Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?

[es] :: Linux :: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?

[ Pregleda: 3361 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?08.03.2002. u 18:29 - pre 269 meseci
Elem, vec nekoliko godina sam razmisljao da predjem sa RedHat-a koga koristim evo vec pune 4 godine (presao sa SlackWare-a ;) . Nikako necu da kazem da je RedHat s***** od distribucije niti cu da kazem da je bilo koja druga distribucija bolja ili losija od RedHat-a... Prosto sam resio da sebi instaliram neku distribuciju koja se radi u Evropi, akoja NIJE SuSE. SuSE ne volim zbog preterane komercijalizacije. RedHat je zaduzio OpenSource zajednicu na mnoge nacine i njihova komercijalizacija je opravdana, SuSE nije uradio NISTA novo, dobro po cemu ce ga ljudi pamtiti. :) SuSE prosto razvija pakete samo za lovu...
No da se vratim onome sto sam hteo da ispricam... Naime trazeci tako evropsku dobru distribuciju naidjoh na MOTOR-ovom sajtu (konzolni IDE koji koristim vec par godina - http://www.linuks.org/search/search.php?text=motor) link na ASP Linux... Hmmm, odem ja tamo i odusevim se skroz! RedHat kompatibilna distribucija, veeeeooooomaaaa kvalitetna, profesionalna i tako dalje. Skinem ja, instaliram (ima kao i sve popularne distribucije svoj OS manadzer koji mi se svideo vise od svih ostalih , Windows instaler i tako dalje) i nakon nekoliko dana koriscenja (instalirao sam na tri kompjutera vec!) mogu da Vam svima preporucim ASP Linux! Slobodno ga instalirajte na svoje masine - super je!

www.asp-linux.com

Pozdrav

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

t3chX
Srđan Rajčević
Thessaloniki

Član broj: 2509
Poruke: 101
*.salonica.access.acn.gr

Jabber: techx@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?08.03.2002. u 20:49 - pre 269 meseci
Ne znam kakav je taj ASP, skinucu pa cu probati. Anyway, preporucujem Slack, Rock Linux i Lfs.

If you want to get anywhere in your life, don't break the rules - make them !
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?09.03.2002. u 19:14 - pre 269 meseci
Citat:
t3chX:
Ne znam kakav je taj ASP, skinucu pa cu probati. Anyway, preporucujem Slack, Rock Linux i Lfs.



Ja ne znam sto ljudi toliko pricaju kako linux nije linux ako nije neki distro tipa gore pomenutih ? Jer ljudi koji propagiraju gore pomenute distribucije obicno pljuju po RedHatu,Mandraku i Suse-u i svemo sto je vise user-frienly. Ne zelim da ova poruka preraste u neki distro war.

Mislim zar neka distribucija losija ako u sebi ima naprednije alate za konfigurisanje ?! Pa mislim sve te distribucije tipa RH-like mogu se takodje rucno konfigurisati.

Jedna stvar je sigurna OS treba da sluzi nama a ne mi njemu. I potpuno razumem ljude koji beze od *nixa jer je zakomplikovano. A jedan pravnik ekonomista ili lekar ... nema nameru da provede dve godine da bi naucio kako da otkuca neki dokument posalje mail itd... Prosecan korisnik treba jako lako bez mnogo mucenja da namesti svoj OS da mu radi i zavrsava posao. Druga stvar smo mi kojima nam je kompjuter zanimanje, i koji volimo da cackamo i saznamo sve do detalja. Mi nismo prosecni korisnici.

Jer ista stvar bi bila da jedan lekar od tebe zahteva da znas da izvadis slepo crevo bolesniku, iako je neko opste znanje da znas da prepovijes bolesnika itd...
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?14.03.2002. u 18:00 - pre 269 meseci
Ko je uopste pravio poredjenje distribucila ovde? Ja sam samo rekao da je ASPLinux odlicna distribucija i svako ko voli RH-like distribucije treba to da pogleda...
Licno koristim i Debian-a, i Stampede Linux (bio sam codeveloper u tom projektu), i RedHat, a i pomenuti Slackware (moja prva Linux distribucija)... Za mene ne postoji nesto tipa "e ovo valja, ovo ne valja" - ako je u pitanju Linux, onda to valja pa sta god da je. Linux je Linux, a ko zna da radi sa Linux-om dobro i ko ne robuje svojim navikama (sto vazi za 90% nasih Linux korisnika) znace da radi sa svakom Linux distribucijom!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?14.03.2002. u 18:46 - pre 269 meseci
Citat:
leka:
Ko je uopste pravio poredjenje distribucila ovde? Ja sam samo rekao da je ASPLinux odlicna distribucija i svako ko voli RH-like distribucije treba to da pogleda...

Licno koristim i Debian-a, i Stampede Linux (bio sam codeveloper u tom projektu), i RedHat, a i pomenuti Slackware (moja prva Linux distribucija)... Za mene ne postoji nesto tipa "e ovo valja, ovo ne valja" - ako je u pitanju Linux, onda to valja pa sta god da je. Linux je Linux, a ko zna da radi sa Linux-om dobro i ko ne robuje svojim navikama (sto vazi za 90% nasih Linux korisnika) znace da radi sa svakom Linux distribucijom!


E to leko, rekao si 100% tacnu konstataciju.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?15.03.2002. u 19:36 - pre 269 meseci
Nazalost - naravno da sam u pravu - voleo bih da nisam (zato kazem nazalost)...
Ja pratim nasu OpenSource zajednicu konstantno, ne samo srpsku, vec i hrvatsku, a malo i bosansku... Znam tacno sta fali nasem narodu, gde se gresi, sta se zna, sta se ne zna i tako dalje... Neko ce reci "ko je ovaj da prati nas... sta on misli da je neki baja?" - Odmah da odgovorim na ovo - ja ne smatram sebe guruom koji sve zivo zna - naprotiv ja tek sada znam koliko MALO stvari znam
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?16.03.2002. u 18:25 - pre 269 meseci
Citat:
leka:
bolja ili losija od RedHat-a... Prosto sam resio da sebi instaliram neku distribuciju koja se radi u Evropi, akoja NIJE SuSE. SuSE ne volim zbog preterane komercijalizacije.


E pazi trip malo ko zna da je MANDRAKE francuski distro :))
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?23.03.2002. u 01:26 - pre 269 meseci
Hi,
razlog zasto je RH losa distribicuja nije zbog toga sto je user friendly, nego zbog toga sto ima lose pakete. Kako su izbacili 7.x seriju kernel ne moze da se iskompajlira kako treba. kod 7.2 instalacija puca na nekim masinama na kojima je 7.1 prolazio, na 7.1 ne mogu da se iskompajliraju moduli, na 7.0 su stavili neki experimentalni (citak beta) kompajler koji nista zivo nije hteo da iskompajlira, imaju sigurnosnih rupa kolko hoces, svaki dan po jedna maltene... Na moji masinu se svi linuxi instaliraju kako treba sem RH 7.2 a ja sam kupovao delove tako da budu podrzani od linuxa.
I ono za Suse , SuSe nije bas da nista nije doprineo Open source zajednici, npr pravio je neke dajvere za grafikicke i kasnije ih je dao Xfree fondaciji:)
mrzi me vise da pisem
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Razmisljanja: Sa RedHat-a na nesto drugo?

[ Pregleda: 3361 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.