Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srednja skola u SAD

[es] :: Vodič za učenje :: Srednja skola u SAD

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39663 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

napokon_sama
jelena vujovic
gornji milanovac

Član broj: 85199
Poruke: 5
*.161.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD19.02.2006. u 18:34 - pre 221 meseci
cao! ja sam jelena vujovic i treniram kosarku! htela bih da nastavim da ucim u usa, ali ne znam kako da dodjem do stipendije! pa me interesuej sta mi sve treba, konkretno! procitala sam sta ste sve pisalii malo sam se izgubila kod eseja! sta on treba da podrazumeva i tako to! unapred hvala! lubim
 
Odgovor na temu

perokreco

Član broj: 87121
Poruke: 2
217.23.206.*



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD06.03.2006. u 21:06 - pre 220 meseci
Ovako, postoji nacin da u usa ode besplatno(karte i vize morate naravno sami platit).

Znaci neate kod koga otic u usa a zelite ic. Zanemarite porodice samo vas bace u s***** skole koja nista ne valjaju(u odnosu na ove) i morate se obicno vratiiti nakon godinu dana(osim ako ne uzmete neke potvrde od vlade(citaj morate se vratit))
Odgovor na to pitanje su su elitni internati koji kostaju oko 30000$. Stvar je u tome da oni nude finansijsku pomoc za ucenike koji nemaju para da pohadjaju te skole. Naravno treba vam dosta toga za upis. TOEFL i SSAT prije svega, preporuke sastavi, dobre ocjene, vanskolske aktivnosti. Ja sam aplicirao u 3 skole i u petak dobijam odluku da li sam dobio pomoc dok sam u jednu skolu vec primljen. TO su stvarno elitne skole sa budgetima od 300 miliona, 200 predmeta, razredima od po 10 ucenika itd.
Da ne duljim evo vam linkovi sokla gdje sam aplicirao
http://choate.edu
http://indiansprings.org
http://hotchkiss.nesto
i
schools.com, spisak oko 300 internata iz svijeta, naravno nece svi dati pomoc al ipogledajte.


P.S.
Apliciranje u ove skole je stvarno zastrasujuci pocev od kontakata(poslao sam 300 mailova) preko testova, aplikacije, posebne aplikacije za fin pomoc itd. A proces pocinjete najkasnije u septembru i traje eto do petka:)
Moj mail je na raspologanju za dalja pitanja a provjeravacu i ovaj thread.
Za ovo stvarno malo ljudi zna i u usa, tako da imate sanse.

 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD20.08.2006. u 18:08 - pre 215 meseci
Ova tema je tako uvenula, a ja bih zeleo da cujem iskustva drugih..
Tako da, ako ima nekoga ko je zavrsio srednju skolu u Americi neka napise svoje iskustvo!
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

napokon_sama
jelena vujovic
gornji milanovac

Član broj: 85199
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD21.08.2006. u 13:52 - pre 215 meseci
_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
 
Odgovor na temu

napokon_sama
jelena vujovic
gornji milanovac

Član broj: 85199
Poruke: 5
*.169.eunet.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD21.08.2006. u 14:08 - pre 215 meseci
Sandra, rekla si da bi mogla da pogledas u nekoj knjigi koje skole daju sportske stipendije! pa ako imas vremena da pogledas, i ako ti je ta knjiga jos uvek tu, koje srednje skole daju sportske stipendije za kosarku!pozz
 
Odgovor na temu

stefan_90
Stefan Slavkovic
ucenik
Beograd

Član broj: 171973
Poruke: 1
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.crvenazvezdafk.com


Profil

icon Re: Srednja skola u SAD08.02.2008. u 15:19 - pre 197 meseci
Ih bre zbunili ste me sa svim ovim pitanjima i odgovorima..... Nego ja se tek ukljucujem u ovu temu..sad je 2008 godina kozna dal su svi oni koji su komentarisali na ovu temu zivi!?? )
Ali ja se bas nalozio na to skolovanje treniram water polo u Beogradu na Tasmajdanu. Kontaktirao sam par skola koje ucestvuju DIV 1 WATERPOLO CHAMPIONSHIP-u i moram da vam kazem da je ona podgoricanka sasvim u pravu sto se tice mentaliteta, tolko ljudi hoce ti pomognu to je strasno???!!!! Ja postavio tom treneru dva pitanja kakvi su im treninzi i dal bi mogao da odem tamo i da odma uskocim u tim, a on mi je odgovorio na jos 1.000 drugih pitanja i jos krenuo da mi trazi neke agencije koje daju popuste za zemlje u razvoju koje su prezivele KOMUNIZAM(ili neki drugi vid anti-demokratije) ali medjutim ni jedna od tih agencija nema predstavnistvo u SRB!!! Covek mi je rekao da su oni 2004 godine imali nekog Srbina u ekipi koje se u Srbiji bavio waterpolom ali REAKREATIVNO a u toj skoli je bio jedan od boljih u ekipi....kaze da se mnogo cene waterpolisti iz SiCG i da nasa igra i tehnika NAJBOLJA na svetu(covek zna znanje)!!! Ali mi je jos sve to strano i jako sam nervozan i ushicen jos sad, i ako do odlaska imam jos 5 i vise meseci.....

EVO JEDNOG SAJTA GDE DECKO PRICA SVOJ DOZIVLJAJ IZ US-E http://www.studenti-usa.com/srednja-skola-u-americi

a?
 
Odgovor na temu

Black Swans
tomislav
student
bg

Član broj: 152081
Poruke: 29
..3.Dial1.Orlando1.Level3.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD27.07.2008. u 17:27 - pre 191 meseci
Dali neko zna da li je moguce Da sa GED diplomom iz USA upise se fax u Beogradu, imam i dve godine srednje iz srbije, kakva je procedura, dali je moguce?
Black Swan Theory
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Srednja skola u SAD25.07.2009. u 15:39 - pre 179 meseci
Nije bilo dugo price na ovu temu,a meni je sad iskrsnulo nesto,pa da pitam...
Moj brat od strica koji je USA drzavljanin zeli da dovede mog sina na student excange program,tj.da ga upise u narednu skolsku godinu u neku srednju skolu u USA.Mesto je Sacramento,CA.On pruza sve potrebne garancije-lova,smestaj itd.
Sin je zavrsio prvi razred gimnazije,dobar je sa engleskim i veooooooooooooma raspolozen da sedne na prvi avion!
Znaci,ne koristimo usluge agencije,sve radi moj brat u svojoj reziji i snosi sve troskove :)
Pitanje je:koliko moze da traje procedura u ovakvom slucaju?Da li je moguce da se to odradi u narednih mesec dana,da bi se uhvatio pocetak skolske godine,ili je nemoguce tako brzo?Ako je tako,da li je moguce da upadne na drugo polugodiste ili mora da ceka narednu skolsku godinu?
Brat je rekao da ce pokrenuti proceduru tamo cim se nadlezni vrate sa odmora i verovatno ce onda saznati sve pojedinosti i rokove,ali mene zanima da li neko ima iskustva sa slicnim primerima i sta je potrebno da se ovde odradi itd....
Zna li neko nesto podrobnije?
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

NeNcY___
Obrenovac, Srbija

Član broj: 229941
Poruke: 1
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD11.08.2009. u 16:26 - pre 179 meseci
Caos svima, zamolila bih vas za pomoc, doduse dosta je proslo od kad ste pisali sve postove, ali mozda ima nekog ko mi moze pomoci . . . :)
Planiram da nastavim skolovanje u inostranstvu, tj da studiram tamo, s tim sto jos nisam sigurna gde tacno, mozda SAD, Kanada ili neka zemlja u Evrposkom podrucju posto mi je ta varijanta najisplativija, msm najpovoljnija, finansijski . . . Inace treniram plivanje pa me zanima znate li za neke koledze na kojima mogu da konkurisem za sportsku stipendiju, tj na kojim koledzima imam vece sanse da me prime . . . Isto tako me zanima sta mi sve treba za to, kada da pocnem sa pripremanjem istoga, koliko traje sve to, i sl. tome . . .
Ili cak u drugom slucaju bih otisla tamo da zavrsim 4. godinu srednje skole, pa me zanima da li agencije za razmeu djaka o kojima ste pricali, mogu da mi nadju porodicu u nekoj evropskoj zemlji i da li posluju na tom podrcucju, i ako mozete da mi napisete linkove tih agencija ili nesto o tome . . . Hvala unapred :)

 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Srednja skola u SAD12.08.2009. u 20:47 - pre 178 meseci
http://www.studenti-usa.com/srednja-skola-u-americi
http://www.mingl.org/karijera/obrazovanje/index.php
http://www.supertravel.rs/Skolovanje.pdf

Evo ti za pocetak...srecno
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

reppis
nemanja tozic
bezveze
beograd

Član broj: 255065
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD18.03.2010. u 18:04 - pre 171 meseci
aj malo da ozivim temu... znaci ja imam rodjaka negde blizu filedelfije... kod NY nego ja zelim da odem tamo zavrsim tamo skolu ali pritom I OSTANEM TAMO DA ZIVIM kod tog mog rodjaka ... neko ima neki predlog ili bilo sta, pomoglo bi mi dosta... hvala
 
Odgovor na temu

Boban_SD
Boban Bacic
Smederevo, Serbia

Član broj: 286550
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD16.06.2011. u 23:26 - pre 156 meseci
Ljudi mala pomoc! Ja sam iz srbije.....ovako....Moja sestra od strica zvala me da dodjem kod nje u MIAMI da zavrsim "High School", ima jedan pr. msm. ja nzm kako sad to ide moram da se raspitam....ja sam sada zavrsio 8 razred, i voleo bih da upisem tamo skolu da zavrsim i da imam tamo, tu diplomu americku....e, sada mi treba neke informacije, sta, kako, sta sve treba da bih otisao, papiri, viza i ostalo.....i naravno cena, kao i obicno samo za cenu pitamo...:P hehehehe..... Molim vas neka pomoc, informacija!!! HVALA U NAPRED!
 
Odgovor na temu

Cola B
Boris Colovic
Pljevlja/Crna Gora

Član broj: 290766
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD20.09.2011. u 18:22 - pre 153 meseci
1. sam gimnazije i odlucan sam da odem u SAD da odradim jednu godinu,2. ili 3.Moze li link neke dobre i uspjesne agencije? hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Srednja skola u SAD

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39663 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.