao si to kao direktan odgovor na nesto sto sam ja napisao, pa zato pitam.
Inace, cak i da si me prozvao imenom i prezimenom, imam polnu bolest.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 00:36 - pre 238 meseci
kazem ja - nije dzaba elitseqrchiti
pa se osecaj ili ne
Citat:
XTeam:
I WV Buba i GOLF su medju najprodavanijim automobilima ikada proizvedenim, i Toyota je najbogatija i "najtiraznija" fabrika automobila sveta, pa to ne znaci da su njihova kola obavezno i njabolja....

Citat:
degojs: Iako su ovakva poređenja inače loša, da li možeš da nađeš neki automobil koji je besplatan a bolji od navedenih?

Mozda ima neki GNU/Golf v0.1.2.44 za koji mi ne znamo
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 01:08 - pre 238 meseci
Citat:
v0.1.2.44


hahaha, da, da.. uvek neka verzija 0.a.b.c.d.. Nikad gotovo, stalno neki bugfix i slično, svakih 5 dana.. Posle se neki još hvale kako imaju ručno napisane skripte da im dovlače nove verzije raznih programa :-)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 01:42 - pre 238 meseci
:: U medjuvremenu se DragiSine pozabavi ispitivanjem i sledecih Windows problema

http://www.computergripes.com/WindowsXP.html
http://abcnews.go.com/sections.../New_windows_pcmag_040827.html


A ima i:
http://www.computerworld.com/s...es/story/0,10801,79841,00.html

Because of changes made in SP1 to Windows XP's memory management system, programs that affect large blocks of memory may take up to 10 times longer to load on a system running SP1 than on one without, Microsoft said. The company detailed the problem on its support Web site in a recently posted Knowledge Base article, "Programs Run Slower After You Install Windows XP SP-1."

Ilil....
-----------------------------------------------------------------------------------
RSView Enterprise SE 2.00.01 (build 62) and 2.10.00 installs and works correctly on Windows XP Professional. A minor memory leak in the display client is a known Microsoft Windows XP problem. The amount of memory leaked is far less if the "Windows Classic" theme is used in Windows XP. A fix for this issue MAY be included in an upcoming Windows XP Service Pack.

I nemoj samo da kazes da je to prevazidjeno, kada bas one brojne statistike na Google pokazuju koliko win korisnika jos koristi i Win98 i ME i Win2000 i XP (bez SP). Svaka cast onima koji koriste update, ali zilion korisnika ni culo nije sta je update i sl.

A naci cu ti i sve ono sto sam pomenuo.

Imas i jedan lep prikaz http://www-scf.usc.edu/~gkhetan/academics/csci555/termpaper2.pdf

Veoma mi je drago sto cu ti pomoci u procesu ucenja o windows memory manager.

Uostalom udri po Google i vidi sta ce sve da ti iskoci pod memory management/low virtual memory itd.

A ima i o raznim OSovima
http://www.linuxinsider.com/story/33089.html

Sta su neki mislili o WinXP kada se pojavio...
http://news.com.com/2009-1001-274436.html?legacy=cnet

http://techrepublic.com.com/5100-6268_11-5255099.html



P.S. ATI je super, ali nije jedini koji pravi TVTuner/Capture itd. Mozda on radi odlicno ali ne cini ceo svet harvera, a uostalom ukinuli su podrasku za winXP za starije karte bazirane na 128 PRO , koje su inace genijalno radile pod starijim windowsima.

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 03:46 GMT]
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 01:45 - pre 238 meseci
Hahhaha, pa bolje v0.a.b.c.d nego kvazi Professional Advanced Enterprise Final, a da ne pominjemo značenje reči "Free" u Windows svetu (čuvena rečenica iz Matrix bastardizacije: "You call this free?!" ;)

Ja lično cenim tu iskrenost OSS programera: ako je nešto beta, jasno piše; ništa ne dobijaju ako svoj program nazovu Corporate Advanced Final Program 2004. ;)))

Dok sa druge strane, neko uvek ima razloga da laže: činjenica je da kod komercijalnog closed source softvera imamo konstantni gistro-šatro, šarene laže, siiilnu priču o tome kako je dotični softver "teh best", "optimized and secure", ovo i ono, kad ustvari — trrrrrt! Avioni padaju, struja nestaje...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 01:49 - pre 238 meseci
Ma vidim na primeru Mandrakelinux 10.0. Gotov proizvod, verzija 10.0 i 6 meseci kasnije ima skoro 600 MB zakrpa samo iz oblasti sigurnosti. Super, nema šta :) Biće OK negde kod verzije 78.7.32.11.

Blago francuzima :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 01:54 - pre 238 meseci
Citat:
XTeam:
A ima i:
http://www.computerworld.com/s...es/story/0,10801,79841,00.html

Because of changes made in SP1 to Windows XP's memory management system, programs that affect large blocks of memory may take up to 10 times longer to load on a system running SP1 than on one without, Microsoft said. The company detailed the problem on its support Web site in a recently posted Knowledge Base article, "Programs Run Slower After You Install Windows XP SP-1."



Zaboravio si da iz istog članka preneseš i ovo (usput, vest je od pre godinu i po dana):

Microsoft Corp. has acknowledged and patched a glitch with its Windows XP Service Pack 1 (SP1) update that can cause system slowdowns, but it has yet to make widely available its still-developing fix.

Kad vidim ovakvo prenošenje vesti i komentarisanje, ne znam ni da li vredi gledati ostalo što si linkovao.. Bruka, pošto članak baš počinje sa tim.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 01:57 - pre 238 meseci
Citat:

XTeam:
I WV Buba i GOLF su medju najprodavanijim automobilima ikada proizvedenim, i Toyota je najbogatija i "najtiraznija" fabrika automobila sveta, pa to ne znaci da su njihova kola obavezno i njabolja....

Iako su ovakva poređenja inače loša, da li možeš da nađeš neki automobil koji je besplatan a bolji od navedenih? :)

@ Degojs i Filo

Je'l to najbolje sto znate?
Ovaj ceo forum je prepun poredjenja tipa Yugo i BMW i Mercedes....

A poredjenje sam napravio u smislu da kvalitet nije nuzno vezan za kvantitet
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux26.09.2004. u 02:02 - pre 238 meseci
Nemoj ti sinko sad da naš prozivaš - ti si sam povukao tu paralelu između automobila i OS-eva. Ostaje da poređenje završiš: nađi nam besplatan auto bolji od ovih koje trešuješ.

I da, što se tiče starijih Windowsa, čuj to što ih je još uvek mnogo više u upotrebi nego Linuxa, može da se gleda i ovako: prosečnom korisniku i Windows 9x je bolji izbor nego Linux, zar ne? Da nije, pa što bi ih koristili kad je Linux besplatan?

Uživaj :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Francusko ministarstvo odbrane usvaja Linux

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11914 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.