Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pioneer DV-470 sa DivX-om

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Pioneer DV-470 sa DivX-om

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 68598 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om20.04.2005. u 07:40 - pre 231 meseci
Citat:
damil
Da li je istina da Pioneer 470 ne cita XVID codec?




Naravno da nije .
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om20.04.2005. u 09:02 - pre 231 meseci
Ajde da razjasnimo jednom za svagda.

Pioneer 575/470 je zasnovan na Mediatek chipu, i kao takav podrzava DiVx 3, 4, 5, 6 i Xvid formate. Od ovih formata jedino Xvid je "standard" koji bas i nije uredjen detaljno, tj. gomilu parametara je moguce setovati potpuno proizvoljno. Zato stacionarni DiVX plejeri najvise problema imaju upravo sa ovakvim fajlovima, jednostavno je tesko odraditi sve moguce kombinacije parametara.Xvid je zamisljen kada je DIVX postojao samo na PC-ju, i cilj mu je bio da se omoguci isteravanje maximalnog kvaliteta na racun mogucnosti podesavanja svega i svacega. Autorima je bilo sasvim svejedno sto da bi dobili 2% u kvalitetu treba povecanje u procesorskoj snazi 100%. Na zalost, kod stacionarnih plejera ovo nije tako, ne moze se izvaditi procesor i staviti duplo brzi.
Ono sto pravi problem kod Xvid-a su QPEL, GMC i packet beatstream (PBS). Za svaki od njih postoji vise "nivoa" , sto veci nivo to vise snage treba za dekodiranje.
Licno nisam sve testirao , ali prenecu sta su korisnici Pioneera izneli po pitanju Xvida( meni svi Xvid filmovi rade ali nemam ih bas mnogo):
Xvid sa QPEL, GMC i PBS radi ako su korisceni nizi nivoi (obicno je to default vrednost u enkoderu) i ako je primenjeno samo jedan efekat. Problem nastaje kada se ukljuci kombinacija, u prevodu film sa QPEL-om ili GMCom radi ali QPEL+GMC ne (ustvari radi ali "trza"). Trzanje moze biti od jedva primetnog do katastrofalnog (jedan frejm svake sekunde), sto zavisi od parametara i kombinacije efekata.

Koliko ja znam, jedino Yamada 6700 (MTK chip) podrzava PBS+neki drugi efekat, i to samo sa jednom verzijom firmera. Ostali su, sto se tice u podrsci kodecima, poredjani ovako : plejeri sa MTK chipom (medju njima i Pioneer), plejeri sa ZORAN chipom, sa ESS Vibrato (tu je valjda Philips) i Sigmatek chip na kraju.

Sto se tice poredjenja Pioneera sa drugim plejerima, evo mog misljenja (naravno subjektivnog) sta je ono sto drugi nemaju:

- niko ne pominje kvalitet slike, a to je jedna od najvecih prednosti. Pioneer ima 108 MHZ 12-bit izlazni konvertor i za dva koplja sije ostale (uglavnom 54MHz 10-bit a ima ih i sa jadnih 27MHz-a). Ovakav izlazni stepen je svojstven visoj klasi DVD plejera, ne znam da li se ista bolje moze dobiti za < 1000$. Medjutim u radu sa Sony televizorima ima problema, krivljenje slike i sl, pa obratite paznju na ovo. Ja imam LG Flatron 100Hz i preko RGB je slika fantasticna.
- audio kvalitet - na audiofilskim forumima ljudi kazu da je zvuk koji daje pioneer 575 (a valjda i 470, u pitanju su gotovo iste ploce) u rangu CD plejera klase 500-1000$. Ja na zalost nemam cevna predpojacala i ostalu egzotiku, ali mogu reci da 470 zvuci podjednako dobro kao moj modifikovani Techics 377 CD plejer.
- sa najnovijim firmverom, ovo je definitivno najbolji divx plejer: bira se velicina, polozaj, boja titla , boja trake iza titla, titl ne mora da ima isto ime kao avi, rade sub, srt, smi, ssa ali ne i txt, ima kompenzaciju "kockica" u filmu, divx6 sa integrisanim titlovima radi savrseno.
- kvalitet izrade iako ne izuzetan ipak je mnogo bolji od konfekcijskih plejera koji se kod nas prodaju.

Naravno ima i mana, nista nije savrseno. Ipak pozitivno odnese prevagu, tako da nisam video nekoga ko je kupio doticni uredjaj a da nije extra zadovoljan njime.

Cena je nazalost povecana, kad sam ga ja uzimao bio je smesnih 105e. Ako bi cena pala, svima bezrezervno preporucujem ovaj plejer.
 
Odgovor na temu

dejoa
Podgorica

Član broj: 2319
Poruke: 17
195.66.166.*

ICQ: 8679742


Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om20.04.2005. u 09:25 - pre 231 meseci
Citat:
damil: Molim Vas i meni recite gde ima "Pioneer 470" da se kupi u SiCG ili "Pioneer 575A", ako nije velika razlika u ceni. Naravno na PM!

I da li znate koje su razlike izmedju Pioneera 470 i Philipsa DVP630, jer neki hvale i ovaj model!?

Da li je istina da Pioneer 470 ne cita XVID codec?

Hvala!


Ja sam DV-575A uzeo u PG za 160€ (sad je malo skuplji). Ako si nedje u bliyini javi na PM.
 
Odgovor na temu

dadodado

Član broj: 26017
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om20.04.2005. u 11:49 - pre 231 meseci
vec sam pisao o ovom problemu, al nitko ne odgovara. Ima li kod vas malih trzavica prilikom izvodenja Divx-a i DVD-ova, il je to kod mene nesto u krivu. Onako slika malo zatrza pa opet pici dobro. Imam pioneer 575. Sto se tice mahine ona cita sve zivo i nezivo. Stvarno je u odlicna.
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om20.04.2005. u 12:51 - pre 231 meseci
Citat:
dadodado: vec sam pisao o ovom problemu, al nitko ne odgovara. Ima li kod vas malih trzavica prilikom izvodenja Divx-a i DVD-ova, il je to kod mene nesto u krivu. Onako slika malo zatrza pa opet pici dobro. Imam pioneer 575. Sto se tice mahine ona cita sve zivo i nezivo. Stvarno je u odlicna.


Kod mene toga nema, mozda je kod tebe u pitanju konverzija NTSC u PAL? Da li ti se to javlja na svim diskovima ili samo na nekim?
 
Odgovor na temu

dadodado

Član broj: 26017
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om20.04.2005. u 14:44 - pre 231 meseci
Na svim Divx-iam. Prije nisam imao boje pa sam prebacio na PAL. Nije to stalno, vec nekad malo trzne dva, tri puta onda ide normalno bez trzanja pa opet trzne malo i tako. Nisam gledao DVD-ove, samo jedan sam pogledao, kad ono i na njemu. Mislio sam da kod njih (DVD-ova) nece bit tih trzavica. Morat cu ih nabaviti vise , pa cemo vidjeti.
 
Odgovor na temu

dejoa
Podgorica

Član broj: 2319
Poruke: 17
*.crnagora.net.

ICQ: 8679742


Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om21.04.2005. u 09:19 - pre 231 meseci
Citat:
dadodado: vec sam pisao o ovom problemu, al nitko ne odgovara. Ima li kod vas malih trzavica prilikom izvodenja Divx-a i DVD-ova, il je to kod mene nesto u krivu. Onako slika malo zatrza pa opet pici dobro. Imam pioneer 575. Sto se tice mahine ona cita sve zivo i nezivo. Stvarno je u odlicna.


Ni ja nemam takvih problema. Stavi neki drugi FW.
 
Odgovor na temu

dadodado

Član broj: 26017
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om21.04.2005. u 10:40 - pre 231 meseci
Ne trza ni kod mene stalno. Trzne malo pa ona 3-4 minute ne pa opet trzne. Malo zivcira. Posebno kad sam citao da je jedan od boljih playera (sto se tice kvalitete slike). Ima li to kake veze sa brzinom snimanja na cd-u. Snimao sam na maximumu (40x il 42x) filmove. Nisam bas u potpunosti siguran u to morat cu jos pogledati, ali kad ugasim titlove onda ide normalno.
 
Odgovor na temu

kiza063

Član broj: 42144
Poruke: 6
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om21.04.2005. u 10:57 - pre 231 meseci
Probaj sa najnovijim firmware-om jer mi je čudno da kad isključoš titl on radi normalno ako ti to ne pomogne onda je neka greška u uređaju, jer on može da secka samo zbog lošje podržanog codec-a ( neki od Xvid ) a ne zbog titla.
 
Odgovor na temu

NeoG
Gvozden Neskovic
Novi Sad

Član broj: 9899
Poruke: 44
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om21.04.2005. u 12:01 - pre 231 meseci
Citat:
indicator1: Medjutim u radu sa Sony televizorima ima problema, krivljenje slike i sl, pa obratite paznju na ovo.


Je li ovo neki generalni problem kompatibilnosti Sony-ja i Pioneera , ili zavisi i od tipa TV-a?
I jel postoji neki siguran nacin da znam da li radi sa mojim tv-om (KV-29CL11)
Neke od karakteristika su :
SmartLink
2 x Scart (1 x RGB)


Hvala unaprijed

3rd Law of Computing:
Anything that can go wr
fortune: Segmentation violation -- Core dumped
 
Odgovor na temu

milosvas
Vasilijevic Milos
Beograd

Član broj: 40884
Poruke: 14
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om21.04.2005. u 13:12 - pre 231 meseci
Imamo isti Sony model televizora i meni radi perfektno 470.
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om22.04.2005. u 07:45 - pre 231 meseci
Ovo za Sony televizore sam preneo sa drugih foruma, vise korisnika se zalilo tako da to nije usamljen slucaj. Vazi za 100Hz-ne modele, za RGB konekciju, ali izgleda ne za bas sve, tako da jedino ostaje metoda probe. Kompozitna veza koliko se secam radi dobro bez obzra na model.


Citat:
dadodado: Ne trza ni kod mene stalno. Trzne malo pa ona 3-4 minute ne pa opet trzne. Malo zivcira. Posebno kad sam citao da je jedan od boljih playera (sto se tice kvalitete slike). Ima li to kake veze sa brzinom snimanja na cd-u. Snimao sam na maximumu (40x il 42x) filmove. Nisam bas u potpunosti siguran u to morat cu jos pogledati, ali kad ugasim titlove onda ide normalno.



Probaj da snimis film manjom brzinom, pa vidi da li se javlja "trzanje", to bi mogao da bude uzrok. Ako Pioneer ne drzi ceo titl u memoriji vec ga parcijalno ucitava, velika je sansa kod losih diskova da kad god se otvori titl fajl, malo zastane citanje avi-ja pa zato (mozda) kod tebe nema trzanja kad iskljucis titlove - nema prekida u citanju avi fajla. Ovo je samo pretpostavka, zato probaj.

Ovu pojavu kod mene nisam uocio, valjda bih je do sada primetio da postoji. Imam filmova i na najgorim no-name diskovima al su svi snimani sa <= 24X.
 
Odgovor na temu

dadodado

Član broj: 26017
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om22.04.2005. u 13:39 - pre 231 meseci
Vidjet cemo. Jedino mi je bilo cudno sto je na DVD-u bilo trzanja, ali to je neki nas DVD (malo losije kvalitete, snimak). Sad sam nabavio 20. DVD-ova pa cemo vidjeti. Kod njih nebi smjelo biti problema. A sto se tice trzanja. Netrzne svaki put kad se titl otvori, vec onako neodredeno (nekad netrzne po pla sata, pa onda malo i tako). Neda mi se sada svaki divx presnimavati na manjoj brzini (treba presnimit opet brdo filmova). Vidjet cu to kad budem snimao nove filmove. U svakom slucaju puno hvala.
 
Odgovor na temu

majevica
To sam ja
Republika Srpska SCHWEIZ

Član broj: 8234
Poruke: 6
*.dclient.hispeed.ch.

ICQ: 148487282


Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om23.04.2005. u 15:59 - pre 231 meseci
@indicator1
Brale kad ce biti mtz-ova 6 verzija firmware za 575 modifikovana sa tvoje strane sa srpskim i ostalo sta ti odradjujes? Mogao bi i ja to da odradim ali ipak ti se bolje tu snalazis od mene koliko vidim i dosadasnje stvari su bile odlicne.
pozdrav majevica
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om25.04.2005. u 11:25 - pre 231 meseci
Nisam probao MTZ-ov V6 ali mislim da je to potpuno isti firmver kao i onaj ciji je link postavljen u ovoj temi, samo sa nesto drugacijim fontovima. Prakticno nema sta da se doda, sve sto bih ja mogao da modifikujem vec je uradjeno. Srpski meni je ionako uradio AlltoDVD, ja to sigurno necu raditi jer zahteva vremena koga bas i nemam. Za sve ostale dorade MTKRemaker ce biti dovoljan (fontovi, pozadine...).
 
Odgovor na temu

goku
http://www.satwelt.info/

Član broj: 14810
Poruke: 24
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.satwelt.info


Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om25.04.2005. u 11:49 - pre 231 meseci
da li se moze na najnovijem firmware-u mijenjati velicina titlova sa 2x display ???
stavio sam ga i normalno radi,ali ne reagira kad 2 puta stisnem display na daljinskom.ili ima neki drugi nacin ????
 
Odgovor na temu

gorang

Član broj: 728
Poruke: 316
82.208.201.*



+1 Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om25.04.2005. u 13:06 - pre 231 meseci
to sa dva puta klik na display je u stvari bio bug u jednoj od prethodnih verzija, sada velicinu lepo odaberes u meniju...
 
Odgovor na temu

goku
http://www.satwelt.info/

Član broj: 14810
Poruke: 24
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.satwelt.info


Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om25.04.2005. u 20:23 - pre 231 meseci
znam da ce izgledati smijesno,ali gdje u meniju ???svi divx-i su mi sa .sub ili .srt titlovima (gledao sam ih prije na playstation-u 2),pa mi ih 470 ucitava odmah sa filmom.cak mi ih ne prikazuje u meniju od diska kad udem u njega,ali ih zato normalno iskljucuje i ukljucuje na tipku subtitle.ali nigdje nisam nasao opciju za podesavanje velicine titla-ni u home meniju,ni u top meniju,ni u meniju diska.firmware sam skinuo sa ovog linka :

http://pioupdate.tripod.com/

na slici pozadine je pioneer dv 470
dajte mi molim vas objasnite gdje se nalazi ta opcija
 
Odgovor na temu

gorang

Član broj: 728
Poruke: 316
82.208.201.*



+1 Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om25.04.2005. u 21:47 - pre 231 meseci
ups, nisam mislio da pitas za taj fw, najnoviji skini odavde:
http://mtz.softpedia.com/
ili odavde:
http://grgart.tripod.com/pioneer/fw.htm
 
Odgovor na temu

goku
http://www.satwelt.info/

Član broj: 14810
Poruke: 24
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.satwelt.info


Profil

icon Re: Pioneer DV-470 sa DivX-om25.04.2005. u 22:18 - pre 231 meseci
Hvala na pomoci prijatelju.
mislio sam da je najnoviji firmware sa onog linka koji sam stavio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Pioneer DV-470 sa DivX-om

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 68598 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.