Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???

[es] :: MS SQL :: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???

[ Pregleda: 5060 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmilan

Član broj: 7527
Poruke: 51
*.ptt.yu



Profil

icon Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???27.11.2003. u 22:05 - pre 247 meseci
Imam problem u vezi sa back up-om MSSQL servera na racunar koji se nalazi na zatvorenoj mrezi(ethernetu). Naime, Windows vidi sve racunare u mrezi i bez problema mi dozvoljava da mapiram drajv na bilo kom racunaru u mrezi, ali to mi uopste nije dostupno kada pokusavam da iskoristim iz MSSQL-a. U cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???29.11.2003. u 01:33 - pre 247 meseci
MSSQL ti dozvoljava da radis backup/restore opcije samo na lokalnim hardovima.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

zmilan

Član broj: 7527
Poruke: 51
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???29.11.2003. u 02:51 - pre 247 meseci
Da li si siguran da iz MSSQL-a ne mozes da uradis backup na neki od racunara u mrezi na kome imas mapiran drajv???
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???29.11.2003. u 23:25 - pre 247 meseci
80%

pokusavao sam nesto slicno kad sam trebao da na jednom serveru podesim beckup ali na drugi racunar.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

zmilan

Član broj: 7527
Poruke: 51
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???30.11.2003. u 00:51 - pre 247 meseci
Mislim da to ipak moze, kod mene sam uspeo to da izvedem tako sto sam mapirao drajv na racunaru u lokalnoj mrezi i on je bio vidljiv u back up vizardu MSSQL-a. Jedino me buni zasto na ovom drugom serveru to isto ne radi, pretpostavljam da je nesto vezano za podesavanja u samom MSSQL-u, ali posto sam pocetnik u tome nisam provalio sta je u pitanju. Ako neko zna odgovor neka pise...
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.avenue.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???02.12.2003. u 01:47 - pre 247 meseci
Backup/restore mozes samo da radis na/sa local drives.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

zmilan

Član broj: 7527
Poruke: 51
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???02.12.2003. u 22:48 - pre 247 meseci
Bas sam juce probao na poslu da napravim back up na racunar koji se nalazi u mrezi i ka kome imam mapiran drajv - dakle windows ga vidi kao lokalni drajv ili tako nesto, i to je proslo bez problema. Ista takva situacija mi je nemoguca na drugom mestu jer MSSQL server uopste ne vidi taj mapirani drajv(radi se o drugoj mrezi i drugom serveru, ali isti softver). U cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.absolutok.net

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???09.12.2003. u 12:41 - pre 247 meseci
Citat:
zmilan:
Bas sam juce probao na poslu da napravim back up na racunar koji se nalazi u mrezi i ka kome imam mapiran drajv - dakle windows ga vidi kao lokalni drajv ili tako nesto, i to je proslo bez problema. Ista takva situacija mi je nemoguca na drugom mestu jer MSSQL server uopste ne vidi taj mapirani drajv(radi se o drugoj mrezi i drugom serveru, ali isti softver). U cemu je problem?


koji sql server ti je na poslu i iz ega si radio backup???
ja jos nisam video da sql serv za backup ili restore ponudi mapirani drajv pa cak ni cd
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

zmilan

Član broj: 7527
Poruke: 51
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???09.12.2003. u 17:44 - pre 247 meseci
MS SQL 2000 developer edition, a isti taj je instaliran na problematicnom racunaru, kad je bio prazan(dok nisam prikacio baze koje mi trebaju) i on je video mapirani drajv, ali posle toga nevidi... cudno?
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Pocetnicko pitanje u vezi back up-a MSSQL-a???

[ Pregleda: 5060 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.