Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebni sveci u 2.5 ili 3D mrezi

[es] :: 3D modelovanje :: Potrebni sveci u 2.5 ili 3D mrezi

[ Pregleda: 2963 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wordperfect
Beograd

Član broj: 3657
Poruke: 87
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Potrebni sveci u 2.5 ili 3D mrezi17.09.2004. u 07:10 - pre 238 meseci
Gde naci 2.5 D ili 3D modele nasih crkvenih svetaca, ili molim za ideju kako ih napraviti od fotografije?
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Potrebni sveci u 2.5 ili 3D mrezi17.09.2004. u 20:13 - pre 238 meseci
Pa moje kolege su radile rucno to sto tebi treba -

Postupak
1. Skeniras sliku
2.Iscrtas konture u korelu (ili nekom vektorskom rpogramu)
3. Prebacis konture u neki 3d program i onda polako po nivoima pravis ono sto se vidi

Vodi racuna o tome kako crtas konture (zatvorene linije) jer ces imati problema u 3D-u ako ne budes pazio sta crtas - tacnije ne sta vec koje detalje si izabrao -
Nisi spomenuo koliko detaljno to treba uraditi jer bi se zacudio koliko detalja se izbaci kad se npr pravi privezan sa likom nekog sveca - (odliven u plastici)

Ok daj malo napisi detaljnije o problemu koji imas, i pomozi ljudima koji zele tebi da pomognu, da shvate tvoj problem - Ok - mala kritika, ali na mestu
 
Odgovor na temu

wordperfect
Beograd

Član broj: 3657
Poruke: 87
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potrebni sveci u 2.5 ili 3D mrezi17.09.2004. u 22:31 - pre 238 meseci
Pa jednostavno hocu da izgraviram u reljefu svece velicine od 20x15 40x20 visine reljefa oko 2 mm. Inace probao sam sa konturima i bojama pa podizao reljef ali nisam bas nesto vican tome, tako da mi to nije najbolje uspevalo. Od programa koristio sam ArtCam i Rhino. Inace znam da u ArtCam 7.0 ima mogucnost podizanja reljefa iz fotografije, ali jos mi nije dostupan, pa ako neko ima sanse da ga pribavi neka mi se javi - treba ko leba.

pozdrav
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.139.EUnet.yu



Profil

icon Re: Potrebni sveci u 2.5 ili 3D mrezi22.09.2004. u 14:18 - pre 238 meseci
Nije on jedini koji to moze - (Moze i Catia npr) Pa sad osim toga sto sam ti savetovao, ne znak kako vise da ti pomognem, a da ne predje u posao Ako hoces da ti ja napravim tako nesto - Pa ........ kontaktiraj me - He he he

Inace kako ti ide to sa modeliranjem ?
 
Odgovor na temu

wordperfect
Beograd

Član broj: 3657
Poruke: 87
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potrebni sveci u 2.5 ili 3D mrezi23.09.2004. u 07:50 - pre 238 meseci
Catia nisam probao, ali volim jednostavan zivot. Narucio sam 3d laserski skener koji mi inace treba, tako da cu ubaciti u kompjuter 3d oblike koje je lako naci, prepraviti u gabaritima i vratiti preko CNC na ono sta mi treba. Brzina i kvalitet je ono sto mi uvek treba. Inace, hvala na ponudi za posao, ali, iz iskustva znam da je bolje u use i u svoje kljuse. Kad ponudim nekom nesto, nikad, nisam dobio ono sto ja ocekujem, i zato sam sve stvari poceo sam da obavljam, uz savete drugih (normalno zato sam na forumu).
Sto se tice modeliranja, pravim neke jednostavne forme koje su opet vezane za posao. Ako si mislio na animaciju - u to nisam ulazio. Vise sam za izradu i oblikovanje gravura i alata koji moraju da se gadjaju u stoti deo milimetra. A posao mi je opet sasvim nesto deseto od ovog, a opet ima veze sa ovim.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Potrebni sveci u 2.5 ili 3D mrezi

[ Pregleda: 2963 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.