Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smara me virus za medalju!

[es] :: Zaštita :: Smara me virus za medalju!

[ Pregleda: 2428 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

killaz
Bgd

Član broj: 31386
Poruke: 23
*.ptt.yu



Profil

icon Smara me virus za medalju!09.09.2004. u 20:07 - pre 238 meseci
Tatatatira!

Ovako glasi problem: cim se zakacim na net komp automatski download-uje viruse TrojanDownloader.Win32.Agent.Ab i TrojanDropper.Win32.Delf.z plus neki addware, koji se ne instalira do kraja...

Do sada sam ga minimum pet puta brisao (uspeshno) sa KAV-om zatim skenirao i brisao sa Ad-aware SE zatim spy bot-om i java cools spyware blasterom (ovaj postupak sam svaki put ponavljao i imao je shta da brishe/blokira itd...)

Definitivno je neki adaware koji pokrece download, ali kako da ga pronadjem i blokiram izbrishem, bla, bla,

Pomazhite jer sam se smorio do kraja od smaranja sa j**enim smarachem...

Hvala u svakom sluchaju!
TayRad!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.beocity.net

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!09.09.2004. u 20:20 - pre 238 meseci
A da probas da instaliras i neki Firewall?

Ako ne, pa proGoogleaj malo, pa ces naci uputstva kako da ih se otarasis ili removal tools poznatijih proizvodjaca, sto ce ti pomoci. Ili cekas da to neko drugo uradi za tebe?

---
"Jesi li ti novi ovde? Pa prosaraj malo (po Net-u)!"
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!09.09.2004. u 20:42 - pre 238 meseci
@crews_adder
Mislim da ovo govori:
Citat:

killaz
Član broj: 31386
Poruke: 10
 
Odgovor na temu

killaz
Bgd

Član broj: 31386
Poruke: 23
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!09.09.2004. u 21:20 - pre 238 meseci
Momci...
Drago mi je shto ste vi stari chlanovi i do bola ste iskusni bla bla bla... Ali shta vam to vredi kada mi nista niste pomogli?! Za mene predstavljate samo sujetne likove koji smaraju svojim postovima...

Da sam trazhio odgovor o svojoj (ne)struchnosti, sigurno ne bih postavio temu ovde...

Btw, nisam spomenuo instaliran mi je takodje i ZA, a shto se tiche spyware removeal-a, prochitaj prvi post...

Molim da "pametnjakovici" ne smaraju, samo trazhim predlog na pitanje tipa "kako", ako nemate shta pametno da kazhete, onda stfu!





TayRad!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.beocity.net

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!09.09.2004. u 21:43 - pre 238 meseci
Citat:
VRKY: @crews_adder
Mislim da ovo govori:
killaz
Član broj: 31386
Poruke: 10


Pa pogledaj onda ovo:

Citat:
crews_adder
Član broj: 28500


Nadam se da si shvatio poruku, ako nisi ona je "To nista ne znaci!"

Sto se tice Problem by killaz, kao sto sam vec rekao: Google.com, pa ubaci redom TrojanDownloader.Win32.Agent.Ab i TrojanDropper.Win32.Delf.z, pa ako ti se kao rezultat pretrage "ukaze" link ka nekom od poznatijih proizvodjaca antivirusnog softvera i sl., najverovatnije ces pronaci odgovor i resenje svog problema.
Ako ne umes, onda reci, nije sramota nemati ali nije ni ne znati.

Sto se tice:
Citat:
"Jesi li ti novi ovde? Pa prosaraj malo (po Net-u)!"

uopste ne gledam da li je neko noviji ili stariji clan, jer to ama bas nista ne mora da znaci (ja koristim PC vise od 5god, a na [ES] sam tek 2-3 meseca), vec samo upucujem na nacin na koji ja resavam pojedine probleme. Ako sam nekoga time u-/po-vredio, SORRY! Nisam 'teo. Stvarno.
 
Odgovor na temu

killaz
Bgd

Član broj: 31386
Poruke: 23
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!10.09.2004. u 00:25 - pre 238 meseci
No harm feelings...

Da sam trazhio na google, jesam ( i pre tvog predloga crews, sto bi se uopshte smarao po forumu i chekao da neko kazhe neshto pametno??). Nisam nashao adekvatno reshenje, poshto me je zanimalo da li mogu ovde dobiti odgovor, postavio sam temu, kao shto jesam...

E sada, najveci problem je u tome shto ce se ova tema pretvoriti u raspravu o korishcenju rachunara, google-a, razlichitim psiholoshkim tipovima, te ko je koga kada i gde...

Shvatite neshto; da sam hteo da razgovaram tj chat-ujem o problemu otishao bih bilo gde i uchinio isto! Ja samo trazhim uputstvo! Ko ne mozhe da ga pruzhi ne treba da odgovara, mozhda sam grub, ali shvatite rech SMOR i sve ce vam biti jasno...

Da dodam josh ovo, mogao je neko (kao shto ce verovatno) da postuje i odgovor tipa;
"brate zhao mi je shto imash virus, ali ja ne znam kako da ti pomognem..." (!!!)
C c c c
TayRad!
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!10.09.2004. u 14:41 - pre 238 meseci
E i pogledaj to malo po forumu u vezi TrojanDownloader-a jer s više puta pričalo o tome...
P:S killaz niš protiv tebe i ostalih....
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.vdial.verat.net



+4 Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!10.09.2004. u 15:05 - pre 238 meseci
Za adware: AdAware i SpyBot Search & Destroy. Oba besplatna & efikasna samo im pre korišćenja updateuj baze.

TrojanDownloader.Win32.Agent.Ab:
http://www.trendmicro.com/vinf...fault5.asp?VName=TROJ_AGENT.AB (3. link sa Google searcha)

TrojanDropper.Win32.Delf.z:
http://www.pestpatrol.com/Pest...trojandropper_win32_delf_z.asp (1. link sa Google searcha)

Na oba se nalaze informacije i uputstvo za ručno uklanjanje.
 
Odgovor na temu

haggar
tr.hr

Član broj: 28029
Poruke: 148
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!10.09.2004. u 16:45 - pre 238 meseci
Jel ti možda te fajlove (viruse) nalazi u windows i system32 folderu, jesu li možda to exe fajlovi veličine 29 Kb i imaju neka glupa imena?
 
Odgovor na temu

killaz
Bgd

Član broj: 31386
Poruke: 23
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Smara me virus za medalju!10.09.2004. u 17:32 - pre 238 meseci
Ok, problem reshen!

pojashnjenje (zlu ne trebalo); spomenuta dva virusa su upadala u c:\temp folder sa neta, posle brisanja i shred-ovanja sa tri razlichita programa, opet su se vracali...
(!)
Ochigledno je 'neshto prezhivelo' :) Naime, prezhiveo je mali programchic koji se zove Winad i nishta ga ne identifikuje kao adware ili virus, jednostavno program koji se pravi blesav u task manageru...

Poshto sam ga ubio i uninstalirao, pochistio viruse i shred-ovao spyware,sve je ostalo chisto, shto bi rekli ljudi: "Kao maca" -na shta god mislili (!)

P.S. Napominjem da je ZA bio non stop ukljuchen + skeniranje sa tri razlichita antispyware-a + kaspersky...

Hvala svima koji su makar malo razmislili o ovome problemu! Sada mogu mirne dushe na pivce ;) zhiveli!

TayRad!
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Smara me virus za medalju!

[ Pregleda: 2428 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.