Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pioneer DVR-5100H-S i S-VLF3

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Pioneer DVR-5100H-S i S-VLF3

[ Pregleda: 4194 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Pioneer DVR-5100H-S i S-VLF318.07.2004. u 18:25 - pre 239 meseci
Da li neko zna koliko kosta Pioneer-ov DVD rikorder DVR-5100H-S i S-VLF3 A/V set zvucnika?
Ja bih hteo da kupim obe, ali ne znam gde i koja im je cena?

Vise o ovom DVD rikorderu ovde, a o A/V setu zvucnika ovde

unapred hvala...
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Pioneer DVR-5100H-S i S-VLF325.07.2004. u 15:13 - pre 239 meseci
cca 700-800 eur.
Inace taj model je dobio nasednika za ovu godinu DVR 520 HS,koji ima gotovo identicne funkcije kao DVR 5100,samo sto je u "slim" kucistu.

Druga alternativa je DVR 720 HS,koji se od malopre pomenutih razlikuje po vecem HDD-u od 160 gb.
Po meni ga je glupo uzimati,jer ionako ces sa HDDa ili presnimavati na DVDr ili brisati.

Po meni su DVD recorderi(video recorderi je mnogo prikladniji naziv od recordera koji vise asocira na storage na kompu)buducnost.Pre ili kasnije ce zameniti kucne VHS video rekordere.Vec sada ima modela ispod 400 eur(bez HDDa) kao naprimer:JVC DR M10 od 390 eur,Pioner DVR 220 od 385 eur,Panasonic DMR E 50 od 300 eur,Lite ON 5001 od samo 245 eur.Dakle cena im je kao stereo video rekorderima pre par godina...sto znaci velika mogucnost za BUM popularnost ali treba "siroke" narodne mase edukovati o "novoj" tehnologiji.

Doduse za zamenu VHSu postoje i slabo popularni MINI DV/DVC video rekorderi,i D-VHS video rekorderi(upis podataka na digitalnu VHS kasetu i potpuno kompatibilni sa klasicnim VHS kasetama),ali oni su mnogo skuplji od DVD video rekordera i neisplativi su(kod nas verovatno korisnike mozes prebrojati prstima jedne ruke)

E sada mana DVD recordera pogotovu onih skupljih je ta sto nema neke vrhunske funkcije,kod Pioneera konkretno to se odnosi na nemogucnost reprodukcije DVD-A i SACD,a i DIVXa.To me cudi jer visestruko jeftiniji DVD player Pioneer 575 ima sve te funkcije.
Ali ajde ipak je DVD video recorder vise prilagodjen "gledanju" nego "slusanju" pa je zato izostala podrska DVD-A(dvd audio diskovi) i SACD.

U svakom slucaju pored DVD recordera za napredne korisnike bih preporucio i neki DVD player koji bi kompenzovao nedostatke u broju podrzanih formata.

Sada dolazimo i do seta zvucnika koje si pomenuo.Moj kratak odgovor je NE NE I NE.
Doduse mozda ja imam malo stroze(prestroze)kriterijume,ali za mene su pravi zvucnici sam "prave" kutije,povezane na pravi AV reiciver.
Pre nekoliko godina(kada su se kod nas pojavili DVD playeri i kompleti 5.1 zvucnika) i ja sam mislio da je to savim dovoljno.Dakle mali sateliti+woofer...ali kada cujes nesto mnogo bolje onda na te "komplete" zvucnika i zaboravis...odnosno tek sada osetis kako zvuci audio sa DVDa.Bukvalno kao da si u bisokopu u nekim slucajevima i lepsi zvuk nago u nekim nasim bioskopima(ove nove tipa Tuckwood neracunam)
Dakle uz neki hi end dvd video recorder idu ili "samo gradeci"zvucnici ili neki mainstream brend.
Da razjansim kod "samo gradecih" ces dobiti bolji kvalitet za isti novac neo kod brand name zvucnika.Oni su ustvari sastavljeni od brand name komponenti,cesto HI END,unutra je kvalitetna elektornika napravljeni po tvojoj prostoriji i jos mnogo toga.Ali kada te zvucnike posle izvesnog vremena treba da prodas,doci ce do teskoca,jer moras i kupca da ubedis u visok kvalitet istih.

Dok kod main stream(brand name) dobjas vise godisnju garanciju,obezbedjen servis,daleko lepsi dizajn i prosto BRAND koji stoji iza kvaltita tih zvucnika.

Sta je bolje kupiti...to je vecita borba izmedju audiofila.Jedni se zalazu da je sam rucna samogradnja kvalitet,a drugi da je brand name uradjaj kvalitet...Ja sam u ovoj drugoj kategoriji,i bar kod nas bi daleko pre uzeo brand name zvucnike.
Moj izbor su Misson zvucnici i to M5 serija(M53 front+M51 rear+M5C2 center+M3AS woofer...jedino bi woofer bio iz M3 serije jer je kod M5 serije jako skup).
Dakle to su pravi veliki zvucnici,konkretno M53 fornatlni su oko metar visine,20 cm sirina i 30 cm dubina,rerovi su velicine otprilike kao zvunici kod mini linija(ali mnogo boljeg kvaliteta)...cena takvog M5 sistema sa M3 wooferom je 1925 eur,sto je za dobijeni kvalitet zvuka OK.cena
Kvaltitetno pojacalo-av reiciver je srz sistema.Inace konkretno za Mission zvucnike su se najbolje pokazali DENON av reiciveri.
Naravno koji ces uzeti zavisi iskljucivo od finansijskih sredstava,ali posto je AV REICIVER srz sistema mnogo bolje je uzeti neki top model na ustrb zvucnika,odnosno uzmes recimo sam front zvucnike,a kasnije sistem dogradjujes.
Konkretno za Mission M5 seriju fabrika preporucuje DENON AVR 3805 koji je zaista preskup(cca 1200 eur),mozes uzeti i jeftiniji model 1804 ali nikako ispod toga.


...tek sada vidim da sam bas mnogo pisao...dosla mi je inspiracija...nadam se da ce ovo nekom koristii

P.S.Ako te recorderi interesuju ozbiljno javi mi se na p.p(neprodajem ih ja ali cu ti dati telefon od lika koji ih prodaje)


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 27.03.2005. u 23:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

puma18
Marko Nemec
Mursko Središće

Član broj: 50772
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.geocitires.com/desing..


Profil

icon Re: Pioneer DVR-5100H-S i S-VLF327.03.2005. u 12:44 - pre 231 meseci
Taj model sam kupio 23.12.2003 i jako sam zadovoljan bez problema radi tad sam u kešu platio 6900kn. mislim da je sad cjena ako 5700kn. mozda i manje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Pioneer DVR-5100H-S i S-VLF3

[ Pregleda: 4194 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.