Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.0

[es] :: C/C++ programiranje :: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.0

[ Pregleda: 2400 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.proxy.astra-net.com

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.015.09.2004. u 22:41 - pre 238 meseci
Pokusavam ali ne ide... Moze li mi ko pomoci, ja ne mogu vise. I da, ne mora VC++, ali samo da nije VC++ 7.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.016.09.2004. u 03:48 - pre 238 meseci
Citat:
 Pokusavam ali ne ide... Moze li mi ko pomoci, ja ne mogu vise. I da, ne mora VC++, ali samo da nije VC++ 7.
Niko ne može da ti pomogne ako ne opišeš detaljno šta je problem.

f
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.016.09.2004. u 05:00 - pre 238 meseci
1.Skines FLTK source, i raspakujes ga npr. u D:\fltk-1.1.5rc1
2.editujes D:\fltk-1.1.5rc1\visualc\config.h i iz sorsa iskljucis sledece linije:
Code:

/*
 * Do we have various image libraries?
 */
#define HAVE_LIBPNG
#define HAVE_LIBZ
#define HAVE_LIBJPEG

osim, naravno, ako imas ove biblioteke. Ako ih imas, tada u Tools->Options->Directories podesis path-ove, tako da su potrebni .h i .lib fajlovi vidljivi. Potrebnu OpenGL podrsku obezbedjuje sam MSVS, mislim.
2.Otvoris fajl fltk.dsw unutar foldera D:/fltk-1.1.5rc1/source/ u razvojnom okruzenju MSVS.
3.Ako nemas biblioteke iz prethodne tacke, potrebno je da iz Project->Settings->(Settings for: Win32 Debug / Win32 Release) -> Link -> General -> Object/library modules obrises jpeg.lib png.lib i z.lib za one projekte koji imaju ukljucene te biblioteke (file_chooser, fltkdll, fluid, help itd...).
4.Da bi se neki projekti kompajlirali, prvo je potrebno da proguras kompajliranje i liknovanje fluid-a, tj. potrebno je da postoji fluid.exe, posto delovi sorsa za te projekte ne postoje, vec postoje .fl fajlovi, na osnovu kojih fluid.exe pravi sors fajlove.
O_o
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.proxy.astra-net.com

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.016.09.2004. u 08:47 - pre 238 meseci
Nema veze, u medjuvremenu sam instalirao VC++ 7. A radi kako je blaza rekao, hvala mu. Greska je bila sto nije mogao da nadje lpeg.lib biblioteku.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.proxy.astra-net.com

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.016.09.2004. u 08:50 - pre 238 meseci
Kako se ovo desava... Flimile nesto definitivno nije u redu sa tobom . Prvo postujes 15 odgovora, a sada su tvoji odgovori u buducnosti .
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.decis.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.016.09.2004. u 09:54 - pre 238 meseci
Citat:
 Kako se ovo desava... Flimile nesto definitivno nije u redu sa tobom :) . Prvo postujes 15 odgovora, a sada su tvoji odgovori u buducnosti ;) .
Srećom nije sa mnom, tako da je ispravljeno: sat na računaru gde stoji ES baza podataka bio je pomeren unapred. Zato sam se javljao iz budućnosti, a verovatno zbog tog vremena deo za obaveštavanje je mislio da mora da poruke prijavi više puta.f

f
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.decis.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.016.09.2004. u 09:57 - pre 238 meseci
Citat:
 sat na računaru gde stoji ES baza podataka bio je pomeren unapred. Zato sam se javljao iz budućnosti, a verovatno
Rano sam se ponadao. Sat jeste doteran ali je datum ostao pomeren za jedan dan unapred. Upravo se žalih pa bi to valjda trebalo da bude uskoro sređeno, na radost svih koje nerviraju moji postovi.

f
 
Odgovor na temu

idb
Ivan Bulic
Beograd

Član broj: 4436
Poruke: 402



Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.016.09.2004. u 10:23 - pre 238 meseci
Posto ne mora da bude VC++.....
Ono sto provereno radi je:
1.
Dev-Cpp 4.9.8.0 with Mingw/GCC 3.2 (oko 12MB),
a mozes ga naci na http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=10639
2.
Posle instaliranja izaberi opciju Tools/Check for Updates/Packages..., pa ga pusti da pronadje potrebne zakrpe i pakete.
Kada ih pronadje, cekiraj "FLTK DevPack 2.1.1.2", preuzmi ga i prati dalja uputstva za instalaciju.

FLUID se nalazi u Dev-Cpp\bin, pokreni ga i vozi Misko...

Ono sto jos nisam probao je instalacija nove verzije Dev-C++ 4.9.9.0 with Mingw/GCC 3.3.1 (http://www.bloodshed.net/dev/devcpp.html)
(pazi dobro - promenjen kompajler, mozda bude iznenedjenja)
i Lekinog DevPacka, procitaj http://www.elitesecurity.org/tema/65673
ali se nadam da ce se Leka javiti i reci nesto vise.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.proxy.astra-net.com

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.016.09.2004. u 19:32 - pre 238 meseci
Radi sa lekinim packom.
 
Odgovor na temu

idb
Ivan Bulic
Beograd

Član broj: 4436
Poruke: 402



Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.017.09.2004. u 08:09 - pre 238 meseci
Citat:
Burgos:Radi sa lekinim packom.

Jesi li probao sa novim Dev-Cpp 4.9.9.0 ili si posao odradio sa starim (4.9.8.8).

 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.017.09.2004. u 10:42 - pre 238 meseci
Hmm nego momci koju verziju korististe 1.1.15rc2 ili 2.0.0 jeste da je za sada 1.1.15 kompletnija mada 2.0 je po meni mnogo bolja stvar, ima u sebi native podrsku za utf8 plus ubaceno je sve u fltk namespace. jedino sto je fluid malo vise osakacen, tj falu mu mnoge stvari tipa export strings itd... Doduse ja bi ipak koristio 2.0 jer koliko vidim na njihovom sajtu bacaju svi fokus na 2.0 cim izbace stable 1.1.15
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.231.216.81.gus.vf.siwnet.net

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.001.10.2004. u 05:55 - pre 238 meseci
Samo da upozorim na jedno (sto cu popraviti sutra) - DevPak sa www.fltk.net -a (FLTK v2.0) ima u sebi jedan "problem". Zasto navodnici? - Zato sto to zapravo nije problem, ali za neke jeste. Naime ako covek pokusa da kreira projekat i ubaci u njega bilo sta vezano sa slikama (za sta treba libfltk_images) Dev-C++ (GCC linker tacnije) ce da pocne da kuka kako su neke AlphaBlend reference nedefinisane... Ideja je da se u DevPak zapakuje sablon (jos jedan) "FLTK - Simple + Images" koji bi se koristio za generisanje polazne aplikacije sa podrskom za bitmape i koji bi naravno na Windows-u ukljucivao sve biblioteke. Tu i lezi problem, naime ako i vi budete imali isti "problem" samo dodajte -msimg32 u listu LINKER flegova. Ja nisam imao vremena da dodam ovaj sablon tako da ljudi prijavljuju ovo kao problem, a zapravo nije - jer koriste "FLTK Simple Application" sablon koji u sebi ima samo libfltk i onu gomilu potrebnih Win32 biblioteka.
Toplo preporucujem i Eclipse ( http://www.eclipse.org ) za razvoj FLTK aplikacija. Napisah skoro jedan kratak clanak kako koristiti "pomrcinu" - nalazi se na http://www.fltk.net/doc/00001/ .
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.001.10.2004. u 16:24 - pre 238 meseci
Citat:
leka: Toplo preporucujem i Eclipse ( http://www.eclipse.org ) za razvoj FLTK aplikacija.


Auuuu, Java IDE za razvoj u C++u. To je ponižavajuće :)
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.231.216.81.gus.vf.siwnet.net

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.001.10.2004. u 19:37 - pre 238 meseci
Sta ja znam, Eclipse je zaista ozbiljan projekat, veoma dobro dizajniran i fantasticno koncipiran. No zaista nisam mogao naci bolji IDE koji radi na (mojim) ciljnim platformama. Jos da ubace podrsku za generisanje GNU Autoconf konfiguracion(ih)(og) fajl(ov)a i to ce fakat biti IDE No1.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Instaliranje FLTK i Fluida pod windowsom, sa VC++ 6.0

[ Pregleda: 2400 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.