Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u radu sa tabelama (pocetnik)

[es] :: Baze podataka :: Pomoc u radu sa tabelama (pocetnik)

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joksimo

Član broj: 34132
Poruke: 2
*.beotel.net



Profil

icon Pomoc u radu sa tabelama (pocetnik)12.09.2004. u 20:00 - pre 238 meseci
Zdravo

Molim vas za pomoc oko jednog za vas verovatno malog problema.
Konkretno:
Imam tabelu sa sledecim podacima: bar kod,naziv artikla, poreska stopa,cena.
Iz te tabele bih trebao ukucavanjem bar koda da dodjem do podataka i te podatke smestim u drugu tabelu.
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu



+1 Profil

icon Re: Pomoc u radu sa tabelama (pocetnik)12.09.2004. u 21:34 - pre 238 meseci
Koliko vidim zelis da napravis program za fiskalnu kasu, a to je po karakteru tvojih pitanja daleko od tebe bar 3-10 knjiga. Ako se varam onda pazi na sledece:

Bar-kod citac za PC ti jednostavno ukuca one brojeve sa bar-koda koje tacno vidis + ti ubaci jedan <enter> tako da ti on maltene napravi ko da si brojerve ukucao sa tastature.

U svakom slucaju citac nema veze sa onim sto tebi treba. A tebi treba osnova za dolazak (seek) do trazenog podatka na osnovu sifre (lil bar koda svejedno).

Ako sam ovo sve trabunjao i sve ovo ti je poznato onda jos jedan savet: Kasa mora da moze da radi u modu "fiscal printer" da bi se podaci mogli primati a to ima samo njih par u SCG. Jedna od njih je Comtrade &T ONE-P, ali oni imaju problema sa softverom koji salju uz nju. Tamo imas samo najnizi nivo komunikacje (kao kod modema AT...) i podrsku za VB gde sam morao da prepravljam redove i redove "njihovog koda " da bi se uopste kasa dovela u upotrebno stanje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Pomoc u radu sa tabelama (pocetnik)

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.